Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Piknik Rodzinny - Europejski Tydzień Mobilności
W Świdniku w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności odbył się Piknik Rodzinny, na którym Komenda Powiatowa Policji w Świdniku miała swoje stoisko. Zasadniczym celem ETM jest promowanie i zachęcanie do korzystania ze zrównoważonych środków transportu, a przede wszystkim transportu rowerowego. Funkcjonariusze znakowali jednoślady i rozmawiali z uczestnikami pikniku o tym dlaczego warto wybrać taką formę przemieszczania się. Była to również świetna okazja do poćwiczenia z najmłodszymi zasad bezpiecznego poruszania się na miasteczku ruchu drogowego.
Świdnik -
22 września DZIEŃ BEZ SAMOCHODU [spot polskiej Policji]
22 września obchodzimy Dzień Bez Samochodu ustanowiony przez Komisję Europejską w 2000 roku.
-
Policjantki odwiedziły przedszkolaków
Policjantki z biłgorajskiej komendy odwiedziły przedszkolaków z biłgorajskiej "trójki". Mundurowe w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” rozmawiały z najmłodszymi o bezpieczeństwie.
Biłgoraj -
#JestemTuCZEKAM - kampania społeczna dotycząca zaginięć seniorów
Każdego roku w Polsce zgłaszanych jest ponad 2 tys. zaginięć osób powyżej 60 roku życia. Niestety, nie wszystkie z tych dramatycznych zdarzeń znajdują swój szczęśliwy finał. Dlatego tak istotne jest, aby im zapobiegać. W trosce o bezpieczeństwo seniorów polska Policja, przy współpracy Fundacji ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, Biura Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Stowarzyszenia Alzheimer Polska, przygotowała kampanię społeczną pod hasłem #JestemTuCZEKAM, mającą na celu zwrócenie uwagi na problem zaginięć seniorów. Informujemy Państwa o niej właśnie dziś, podczas obchodów Światowego Dnia Choroby Alzheimera.
-
Spowodował wypadek mając niemal 2,5 promila
Ustalamy okoliczności porannego wypadku drogowego w m. Brzozowy Kąt na DK-63. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Audi A6 mając w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Iveco. W wyniku czego auta uderzyły w stojącego na skrzyżowaniu Volkswagena. Do szpitala trafił kierujący Audi oraz dwoje dzieci podróżujące Volkswagenem. Apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze!
Radzyń Podlaski -
W ciepły dzień w czapce i kapturze układał kostkę nieopodal komisariatu. Okazał się poszukiwany
Czujność policjantów Z Komisariatu Policji w Kurowie zaskoczyła już niejednego poszukiwanego. Tym razem w ręce mundurowych wpadł 29-latek z gminy Kurów. Policjanci zwrócili na niego uwagę gdyż jako jedyny z grupy pracowników układających kostkę przy chodniku nieopodal komisariatu miał na głowie czapkę z daszkiem i kaptur. Okazało się, że właśnie wpłynął na niego nakaz z sądu. Trafił już do zakładu karnego.
Puławy -
Okradał supermarkety. Wpadł zaraz po kradzieży
32-latek z Lublina wielokrotnie okradał supermarkety na terenie Biłgoraja. Po dokonaniu ostatniej kradzieży na jednej z ulic miasta rozpoznała go dzielnicowa. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Wczoraj usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach recydywy.
Biłgoraj -
Za nami „Dni otwarte” w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności
W parczewskiej komendzie odbyły się dni otwarte w ramach ROADPOL. Tematem przewodnim tegorocznych działań jest walka z agresywnym i ryzykownym zachowaniem na drogach, w szczególności wśród młodych kierowców. Na odwiedzających czekało wiele atrakcji. Goście mogli dowiedzieć się więcej o służbie w Policji i zadaniach realizowanych przez policjantów różnych wydziałów. Można było porozmawiać i zobaczyć sprzęt wykorzystywany przez kontrterrorystów, techników kryminalistyki, policjantów prewencji oraz ruchu drogowego. Swoje umiejętności zaprezentował też policyjny pies.
Parczew -
Spowodował kolizję „na podwójnym gazie”
Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 60-latek z Radzynia Podlaskiego, który kierując Volkswagenem spowodował kolizję drogową. Mężczyzna odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.
Radzyń Podlaski -
Policjanci z powiatu puławskiego pomagają mieszkańcom terenów zalanych podczas powodzi
Od kilku dni dwóch policjantów z powiatu puławskiego pełni służbę na łodzi w powiecie oławskim koło Wrocławia, pomagając mieszkańcom, których miejscowości zostały odcięte od świata na skutek powodzi. Patrolowiec z Puław i dzielnicowy z Kazimierza Dolnego, będący stermotorzystami policyjnej łodzi od świtu do nocy dowożą ludziom żywność, wodę oraz leki, a także przewożą łodzią osoby, które muszą wydostać się z zalanych miejscowości.
Puławy