Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zamiejscowe siedziby kompanii Oddziału Prewencji Policji
Zakończyliśmy kolejne inwestycje w lubelskim garnizonie Policji. To rozbudowa Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej oraz Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Celem przedsięwzięcia było utworzenie miejsca pełnienia służby dla funkcjonariuszy nowo utworzonych zamiejscowych siedzib kompanii Oddziału Prewencji Policji w Białej Podlaskiej oraz w Zamościu. Pozwoli to nam skrócić czas dotarcia policjantów oddziału prewencji w rejon przygraniczny oraz w sposób bardziej efektywny udzielać wsparcia jednostkom terenowym w codziennej służbie.
KWP -
Wypadek z udziałem dwóch osobówek
Policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku na drodze wojewódzkiej W 819 pomiędzy miejscowościami Uhnin – Sosnowica, gdzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych Volkswagena Golfa i Forda Focusa. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa. Trzy osoby trafiły do szpitala. Kierujący pojazdami 74 – latek i 21 – latka – trzeźwi. Ruch odbywał się wahadłowo. Apelujemy o rozwagę i stosowanie do obowiązujących przepisów!
Parczew -
Ukrywał się 18 lat. Zatrzymali go lubelscy "łowcy głów"
Lubelscy policjanci zatrzymali 43 latka poszukiwanego od 18 lat za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. "Łowcy głów" z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ustalili, że mieszkaniec powiatu bialskiego ukrywa się na terenie Francji. Za granicą wyrobił sobie dowód osobisty na dane innej osoby i na co dzień się nim posługiwał. Był poszukiwany listem gończym, Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu. Trafił już do więzienia.
KWP -
Chciał udusić byłą partnerkę. Już usłyszał zarzut i trafił do tymczasowego aresztu
Za usiłowanie zabójstwa będzie odpowiadał 28-latek, który chciał udusić swoja byłą partnerkę. Po zdarzeniu ukrył się kilka kilometrów od Łukowa, tam znaleźli go łukowscy policjanci. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a Sąd przychylił się do wniosku Policji oraz Prokuratury i zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy.
Łuków -
Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym
Dzisiaj około godz. 9 w miejscowości Grabów Szlachecki doszło do tragicznego w skutkach wypadku na przejeździe kolejowym. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności i jego przyczyny. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła 50 letnia kierująca Volkswagenem. Funkcjonariusze prowadzą czynności na miejscu zdarzenia.
Ryki -
Kumulacja czynów dla 38 latka
Opolscy policjanci zatrzymali 38-latka, który tylko jednego dnia zakłócił ład i porządek publiczny na stacji paliw i w lokalu gastronomicznym, następnie dokonał kradzieży roweru i mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie kierował nim po drodze publicznej. Za swoje czyny 38-latek odpowie przed Sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Opole Lubelskie -
Chciał zainwestować w akcje spółki paliwowej. Senior stracił ponad 90 tysięcy złotych
Ponad 90 000 złotych stracił mieszkaniec powiatu opolskiego, który natrafił w Internecie na ofertę inwestycji na giełdzie. By otrzymać zyski, zgodził się na zainstalowanie w swoim komputerze aplikacji typu „zdalny pulpit”. Sprawca dzięki temu ukradł wszystkie oszczędności seniora. Policjanci poszukują oszustów oraz apelują o rozsądek i przemyślane decyzje przy lokowaniu oszczędności!
Opole Lubelskie -
Mogło skończyć się tragicznie
Troje dzieci i ich mama zostali przewiezieni do szpitala po tym jak ich auto uderzyło w drzewo. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca osobówką chciała uniknąć uderzenia z wyprzedzanym ciągnikiem rolniczym, który zajechał jej drogę. Okazało się, że kierujący nim 35-latek miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Sprawa znajdzie swój finał w Sądzie.
Łuków -
Wypadek śmiertelny w Wandzinie
Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj na DK 19 w Wandzinie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 63 letni kierujący ciężarowym Manem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w poprzedzający go samochód ciężarowy marki Scania. W wyniku poniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. Teraz lubartowscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku.
Lubartów -
Kolejni zatrzymani do sprawy oszustwa na „pracownika banku”. Straty na ponad 200 tysięcy złotych
Chełmscy policjanci zatrzymali kolejne trzy osoby do sprawy oszustwa na „pracownika banku”. Do wyprowadzenia z kont ponad 200 tysięcy złotych doszło w lutym 2024 roku. Oszuści pod legendą próby wyłudzenia pieniędzy z rachunku bankowego nakłonili pokrzywdzonego do zmiany i autoryzacji zabezpieczeń, co pozwoliło im na przejęcie kont. Zatrzymani w ostatnich dniach, na terenie kilku województw, to obywatele Ukrainy i Białorusi. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec dwojga z nich prokuratura zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.
Chełm

