Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Nietrzeźwa przewoziła hulajnogą elektryczną pasażera
Policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zamościu podjęli interwencję wobec nietrzeźwej użytkowniczki hulajnogi elektrycznej. Kierująca miała w organizmie ponad promil i dodatkowo wbrew przepisom przewoziła na pojeździe kołowym pasażera.
Zamość -
24 latek za zbyt szybką jazdę stracił prawo jazdy na 3 miesiące
Policjanci z opolskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego Mercedesem, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 127 km/h. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie otrzymał mandat karny 2500 złotych, a na jego konto wpłynęło 15 punktów karnych. Ponadto zostało mu zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące. Apelujemy o rozsądek na drodze!
Opole Lubelskie -
Działania „NURD” w powiecie opolskim
Dziś od rana policjanci opolskiej drogówki prowadzą akcję skierowaną na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo podczas zdarzeń drogowych. Podczas poświęconej ich bezpieczeństwu akcji: „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” funkcjonariusze przyglądają się czy wszyscy respektują przepisy prawa o ruchu drogowym, ale także bacznie przyglądają się samym pieszym. Apelujemy o ostrożną jazdę i respektowanie przepisów.
Opole Lubelskie -
Zaginięcie podczas grzybobrania. Apelujemy o zachowanie ostrożności!
Na terenie kompleksu leśnego w m. Susiec zaginął 65-latek z Lublina. Mężczyzna wraz z innymi osobami wybrał się na grzybobranie, w trakcie którego odłączył się od towarzyszącej mu grupy. W działaniach poszukiwawczych brali udział policjanci oraz funkcjonariusze straży pożarnej i straży granicznej. Odnaleziony został następnego dnia rano. Z uwagi na jego wyziębienie zapewniono mu pomoc medyczną. Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas grzybobrania.
Tomaszów Lubelski -
W garnizonie lubelskim rozpoczął się kolejny kurs aspirancki
Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie ruszył kolejny kurs aspirancki. Szkolenie rozpoczęło 48 policjantów z lubelskiego garnizonu przy współpracy z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Zajęcia będą miały formę hybrydową. Część z nich będzie realizowana online przy wsparciu wykładowców z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Zajęcia wymagające warsztatów lub ćwiczeń odbywać się będą pod okiem funkcjonariuszy z Lubelskiej Policji.
KWP -
Działania „Pieszy” na drogach powiatu chełmskiego
Dzisiaj od rana policjanci z chełmskiej drogówki prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Pieszy”. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do tej właśnie grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Bacznie też przyglądają się, czy sami piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.
Chełm -
Rozwoził towar do sklepów z promilami w organizmie
Blisko 2 promile alkoholu miał 42-letni mieszkaniec powiatu ryckiego, który w nocy kierował busem z produktami spożywczymi. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.
Ryki -
Zdarzenia drogowe z udziałem nietrzeźwych kierujących
Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 40-letni kierujący BMW. W m. Ostrówek, gm. Puchaczów zjechał na pobocze, a następnie uderzył w latarnię. Z kolei 45-latek kierujący Fiatem na jednym z parkingów sklepowych w gm. Cyców podczas manewru cofania uszkodził Skodę. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Auto nie posiadało ważnych badań technicznych ani obowiązkowego ubezpieczenia OC. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą.
Łęczna -
Prawie 3000 kontroli podczas akcji „Trzeźwość”
Blisko 3000 kontroli stanu trzeźwości i 7 kierowców pod wpływem alkoholu. To efekt sobotnich działań lubelskiej drogówki. Policjanci prowadzili akcję od wczesnych godzin porannych w różnych dzielnicach miasta. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.
Lublin -
Bialscy kryminalni zatrzymali poszukiwanego listem gończym 53-latka
Bialscy kryminalni zatrzymali 53-latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania na terenie Siedlec. Żmudna praca kryminalnych oraz współpraca z policjantami z KWP w Radomiu doprowadziła do ustalenia miejsca jego pobytu. Został zatrzymany w wynajmowanym pokoju. Zaskoczony widokiem policjantów trafił już do zakładu karnego.
Biała Podlaska