Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Chciała sprzedać książki, a padła ofiarą oszustki
Prawie 7,5 tysiąca zł straciła 19-latka, która chciała sprzedać książki przez Internet. Gdy skontaktowała się z nią zainteresowana kupnem, to kliknęła w podesłany jej link rzekomej firmy kurierskiej. Później, gdy została „przekierowana” na stronę bankowości elektronicznej to zalogowała się na swoje konto i wprowadziła hasło. W ten sposób straciła nad nim kontrolę i swoje oszczędności.
Łuków -
Nieszczęśliwy wypadek podczas prac polowych
Do nieszczęśliwego wypadku podczas wykonywania prac polowych doszło w Karczmiskach. 46-latek doznał obrażeń w wyniku wkręcenia kończyny w ręczną glebogryzarkę. Z obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Apelujemy do osób wykonujących wszelkiego rodzaju prace polowe o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i zachowanie szczególnej ostrożności.
Opole Lubelskie -
Obywatelskie ujęcie 29-latka poszukiwanego 4 listami gończymi
W Tomaszowie Lubelskim obywatele zatrzymali kierującego Audi, który kierował pojazdem pod widocznym działaniem alkoholu. Policjanci ustalili, że 29-latek z Tomaszowa Lubelskiego był poszukiwany 4 listami gończymi. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego.
Tomaszów Lubelski -
Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego
Obywatelskim ujęciem zakończyła się podróż dla 40-latka kierującego Hyundaiem. Mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo miał zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Został ujęty w miejscowości Niezabitów przez innego kierującego. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Opole Lubelskie -
Uważajmy na niechronionych uczestników ruchu drogowego
Lato w pełni, a piękna pogoda sprzyja przejażdżkom amatorów „dwóch kółek", czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego. To właśnie rowerzyści, motorowerzyści, motocykliści i piesi są narażeni na poważne konsekwencje w starciu z pojazdem. W powiecie włodawskim doszło do 2 groźnie wyglądających zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystki i motocyklisty. Apelujemy o ostrożność na drodze i przestrzeganie przepisów.
Włodawa -
Nie zatrzymał się do kontroli. W organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu
W sobotni wieczór bialscy mundurowi zwrócili uwagę na motorowerzystę, który podróżował bez włączonych świateł mijania oraz tablicy rejestracyjnej. Kierowca nie zamierzał jednak zatrzymać się do kontroli, nie reagując na sygnały świetlne i dźwiękowe. Gdy policjanci zatrzymali podejrzewanego o kierowanie 18-latka okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania oraz jest nietrzeźwy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Biała Podlaska -
Drogowy recydywista dostał 5 tysięcy mandatu, stracił też prawo jazdy
Policjanci bialskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli kierowcę Volkswagena, który na krajowej dwójce znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Mundurowi ustalili też, że zgodnie z obowiązującymi przepisami 37-latek popełnił to wykroczenie w warunkach recydywy. Został ukarany kwotą 5 tysięcy złotych, a jego konto „wzbogaciło się” o 15 punktów karnych. Stracił też uprawnienia do kierowania na najbliższe 3 miesiące.
Biała Podlaska -
Znajomość w sieci, nagie zdjęcia a potem szantaż
Apelujemy, by zachowywać zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do nowo poznanych osób zarówno w świecie wirtualnym jak i w rzeczywistym. Nie dzielmy się zdjęciami czy filmami, szczególnie tymi intymnymi, ponieważ nigdy nie wiemy w jaki sposób mogą zostać wykorzystane. Zanim to zrobimy, zastanówmy się czy aby na pewno chcemy, by takie zdjęcia były w posiadaniu innych osób lub krążyły w sieci. Ofiarą takiego szantażu padła kobieta, która zgłosiła się do świdnickiej komendy.
Świdnik -
Policjanci kontynuują działania „Drift-stop”
W weekend policjanci z drogówki przeprowadzili kolejne działania „Drift-stop” i jak co tydzień skończyło się ujawnieniem sporej liczby wykroczeń. Policjanci ruchu drogowego podczas działań zatrzymali 13 dowodów rejestracyjnych, ujawnili 64 wykroczenia i nałożyli ponad 50 mandatów karnych. Była to już kolejna akcja wymierzona w kierowców zakłócających spoczynek nocny.
Lublin -
15-latek wjechał w płot motocyklem
W Bełżcu 15-latek kierując motocyklem maki Yamalube wjechał w ogrodzenie posesji. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że nieletni nie posiadał uprawnień do kierowania oraz jechał motocyklem, który nie był dopuszczony do ruchu. Sprawa zostanie przekazana do tomaszowskiego sądu, który zajmuje się sprawami nieletnich.
Tomaszów Lubelski