Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Działania „Bezpieczny przejazd kolejowy” na terenie powiatu krasnostawskiego
Dziś na terenie powiatu krasnostawskiego policjanci ruchu drogowego prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczny przejazd kolejowy”. Mundurowi kontrolują, czy kierujący stosują się do przepisów ruchu drogowego w rejonach przejazdów kolejowych. Celem akcji jest podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego na temat zagrożeń związanych z nieprawidłowymi zachowaniami kierujących w obrębie przejazdów.
Krasnystaw -
Po zatrzymaniu stał się bardzo agresywny
7 zarzutów usłyszał 54-latek. Mężczyzna odpowie za atak na policjantów, uszkodzenie 2 samochodów oraz groźby karalne. Był poszukiwany. Gdy operacyjni z 3. komisariatu go zatrzymali wpadł w furię. Stał się bardzo agresywny i konieczne było użycie dodatkowych środków bezpieczeństwa. Podejrzanemu grozi do 5 lat więzienia.
Lublin -
Pijany z dożywotnim zakazem potrącił pieszego
47-latek z gm. Żyrzyn kierując quadem w stanie nietrzeźwości potracił pieszego. W jego organizmie było ponad 2,5 promila alkoholu. Jak się okazało mężczyzna miał orzeczony dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.
Puławy -
Nieszczęśliwy wypadek podczas naprawy samochodu
Włodawscy policjanci wyjaśniają okoliczności nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło na terenie gminy Urszulin. 31-latek został przygnieciony przez samochód, który sam naprawiał. Mężczyzna w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala. Apelujemy o ostrożność podczas wykonywania samodzielnie wszelkiego rodzaju prac warsztatowych.
Włodawa -
Podsumowanie sezonu rowerowego w bialskiej jednostce
Zakończył się kolejny już sezon kiedy w bialskiej jednostce policjanci pełnią służbę w patrolach rowerowych. Prewencyjna służba na jednośladach sprawdziła się doskonale. Mocną stroną takiego rozwiązania jest możliwość szybkiego dotarcia w rejon trudno dostępny dla radiowozu. Służba ta jest też pozytywnie oceniana przez mieszkańców.
Biała Podlaska -
Policjanci odnaleźli zaginioną 87 latkę, która zgubiła się w lesie
Policjanci odnaleźli zaginioną 87 latkę, który zgubiła się w lesie podczas grzybobrania. Po około 3 godzinach od rozpoczęcia akcji poszukiwawczej, została odnaleziona przez policjantów z Komisariatu Policji w Józefowie w kompleksie leśnym w okolicy miejscowości Bukowiec – Stary Lipowiec. W działaniach poszukiwawczych mundurowych wspierali strażacy z quadami. Pamiętajmy również o Kampanii #JestemTuCZEKAM mającej na celu zwrócenie uwagi na problem zaginięć seniorów.
Biłgoraj -
Ryccy policjanci pomogli 79-latce
Wczoraj ryccy policjanci pomogli 79-latce z powiatu ryckiego, która była sama w domu, jej stan zdrowia się pogarszał i kontakt z nią był utrudniony. O interwencji powiadomiła znajoma kobiety. Zgłaszająca w rozmowie telefonicznej z 79-latką dowiedziała się, że nie może ona wstać z krzesła i jej stan zdrowia się pogarsza. Dyżurny ryckiej komendy w rozmowie ze zgłaszającą uzyskał dodatkowe informacje dzięki, którym znając topografię miejscowości ustalił adres interwencji. Policjanci dotarli na czas pod ustalony adres.
Ryki -
Nietrzeźwa przewoziła hulajnogą elektryczną pasażera
Policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zamościu podjęli interwencję wobec nietrzeźwej użytkowniczki hulajnogi elektrycznej. Kierująca miała w organizmie ponad promil i dodatkowo wbrew przepisom przewoziła na pojeździe kołowym pasażera.
Zamość -
24 latek za zbyt szybką jazdę stracił prawo jazdy na 3 miesiące
Policjanci z opolskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego Mercedesem, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 127 km/h. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie otrzymał mandat karny 2500 złotych, a na jego konto wpłynęło 15 punktów karnych. Ponadto zostało mu zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące. Apelujemy o rozsądek na drodze!
Opole Lubelskie -
Działania „NURD” w powiecie opolskim
Dziś od rana policjanci opolskiej drogówki prowadzą akcję skierowaną na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo podczas zdarzeń drogowych. Podczas poświęconej ich bezpieczeństwu akcji: „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” funkcjonariusze przyglądają się czy wszyscy respektują przepisy prawa o ruchu drogowym, ale także bacznie przyglądają się samym pieszym. Apelujemy o ostrożną jazdę i respektowanie przepisów.
Opole Lubelskie