Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Operacyjni zatrzymali dilera związanego ze środowiskiem pseudokibiców
Na 3 miesiące do tymczasowego aresztu trafił 25-letni recydywista. Policjanci zabezpieczyli u niego ponad 7 kilogramów narkotyków. Mężczyzna jest związany ze środowiskiem pseudokibiców i w najbliższym czasie zamierzał wprowadzić narkotyki do obrotu. Mieszkaniec Lublina usłyszał zarzuty, przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznych ilości substancji narkotycznych
Lublin -
Wypadek z udziałem paralotniarza
Z obrażeniami ciała przetransportowano śmigłowcem LPR 39-latka, który spadł z paralotnią na łąkę. Na szczęście urazy jakich doznał nie zagrażają jego życiu. Ze wstępnych ustaleń łukowskich policjantów wynika, że najprawdopodobniej to uszkodzenie jednego z elementów napędu silnikowego doprowadziło do wypadku.
Łuków -
Wypadek w Jawidzu. Zachowaj ostrożność na drogach!
Wyjaśniamy okoliczności wypadku drogowego do którego doszło wczoraj w miejscowości Jawidz gmina Spiczyn. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca pojazdem Audi nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu Peugeotem. Cztery osoby trafiły do szpitala w Łęcznej oraz w Lublinie. Apelujemy o ostrożność na drogach.
Łęczna -
Kierujący karawanem pogrzebowym potrącił kobietę
Na cmentarzu w Grabowcu kierujący pojazdem pogrzebowym cofając nie zauważył znajdującej się za pojazdem kobiety i potrącił ją. 79-latka przewróciła się doznając poważnych obrażeń. Załoga lotniczego pogotowia ratunkowego przetransportowała ją do szpitala. Wyjaśniamy dokładne okoliczności zdarzenia i apelujemy do kierowców, aby prowadząc pojazd zawsze zachowywali ostrożność.
Zamość -
Udawali, że nie ma ich w domu. Poszukiwani listem gończym 23 i 27 latek trafili za kratki
Bialscy kryminalni zatrzymali 37 i 23-latka poszukiwanych listami gończymi. Zarówno 37-latek jak też młodszy z mężczyzn próbowali uniknąć odpowiedzialności ukrywając się przed organami ścigania. Do końca liczyli, że uda im się przechytrzyć mundurowych. Postanowili nie otwierać drzwi udając, że nie ma ich w środku. Zmienili zdanie dopiero, gdy mundurowi rozpoczęli siłowe wejście do mieszkań.
Biała Podlaska -
„Bezpieczna droga do szkoły” z tomaszowskimi policjantami
Od początku roku szkolnego 2024/25 policjanci realizują działania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze z Posterunków, Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji tomaszowskiej jednostki przeprowadzają spotkania w szkołach i przedszkolach, aby uświadomić dzieciom i młodzieży jak prawidłowo zachowywać się na drodze.
Tomaszów Lubelski -
Chcąc sprzedać piec stracił oszczędności. Zachowajmy ostrożność przy internetowych transakcjach
Oszczędności z konta stracił 40 latek, który wystawił do sprzedaży piec centralnego ogrzewania. Potencjalny nabywca przekonał go, że umówił kuriera po odbiór urządzenia. W rozmowie z rzekomym pracownikiem firmy kurierskiej podał kilka kodów Blik, które zatwierdził. Był przekonany, że w ten sposób akceptuje wpływ środków ze sprzedaży. Jak się jednak okazało, z jego rachunku bankowego ktoś wypłacił blisko 10 tysięcy złotych.
Chełm -
Zdarzenia drogowe z udziałem 16-latków
Wczoraj kobieta kierująca Hyundaiem w trakcie manewru skrętu w lewo nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu 16-letniemu motorowerzyście. Chłopiec z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Do wypadku doszło w miejscowości Sławacinek Stary. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Inaczej było w przypadku 16-latka kierującego hulajnogą w Białej Podlaskiej. Nieletni sam przewrócił się na ścieżce rowerowej. Badanie alkomatem wykazało ponad pół promila
-
Podsumowanie działań "NURD" na drogach powiatu opolskiego
Łącznie 29 wykroczeń ujawnili policjanci opolskiej drogówki podczas wczorajszych działań „NURD” na drogach powiatu opolskiego. Funkcjonariusze zwracali uwagę na zachowania kierowców pojazdów wobec pieszych i rowerzystów. Odnotowaliśmy ponad 17 wykroczeń popełnionych w rejonie przejść dla pieszych. Z kolei 5 naruszeń odnotowaliśmy wśród samych niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Opole Lubelskie -
Akcja "Bezpieczna droga do szkoły" z bialskimi policjantami
Policyjne patrole w okolicach placówek oświatowych, sprawdzanie przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego oraz spotkania z uczniami i rodzicami to element działań prowadzonych przez bialskich policjantów w ramach "Bezpiecznej drogi do szkoły”. Celem akcji jest propagowanie bezpiecznych zachowań, szczególnie wśród tych najmłodszych, którzy „przygodę” ze szkołą dopiero rozpoczęli.
Biała Podlaska