Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Tymczasowy areszt za posiadanie i udzielanie znacznej ilości narkotyków
Trzymiesięczny tymczasowy areszt zastosował sąd wobec 18-latki i 38-latka zatrzymanych przez janowskich kryminalnych. Policjanci zabezpieczyli u nich ponad 200 gramów środków odurzających. Za posiadanie znacznych ilości substancji odurzających oraz ich udzielanie grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.
Janów Lubelski -
Kto zgubił gotówkę?
Policjanci poszukują właściciela pieniędzy znalezionych, przy ulicy Koncertowej w Lublinie. Na leżącą na parkingu przy markecie gotówkę natrafił przypadkowy przechodzień, który powiadomił o tym fakcie funkcjonariuszy. Jeżeli ktoś zagubił pieniądze, proszony jest o kontakt z V Komisariatem Policji w Lublinie.
Lublin -
Z promilami i cofniętymi uprawnieniami jechał S-19
Ponad 2,5 promila w organizmie miał 52 latek, który jechał autem drogą ekspresową. Mężczyzna dodatkowo miał cofnięte uprawnienia. Teraz odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Janów Lubelski -
Nietrzeźwy kierujący wjechał w skarpę
Blisko 2,5 promila alkoholu miał w organizmie kierujący Mitsubishi, który w Ujazdowie wpadł w poślizg i uderzył w skarpę. Dodatkowo 48-latek nie miał uprawnień, a samochód nie posiadał ważnych badań technicznych. Kierujący odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz popełnione wykroczenia drogowe.
Zamość -
Nietrzeźwy i bez uprawnień kierowca Mazdy zatrzymany dzięki anonimowemu zgłoszeniu
Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 63-latek podróżujący Mazdą. Mężczyzna, który został zatrzymany dzięki anonimowej informacji przekazanej przez świadka był nietrzeźwy. Dodatkowo okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka kara finansowa.
Opole Lubelskie -
4000 zł mandatu i 14 punktów karnych dla drogowego recydywisty!
4000 zł i 14 punktów – to "dorobek" 22-latka z Siedlec, który jadąc autem o ponad 60 km/h przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Okazało się, że jest to jego kolejne przekroczenie prędkości, dlatego policjanci zakwalifikowali czyn jako wykroczenie popełnione w „recydywie”. 22-latek stracił też prawo jazdy.
Łuków -
Jesień na drodze – zadbaj o bezpieczeństwo!
Jesień to pora roku, która wymaga od wszystkich użytkowników dróg większej ostrożności oraz czujności. Warunki na drodze są bardzo zmienne i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych, którzy stają się mniej widoczni. Szybko zapadający zmrok, opady deszczu, śliska nawierzchnia, to czynniki negatywnie wpływające na bezpieczeństwo. Zadbajmy więc, aby okres jesienny był przede wszystkim bezpieczny. Radzimy jakich zasad należy przestrzegać
Krasnystaw -
Nietrzeźwy pieszy wszedł pod koła Toyoty
Ustalamy dokładne okoliczności i przyczyny wypadku drogowego do którego doszło w sobotni wieczór w Biłgoraju. Wstępne ustalenia wskazują na to, że 62-latek wszedł na jezdnię zza zaparkowanych pojazdów i został potrącony przez Toyotę. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Apelujemy o ostrożność na drodze.
Biłgoraj -
Kolejne szkolenie żołnierzy służących na granicy
Bialscy policjanci regularnie szkolą żołnierzy z Batalionu Obrony Pogranicza. Są to zarówno szkolenie teoretyczne jak też ćwiczenia praktyczne z taktyki działania pododdziałów zwartych. Poruszane są też kwestie stosowania niektórych środków przymusu bezpośredniego. Mundurowi omawiają potencjalne zagrożenia z jakimi żołnierze mogą spotkać się podczas służby na granicy RP.
Biała Podlaska -
Odpowie za uprawę i posiadanie ziela konopi
Międzyrzeccy kryminalni zatrzymali 25-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. W miejscu jego zamieszkania ujawnili ponad 360 gram przygotowanego do suszenia ziela konopi. Mężczyzna odpowie też za uprawę tej rośliny. Usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Biała Podlaska