Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Odpowie za usiłowanie zabójstwa brata
Na 3 miesiące do tymczasowego aresztu trafił 41-latek z powiatu lubelskiego. Mężczyzna odpowie za usiłowanie zabójstwa brata. Sprawca po pijaku zaatakował 40-latka siekierą i nożem. Na szczęście pokrzywdzony nie doznał poważnych obrażeń. Został szybko obezwładniony i zatrzymany przez policjantów.
Lublin -
Kolejna osoba straciła pieniądze po kliknięciu w podesłany link
48-latek kliknął w link nadesłany przez jego rzekomego znajomego, który odesłał go do formularza. Tam podczas wypełniania podał dane pozwalające oszustowi na wykonywanie transakcji na jego koncie bankowym. Mężczyzna stracił w ten sposób blisko 4 tysiące złotych. Wyjaśniamy okoliczności sprawy i apelujemy o ostrożność!
Hrubieszów -
Zdarzenie podczas wyprzedzania
Ze wstępnych ustaleń wynika, że 56 letni kierujący Kią podczas omijania mężczyzny poruszającego się wózkiem inwalidzkim zjechał na przeciwległy pas ruchu, po którym prawidłowo poruszali się motocykliści. 27-letnia mieszkanka Włodawy i 24-latek z gminy Hanna chcąc uniknąć zderzenia przewrócili się i wjechali do rowu. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Wytyczno. Teraz wyjaśniamy okoliczności zdarzenia.
Włodawa -
Pomagamy i Chronimy – lubelscy policjanci pomagają podczas powodzi
Od kilku dni policjanci z lubelskiego garnizonu Policji pełnią służbę na łodzi i z wykorzystaniem radiowozów terenowych w województwie dolnośląskim. Pomagamy mieszkańcom, których miejscowości zostały odcięte od świata na skutek powodzi. Policyjni stermotorzyści od świtu do nocy dowożą ludziom żywność, wodę oraz leki, a także przewożą łodzią osoby, które muszą wydostać się z zalanych miejscowości.
KWP -
Kolejny poszukiwany listem gończym zatrzymany przez lubelskich „łowców głów”
Poszukiwacze z KWP w Lublinie zatrzymali 52-latka z Ustrzyk Dolnych, który poszukiwany był listem gończym. Łącznie do odbycia ma karę prawie 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna poszukiwany był m.in. za dwa przestępstwa zgwałcenia. Został zatrzymany w Lublinie.
KWP -
Bialscy policjanci włączyli się w zbiórkę dla powodzian
Bialscy policjanci i pracownicy komendy oraz międzyrzeckiego komisariatu, a także emeryci policyjni aktywnie włączyli się w pomoc organizowaną dla powodzian. Natychmiast odpowiedzieli na apel o zbiórkę niezbędnych teraz produktów. W piątek bus pełen żywności, artykułów higienicznych i chemii został przekazany do punku zbiórki, skąd trafi do potrzebujących.
Biała Podlaska -
Policjanci na "Dniu Bez Samochodu"
Oto jak najlepiej można świętować Dzień Bez Samochodu, który obchodzimy właśnie dzisiaj: 50-osobowa grupa uczestników w wieku od 8 do 70-lat pojechała dziś ze Świdnika na wycieczkę rowerową na Roztocze. Przed wyruszeniem na rajd spotkali się z funkcjonariuszami ze świdnickiej komendy, którzy przypomnieli im o najważniejszych zasadach i przepisach. Dla zwiększenia ich widoczności i bezpieczeństwa uczestnicy zostali obdarowani elementami odblaskowymi.
Świdnik -
Tragiczny wypadek motocyklisty z łosiem na DW-833
Wczoraj na obwodnicy Kraśnika na DW-833 doszło do tragicznego wypadku motocyklisty z łosiem. Wstępne ustalenia wskazują na to, że na prostym odcinku drogi, 38-latkowi jadącemu Suzuki z okolicznych pól wybiegł łoś, wskutek czego doszło do zderzenia. Niestety motocyklista poniósł śmierć na miejscu. Zwierzę również nie przeżyło. Apelujemy o rozwagę na drodze.
Kraśnik -
Groźne zderzenie z łosiem na DW-747
Zdarzenia drogowe z pojawiającym się niespodziewanie na drodze dzikim zwierzęciem często są poważne w skutkach. Przekonał się o tym 29-letni kierujący Audi, któremu wczoraj w Opolu Lubelskim na DW-747 na jezdnię nagle wtargnął łoś. Apelujemy o czujność za kierownicą.
Opole Lubelskie -
Europejski Dzień Bez Samochodu w Puławach
W Puławach, w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności i Europejskiego Dnia Bez Samochodu odbył się rajd rowerowy oraz event ekologiczny dla dzieci. Policjanci ruchu drogowego zabezpieczyli rajd rowerowy, który przejechał ulicami miasta, a następnie podczas festynu funkcjonariuszka prewencji z pracownikiem komendy znakowali rowery.
Puławy
