Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Pijany i bez prawa jazdy jechał z oderwanym zderzakiem. Ujął go świadek
Świadek zauważył pojazd, którego kierujący nie trzymał prostego toru jazdy. Ponadto za pojazdem ciągnął się oderwany zderzak! Mężczyzna zareagował zajeżdżając mu drogę, a następnie zabrał mu kluczyki i wezwał patrol. Okazało się, że 58-letni kierowca Renault miał 2,5 promila alkoholu, nie posiadał uprawnień do kierowania oraz miał orzeczony sądownie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
Świdnik -
Policjanci zabezpieczyli blisko 1,5 kg narkotyków
Policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową zatrzymali 31-latka. Mieszkaniec Lublina odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Podczas przeszukania w mieszkaniu mężczyzn zabezpieczono blisko 1,5 kg amfetaminy i mefedronu. Sprawca usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
Lublin -
54-latek pędził z prędkością 204 km/h – nagrał go policyjny wideorejestrator
Policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali kierowcę Mercedesa, który na drodze ekspresowej pędził z prędkością 204 km/h. 54-letni mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych i zostało nałożonych na niego 15 punktów karnych. Niebezpieczną jazdę zarejestrowało „oko” kamery w policyjnym bmw.
Lublin -
Byk stratował 54-letniego mężczyznę!
W trakcie prac w jednym z gospodarstw w gminie Borki jeden z byków zaatakował 54-letniego mężczyznę. Pomimo podjętej reanimacji jego życia nie udało się uratować. Ciało zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Okoliczności tragicznego zdarzenia wyjaśniają radzyńscy policjanci.
Radzyń Podlaski -
Kierujący Chryslerem dachując wpadł do wody!
20-latek kierując Chryslerem w miejscowości Szóstka uderzył w barierkę ochronną mostu na kanale Wieprz-Krzna, po czym auto dachując wpadło do wody. By wydostać mężczyznę z wnętrza samochodu niezbędne było użycie specjalistycznego sprzętu. Choć zdarzenie wyglądało groźnie skończyło się jedynie na uszkodzonym pojeździe. Apelujemy o rozwagę!
Biała Podlaska -
Nietrzeźwi kierujacy zatrzymani przez tomaszowskich policjantów
W miniony weekend policjanci z Tomaszowa Lubelskiego zatrzymali pięciu kierujących na „podwójnym gazie”. 27-latek miał ponad 3 promile alkoholu! 47-latka wpadła po tym, jak kierując Audi uderzyła w poprzedzający nią pojazd marki Volkswagen, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych – miała ponad 2 promile alkoholu. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą!
Tomaszów Lubelski -
Policjanci z lubelskiego garnizonu oddali hołd tragicznie zmarłym strażakom z Poznania
Policjanci z Lubelskiego garnizonu oddali wczoraj hołd tragicznie zmarłym strażakom z Poznania, którzy zginęli w trakcie działań ratowniczo-gaśniczych. O godzinie 18:00, na znak solidarności pod jednostkami Policji, również KWP w Lublinie, zabrzmiały policyjne sygnały. Lubelski garnizon Policji reprezentował insp. Robert Michna Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Cześć Ich Pamięci!
KWP -
Oszuści wyłudzili blisko 13000 złotych przy sprzedaży plecaka
41-latka przekonała się, że trzeba być ostrożnym podczas sprzedaży przedmiotów na portalach ogłoszeniowych. Kobieta wystawiła do sprzedaży plecak i jeszcze tego samego dnia otrzymała wiadomość z linkiem o jego zakupie. Następnie będąc przekonana, że rozmawia z pracownikiem banku zatwierdziła transakcje „BLIK” za pomocą, których zostały wypłacone jej oszczędności. Ponadto oszuści uzyskując dane jej karty płatniczej wykonali przelew na inną kartę płatniczą. Łączna kwota strat to blisko 13 tysięcy złotych. Apelujemy o większą ostrożność i weryfikację informacji otrzymywanych wiadomości i połączeń.
Ryki -
Zwłoki kobiety w zalewie w Natalinie
Dziś ( 25.08.) przed południem strażacy wyłowili z zalewu w Natalinie ciało kobiety. Informację o dryfujących zwłokach ludzkich przekazała osoba, która zauważyła je z pomostu poza kąpieliskiem. Lekarz stwierdził zgon 61-letniej mieszkanki powiatu chełmskiego. Na miejscu chełmscy policjanci przeprowadzili oględziny z udziałem prokuratora. Ciało kobiety zostało przekazane do badań sekcyjnych.
Chełm -
Myślała, że pomaga wnuczce. Straciła 40 tysięcy złotych
Ofiarą oszustów padła 81 letnia mieszkanka powiatu hrubieszowskiego, która uwierzyła w historię o wypadku, jakie miała spowodować jej wnuczka. Fałszywa policjantka nakazała seniorce przygotowanie pieniędzy dla adwokata, by opłacić kaucję za uwolnienie zatrzymanej wnuczki. 40 tysięcy złotych starsza kobieta przekazała „adwokatowi”, który przyszedł do jej domu po odbiór gotówki.
Hrubieszów

