Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Uwaga na możliwe oszustwa w związku z sytuacją powodziową!
Fałszywe wiadomości rzekomo od RCB, przejęcia kont na social mediach i fałszywe zbiórki - to tylko niektóre z możliwych oszustw w związku z występującą sytuacją powodziową. Zapoznaj się z zaleceniami przygotowanymi przez Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości, aby uniknąć tych zagrożeń.
-
Nie zatrzymał się do kontroli. W trakcie pościgu zamienił się miejscami z pasażerem
Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej odpowie 30-latek. Mężczyzna jadąc Oplem na DW-815 powodował zagrożenie w ruchu drogowym. Poruszał przeciwnym pasem do kierunku jazdy i lekceważył sygnały do zatrzymania. W trakcie pościgu zamienił się miejscami z pasażerem. Był pod wpływem alkoholu, nie miał uprawnień, a pojazd, którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu.
Parczew -
Myślał, że przechytrzy kryminalnych
Bialscy kryminalni zatrzymali 34-latka podejrzanego o kierowanie autem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Wcześniej mężczyzna próbował jeszcze uniknąć odpowiedzialności, zatrzymał samochód na jednym z parkingów oraz wyłączył dla niepoznaki światła i wysiadł z auta. W organizmie miał ponad pół promila alkoholu. Nietrzeźwa była również pasażerka. Popełnione czyny zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Biała Podlaska -
Ponieśli konsekwencje zbyt szybkiej jazdy w terenie zabudowanym
Poruszanie się w terenie zabudowanym z prędkością powyżej 100 km/h niesie ze sobą poważne konsekwencje. Poza wysokim mandatem i punktami karnymi, na trzy miesiące można stracić też uprawnienia do kierowania pojazdami. Przekonali się o tym 43-letni kierowca BMW, który w Łabuniach jechał z prędkością 118 km/h oraz kierujący Hondą 26-latek, który na ul. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu dopuszczalną prędkość przekroczył o 60 km/h.
Zamość -
IV Turniej Charytatywny (NIE)Święci w piłkę grają w Puławach
W Puławach odbył się IV Turniej Charytatywny (NIE)Święci w piłkę grają. Wśród drużyn, które wystartowały nie zabrakło również nas - policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Puławach na czele z mł. insp. Mariuszem Marcem I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Puławach. Ten turniej to coś więcej niż sport - to wsparcie i promocja osób z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że możemy pomagać i być częścią tego wydarzenia.
Puławy -
Ślubowanie nowych funkcjonariuszy
Lubelski garnizon wzbogacił się o 70 nowych funkcjonariuszy. Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyło się uroczyste ślubowanie. Była to również okazja do wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych lubelskim policjantom i pracownikom cywilnym. W uroczystym apelu uczestniczył Wicewojewoda Lubelski Pan Wojciech Wołoch, kadra kierownicza garnizonu policji lubelskiej, kapelani policji oraz przedstawiciele związków zawodowych.
KWP -
Włamywacze zatrzymani przez policjantów na gorącym uczynku
Kryminalni z tomaszowskiej komendy zatrzymali dwóch włamywaczy, którzy okradali jeden z domów na terenie Tomaszowa Lubelskiego. Ich łupem miały paść elektronarzędzia. Sprawcami okazali się być 36-latek oraz 41-latek. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Tomaszów Lubelski -
Poszukiwana wpadła na kradzieży sklepowej
Radzyńscy policjanci zatrzymali 25-latkę podejrzaną o dokonanie kradzieży sklepowej. Kobieta wpadła na gorącym uczynku. Kobieta trafiła do zakładu karnego, gdyż była poszukiwana w celu odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności.
Radzyń Podlaski -
Pamiętaj! Znalazłeś niewybuch - powiadom służby
Niewybuch pocisku artyleryjskiego został znaleziony na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Nowe Komaszyce. Mundurowi zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Pamiętaj! W przypadku odnalezienia niewybuchu należy jak najszybciej skontaktować się z najbliższą jednostką policji.
Opole Lubelskie -
Nietrzeźwa matka przewoziła samochodem 8-letniego syna
Dzięki czujności świadka policjanci ze świdnickiej komendy wyeliminowali z ruchu nietrzeźwą kierującą. Kobieta jadąc samochodem miała 2,2 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo w takim stanie przewoziła samochodem swojego 8-letniego syna. Teraz sprawą kobiety zajmie się sąd. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.
Świdnik
