Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Ujawniliśmy 115 kierujących na podwójnym gazie podczas sobotniej akcji Trzeźwość!
115 kierujących pod działaniem alkoholu ujawnili policjanci podczas sobotniej akcji Trzeźwość. Działania prowadzone były na terenie całego województwa, podczas których policjanci przebadali ponad 26 tysięcy osób.
KWP -
W ostatniej chwili uratowali oszczędności 35-latki
Dzięki szybkim działaniom policjantów i rodziny udało się uratować 35-latkę przed utratą 350 tysięcy złotych. Kobieta padła ofiarą oszustwa metodą na „policjanta CBŚP”. Na szczęście w ostatniej chwili dzielnicowi z 4. komisariatu udaremnili przelew pieniędzy na konto kryptowalutowe przestępców. Policjanci poszukują oszustów oraz apelują o ostrożność.
Lublin -
Szef lubelskiego garnizonu Policji i funkcjonariusze uczestniczący w walce z powodzią na spotkaniu z Wojewodą Lubelskim
Młodszy inspektor Tomasz Gil Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie razem z policjantami uczestniczącymi w akcji pomocowej na terenach dotkniętych powodzią, uczestniczył dziś w spotkaniu zorganizowanym w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Policjanci i strażacy podzielili się doświadczeniami z tego trudnego okresu. Za niesienie pomocy, funkcjonariuszom podziękował Wojewoda Lubelski Krzysztof Komorski.
KWP -
Chciał szybko zarobić inwestując na giełdzie. Stracił ponad 200 000 złotych
34-letni mieszkaniec powiatu opolskiego został oszukany podczas inwestycji w kryptowaluty. Reklamę z wizerunkiem znanego „influencera” i ofertą inwestycji znalazł w Internecie. Pieniądze przelewał na wskazane przez oszusta konto. Zamiast oczekiwanego zysku stracił ponad 2000 tysięcy złotych. Nie ulegajmy złudnym wizjom dużego i szybkiego zysku oferowanego przez przestępców!
Opole Lubelskie -
Kierowali pojazdami – ona nietrzeźwa, on z sądowym zakazem
52-latka z gminy Radecznica nie zapanowała nad kierowanym przez nią pojazdem i uderzyła w urządzenie energetyczne. Zaraz po tym zdołała jeszcze zadzwonić po znajomego, który pospiesznie przyjechał Volkswagenem na miejsce i zabrał ją do domu. Finał tej historii jest taki, że oboje wkrótce usłyszą zarzuty. Kobieta odpowie za kierowanie Mitsubishi w stanie nietrzeźwości, gdyż w organizmie miała ponad 1,5 promila. Mężczyzna zaś - za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.
Zamość -
Ćwiczenia zgrywające służby w powiecie świdnickim
Pożar młyna, katastrofa budowlana, pościg za sprawcą podpalenia, a także wypadek drogowy z udziałem wozu strażackiego – to scenariusze ćwiczeń zgrywających, które zostały wczoraj przeprowadzone na terenie gminy Mełgiew i gminy Piaski. Celem działań jest sprawdzenie gotowości służb oraz doskonalenie koordynacji działań i ich efektywności w przypadku wystąpienia różnych sytuacji kryzysowych.
Świdnik -
Policjantka w czasie wolnym zatrzymała nietrzeźwą kierującą
Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości odpowie 44 latka, której uniemożliwiła dalszą jazdę policjantka będąca po służbie. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że zatrzymana kobieta miała prawie dwa promile alkoholu. Straciła już prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Janów Lubelski -
Śmiertelne potrącenie pieszego w Abramowie. Policjanci poszukują sprawcy zdarzenia
Lubartowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności zdarzenia, w którym zginął 53 letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego. Mężczyzna został najprawdopodobniej potrącony przez samochód osobowy na jednej z ulic Abramowa. Sprawca nie udzielił pomocy poszkodowanemu i oddalił się z miejsca zdarzenia. Śledczy proszą o kontakt wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia, w tym nagrania z wideorejestratorów samochodowych, które mogłyby pomóc w ustaleniu jego sprawcy. na zdjeciu miejsce wypadku
Lubartów -
Policjanci wzięli udział w Rodzinnym Pikniku Europejskim
Biłgorajscy policjanci wczoraj popołudniu wzięli udział w Rodzinnym Pikniku Europejskim zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Zaprezentowali sprzęt służący im w codziennej służbie. Promowali zawód policjanta, rozmawiali o bezpieczeństwie i przygotowali konkursy, w których każdy mógł wygrać nagrodę.
Biłgoraj -
Policjanci i służby współpracujące na ćwiczeniach podczas dni otwartych z młodzieżą
W czwartek w Zespole Szkół Rolniczych odbyły się dni otwarte Państwowej Inspekcji Pracy pod hasłem „Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym”. Parczewscy mundurowi przyłączyli się do realizacji przedsięwzięcia wspólnie z innymi służbami. Przedstawili prezentację multimedialną odnośnie nieszczęśliwych wypadków zaistniałych w garnizonie lubelskim w minione wakacje, rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz zabezpieczali symulacje akcji ratowniczej odbywającej się na terenie szkoły.
Parczew