Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Opole Lub.: Groził rodzinie nożem.
Policjanci z Opola Lubelskiego zatrzymali 37-latka podejrzanego o znęcanie się nad rodziną. Mężczyzna trzymając nóż w ręku groził rodzinie zabójstwem. Jeszcze dziś trafi do prokuratury. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.
-
Lublin: Gazociąg z dętki rowerowej
Nawet do 10 lat więzienia grozi 40-letniej mieszkance Lublina, która nielegalnie przyłączyła się do magistrali gazowej. Kobieta wykonała połączenie z dętki rowerowej, drutu oraz kawałka taśmy klejącej. Ulatniający się gaz mógł spowodować niebezpieczeństwo dla życia 21-rodzin mieszkających w budynku. Pracownicy pogotowia gazowego zdemontowali prowizoryczne połączenie. Teraz o dalszym losie kobiety zadecyduje prokuratura.
-
Świdnik: Promilowy pirat drogowy.
Blisko 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 27 – letni mężczyzna, który kierując pojazdem uszkodził ogrodzenia dwóch posesji i skrzynkę z trakcją elektryczną. Jego podróż, z której wyszedł bez szwanku zakończyła się w przydrożnym rowie. Obecnie pirat drogowy trzeźwieje w policyjnym areszcie. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Nietrzeźwi kierujący
12 - kierujących na podwójnym gazie
-
Janów. Lub.: Zatrzymani za narkotyki
Janowscy policjanci zatrzymali 18-latka i jego 19–letniego kolegę, przy których znaleźli dwie szklane lufki oraz woreczek z suszem marihuany. Mężczyźni wkrótce odpowiedzą przed sądem. Oprócz posiadania narkotyków 18-latek odpowie też za ich udzielanie.
-
Lublin: Ponad 800 tabletek ekstazy zamiast leków
Policjanci z Sekcji dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie wspólnie z policjantami VI komisariatu zatrzymali 37-letniego mieszkańca Lublina. W trakcie przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli blisko 900 tabletek ekstazy i dilerkę z marihuaną. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności...
-
Świdnik: Połakomił się na płaszcz z wystawy
Świdniccy policjanci zatrzymali 37 – letniego mieszkańca Świdnika, który ze sklepowej wystawy skradł wiszący na manekinie płaszcz, a potem sprzedał go za 30 złotych. W ustaleniu złodzieja pomógł policjantom sklepowy monitoring. Sprawcy kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Łęczna: Matka woziła synów na włamania
Policjanci z Ludwina zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do 10 domków letniskowych na pojezierzu Łęczyńsko – Włodawskim. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu lubartowskiego: dwaj bracia oraz ich kolega, w wieku 16-17 lat. Jak się okazało, w przestępczym procederze pomagała im matka, która woziła synów na włamania...
-
Świdnik: Ukradł sąsiadowi furtkę, bo ten nie oddał mu szlifierki
Do 5 lat pozbawienia wolności za kradzież grozi mieszkańcowi gm. Mełgiew. Mężczyzna nie mogąc odzyskać pożyczonej sąsiadowi szlifierki, postanowił zmobilizować go do jej zwrotu kradnąc mu furtkę.
-
Lublin: Poszukiwani sprawcy napadu na stację paliw
Policjanci poszukują dwóch mężczyzn, którzy wczoraj przed godz. 23.00 napadali na kasjerkę i ochroniarza stacji paliw przy ul. Turystycznej w Lublinie. Sprawcy z kominiarkami na głowie grożąc przedmiotem przypominającym broń skradli kasetkę z pieniędzmi i zbiegli...