Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Chełm: Odpowiedzą za napad na 27-latka
Pobili 27-latka w chełmskim parku i obrabowali z telefonu i pieniędzy. Już na drugi dzień znaleźli się w rękach Policji. Funkcjonariusze zatrzymali piątkę rozbójników w tym samym miejscu, w którym dzień wcześniej napadli na mężczyznę. Pełnoletniemu sprawcy grozi kara do 12 lat więzienia. Nieletnimi zajmie się Sąd Rodzinny.
-
Świdnik: Amator nagich figur
Policjanci kilka godzin po zdarzeniu ustalili sprawcę, który zniszczył Mełgiewską fontannę. Okazał się nim 22-letni student. Mężczyzna próbował wejść na figurę, która przedstawiała nagą postać kobiety. Zrezygnował gdy zaczęły odpadać elementy cementowej rzeźby. Teraz sprawca za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Radzyń Podlaski: Nietrzeźwy pirat wjechał w dom
Policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Borki, który jadąc samochodem wjechał w budynek mieszkalny. Mężczyzna uciekł z miejsca wypadku. Po kilkunastu minutach został zatrzymany. Jak się okazało był pijany. W jego organizmie było 3,2 promila alkoholu.
-
Tomaszów Lub. Wysokie kary dla piratów drogowych
W sobotę policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego KPP Tomaszów Lubelskiego zatrzymali 52-letniego mieszkańca powiatu biłgorajskiego. Mężczyzna jadąc Volvo S80 w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 109 km/h. Ponadto wyprzedzał inne pojazdy na podwójnej ciągłej. Pirat „zarobił” 15 punktów karnych i otrzymał 700 złotych mandatu.
-
Włodawa: Zatrzymani nieletni włamywacze
Włodawscy policjanci zatrzymali czwórkę młodych włamywaczy, którzy dwukrotnie włamali się do mieszkań kradnąc m.in. obuwie, żywność, papierosy oraz alkohol. Zatrzymani to mieszkańcy gmin Włodawa oraz Sobibór w wieku od 14 do 17 lat. Nieletnimi zajmie się sąd rodzinny natomiast 17-latek odpowie jak dorosły. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Lublin: Rozbójnicy w rękach Policji
Policyjni wywiadowcy z KMP w Lublinie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadli na przechodniów, żądając telefonu i pieniędzy, a następnie w trakcie ucieczki obrzucili ich kamieniami. Napadniętymi okazali się dwaj będący po służbie policjanci. Po kilku minutach sprawcy znaleźli się w rękach stróżów prawa. Grozi im kara do 12 lat więzienia...
-
Świdnik: Szkolni złodzieje w rękach policjantów.
Świdniccy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży telefonów komórkowych z Mełgwi i obuwia sportowego w Trawnikach. Odzyskane łupy trafiły już do swoich właścicieli. Apelujemy o ostrożność przy pozostawianiu swoich wartościowych przedmiotów. Okazja czyni złodzieja.
-
Kraśnik: Policjanci poszukują konesera drobiu
Policyjny Agan doprowadził do miejsca gdzie ukryto złodziejski łup, Niestety skradziony drób był już oprawiony i moczył się w marynacie. Policjanci poszukują sprawcy kradzieży, któremu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Puławy: Apel do pasażerów pociągu relacji Lublin - Bydgoszcz
Komenda Policji w Puławach w związku z prowadzonym postępowaniem przygotowawczym w sprawie spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym w dniu 13.03.2009 roku w miejscowości Łopatki zwraca się z prośba do pasażerów pociągu osobowego relacji Lublin - Bydgoszcz Główna, który zderzył sie z pojazdem ciężarowym o kontakt pod nr tel. 081-8890-224, 081-8890-301 lub 081-8890-209.
-
Biłgoraj: Po raz kolejny Przypominamy! Uważaj przy zakupach internetowych
W piątek dwoje mieszkańców Biłgoraja zostało oszukanych. Robili zakupy na aukcjach internetowych. Pieniądze za zamówione przedmioty przelali na konto osób wystawiających towary do sprzedaży. W jednym przypadku zamówienie nie zostało zrealizowana, a drugim przesłany towar nie był zgodny z umową i opisem na aukcji.