Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Konkurs plastyczny „Jestem Bezpieczny” i spotkanie z policyjną maskotką
Dzisiaj odbyło się spotkanie z wychowankami z Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczych w Hrubieszowie. Podczas pogadanki z dziećmi przybliżono podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Wiele uwagi poświęcono też obowiązkowi korzystania z elementów odblaskowych. Dużo uśmiechu na dziecięcych twarzach wywołała wizyta policyjnej maskotki sierżanta Lwa.
Hrubieszów -
Nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu przyczyną groźnie wyglądającej kolizji drogowej
Policjanci wyjaśniają okoliczności groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w Osinach. Kierujący kombajnem zderzył się z samochodem Volvo. Kierujący pojazdami byli trzeźwi w wyniku zdarzenia do szpitala trafiła jedna osoba. Apelujemy o ostrożną jazdę.
Opole Lubelskie -
Dachowanie na obwodnicy Nałęczowa
Dziś rano na obwodnicy Nałęczowa doszło do dachowania samochodu osobowego marki Volkswagen, który następnie uderzył w nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówkę. Do szpitala trafił 30-latek z Volkswagena, który miał promil alkoholu w organizmie oraz nie posiada uprawnień do kierowania. Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia.
Puławy -
Policjanci z wizytą w Przedszkolu
Z bardzo ważną misją udali się wczoraj świdniccy policjanci do Niepublicznego Przedszkola Kubuś Puchatek i Przyjaciele. Podczas spotkania z dziećmi przekazywali im najważniejsze zasady dotyczące bezpiecznych zachowań zarówno w przedszkolu, jak i na podwórku oraz ulicy. Mali milusińscy mieli również okazję dowiedzieć się jak wygląda praca przewodnika psa służbowego oraz obejrzeli pokaz posłuszeństwa czworonoga.
Świdnik -
Nad bezpieczeństwem w rejonie przejazdów kolejowych czuwał policyjny dron
Krasnostawscy policjanci każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem na drogach. Wczoraj działania mundurowych, w rejonach przejazdów kolejowych, wspierał dron. Jego kamera pozwala na rejestrowanie zachowań kierowców z dużej odległości. Na uzyskane dzięki niemu informacje na drogach natychmiast reagowały patrole krasnostawskiej drogówki.
Krasnystaw -
Mali goście odwiedzili bialską komendę
Wczoraj bialską komendę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Białej Podlaskiej. Podczas pogadanki najmłodsi dowiedzieli się wiele na temat bezpieczeństwa pieszych. Dzielnicowi tłumaczyli również jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych. Przekazali też dzieciom odblaskowe opaski oraz „misie”. Mali goście zapoznali się z pracą i wyposażeniem do służby funkcjonariuszy.
Biała Podlaska -
„Jabłko czy cytryna” w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego chełmscy policjanci prowadzą działania związane z akcją „Bezpieczna droga do szkoły”. Pierwszym zadaniem była lustracja dróg w okolicach szkół, a później patrolowanie terenów przyległych do placówek oświatowych. Kolejne dni to praktyczne zajęcia skierowane na edukację najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Jednym z takich działań była inicjatywa zorganizowana z udziałem uczniów pod nazwą „Jabłko czy cytryna”.
Chełm -
Tragiczny wypadek przy modernizacji silosu
Wyjaśniamy okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Kolembrody, w gminie Komarówka Podlaska. Podczas wykonywania prac związanych z modernizacją silosu do suszenia kukurydzy wypadkowi uległ 32-letni mężczyzna. Niestety jego życia nie udało się uratować. Czynności na miejscu wykonywane były pod nadzorem prokuratora.
Radzyń Podlaski -
Śmiertelne potrącenie pieszego
Ustalamy dokładne okoliczności śmiertelnego wypadku do którego doszło wczoraj wieczorem w Majdanie Nepryskim. Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że 49 letni pieszy wszedł nagle pod jadący samochód. W wyniku zdarzenia, pomimo prowadzonej reanimacji mężczyzna zmarł na miejscu wypadku. Apelujemy o ostrożność na drodze.
Biłgoraj -
Potrącił 78 latkę i uciekł z miejsca zdarzenia. Został tymczasowo aresztowany
Lubelscy policjanci zatrzymali 42 latka, który w miniony poniedziałek potrącił 78 latkę i zbiegł z miejsca zdarzenia. Wszystko miało miejsce na ul. Herberta w Lublinie. Został zatrzymany już kilka godzin po zdarzeniu. Okazało się, że w chwili zatrzymania był nietrzeźwy oraz miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Starsza kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 16 lat pozbawienia wolności.
Lublin