Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Budujemy nową siedzibę KP II w Lublinie
Z początkiem września ruszy budowa nowej siedziby KP II w Lublinie. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie zawarta została umowa dot. rozpoczęcia budowy nowego obiektu Komisariatu II Policji w Lublinie. Umowę z firmą Texom Sp. z o.o., która wykona prace budowlane, podpisał Pan Włodzimierz Pietroń Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Nowy komisariat powstanie w miejscu obecnego, zaś przewidywany czas realizacji prac budowalnych to 24 miesiące. Głównym celem inwestycji jest stworzenie nowoczesnej i funkcjonalnej przestrzeni dla funkcjonariuszy i interesantów, zapewniając komfort pracy oraz spełniając najwyższe standardy.
KWP -
O włos od tragedii. Wjechał BMW pod pociąg!
Do zderzenia BMW z pociągiem pasażerskim doszło wczoraj na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Rudce w powiecie chełmskim. 36-letni kierowca osobówki z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Miał dużo szczęścia, bo nie odniósł poważniejszych obrażeń. Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia i apelujemy o zachowanie ostrożności na przejazdach kolejowych!
Chełm -
Areszt dla poszukiwanej, która podczas kontroli wpadła z klefedronem
Policjanci włodawskiej drogówki zatrzymali 38-latkę z Lublina. Kobieta była poszukiwana za przestępstwa narkotykowe. Wpadła podczas kontroli drogowej za zbyt szybką jazdę. Podczas czynności funkcjonariusze ujawnili klefedron. Wobec podejrzanej za posiadanie znacznej ilości substancji zabronionej sąd zastosował tymczasowy areszt. Za to przestępstwo Ustawa przewiduje do 10 lat więzienia.
Włodawa -
Groźna kolizja z łosiem!
Do bardzo groźnie wyglądającej kolizji z łosiem doszło wczoraj w miejscowości Nowy Orzechów. Kierująca pojazdem 42-letnia mieszkanka Parczewa nie zdążyła zareagować, kiedy z pobocza jezdni bezpośrednio pod jej pojazd nagle wtargnął łoś. Nie udało się uniknąć zderzenia. Kierująca na szczęście nie odniosła obrażeń. Apelujemy o czujność za kierownicą, rozpoczyna się sezon migracji zwierząt!
Parczew -
43 latek znęcał się nad córkami i stosował drastyczne kary. Trafił na 3 miesiące do aresztu
3 miesięczny areszt zastosował sąd wobec 43 latka z Kraśnika, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad małoletnimi córkami. Miał używać wobec nich także drastycznych kar dyscyplinarnych i stosować groźby. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
Kraśnik -
Groźne zdarzenie z łosiem
Pasażerka przewieziona do szpitala i zniszczony pojazd to skutki zderzenie z łosiem. Do zdarzenia doszło dziś w nocy na drodze krajowej DK48 w miejscowości Sierskowola. Kierujący BMW uderzył w łosia, który wbiegł na jezdnię. W wyniku zderzenia pasażerka pojazdu została hospitalizowana. Apelujemy o ostrożność na drodze!
Ryki -
Był dozór, a jest tymczasowy areszt za kolejne przestępstwa
Zatrzymaliśmy 20 latka z Chełma, który po raz kolejny dokonał szeregu przestępstw. Ma na swoim koncie włamania, liczne kradzieże i krótkotrwałe użycia pojazdu. Jego łup stanowiły głównie perfumy i elektronarzędzia. Był już oddany pod dozór Policji. Usłyszał łącznie 12 zarzutów. Wczoraj Sąd Rejonowy w Chełmie na wniosek policjantów i prokuratury zastosował wobec niego izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Chełm -
Sprzedając aparat fotograficzny straciła pieniądze
Niestety kolejna osoba sprzedająca w sieci padła ofiarą oszustów. 36-latka oferująca do sprzedaży aparat fotograficzny kliknęła w link przesłany przez rzekomego zainteresowanego jej ofertą. Później wprowadziła dane umożliwiające dostęp do jej konta bankowego. To wystarczyło, by oszuści wypłacili z jej konta 5 500 złotych.
Radzyń Podlaski -
"Ekspresowa" prędkość kierowcy BMW
42-letni kierowca BMW zbyt dosłownie potraktował poruszanie się po drodze ekspresowej. Policjanci przy użyciu videorejestratora odnotowali, że jechał na drodze S-12 z prędkością blisko 240 km/h. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.
Świdnik -
Typowali kierowców i zuchwale włamywali się do aut. Trafili już do aresztu
Na 3 miesiące do tymczasowego aresztu trafiło 2 obywateli Gruzji w wieku 37 i 33 lat. Mężczyźni typowali samochody, których właściciele mogli być w posiadaniu znacznych sum pieniędzy. W Lublinie jechali za kobietą, która była wcześniej w kantorze. Następnie zuchwale próbowali wybijać szybę i szybko ukraść pieniądze. Odpowiedzą łącznie za 4 przestępstwa. Zostali zatrzymani dzięki współpracy policjantów KMP w Lublinie oraz funkcjonariuszy z Gdańska
Lublin