Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Biała Podlaska: Zabezpieczona kontrabanda
Zarzuty przewożenia wyrobów bez polskich znaków akcyzy usłyszał wczoraj w Komisariacie Policji w Międzyrzecu Podlaskim 57-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna przewoził w swoim aucie blisko 1500 paczek papierosów różnych marek. Mężczyzna naraził Skarb Państwa na ponad 8 000 zł straty z tytułu niezapłaconej akcyzy.
-
Biała Podl.: Cztery zarzuty dla 19-letniego włamywacza
W ciągu dwóch dni od zdarzenia terespolscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży z włamaniem w miejscowości Łobaczew Mały. Jak się okazało zatrzymany 19-latek z gminy Terespol miał też na sumieniu inne przestępstwa. Wczoraj usłyszał zarzuty dokonania czterech przestępstw: kradzieży i kradzieży z włamaniem, a dzisiaj bialska Prokuratura podejmie decyzję w przedmiocie zastosowania wobec niego środka zapobiegawczego...
-
Chełm: Wpadł z kontrabandą
9 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli wczoraj chełmscy policjanci. Kontrabanda przewożona była w citroenie berlingo przez 36 letniego mężczyznę. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na kwotę ponad 100 tysięcy złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karno- skarbowego czyn ten zagrożony jest grzywną oraz karą pozbawienia wolności do lat 3...
-
Radzyń Podl.: Wypadki na drogach
Radzyńscy Policjanci ustalają okoliczności wypadków do których doszło wczoraj na terenie powiatu. Cztery osoby trafiły do szpitala. Policja apeluje o ostrożność.
-
Zamość: Pistolety gazowe, łom, kominiarki i narkotyki w kontrolowanym fiacie
Zarzut nielegalnego posiadania broni i środków odurzających usłyszał wczoraj 40-letni mieszkaniec gm. Krynice. Mężczyzna zatrzymany został we wtorek w Szczebrzeszynie. W aucie którym podróżował mundurowi odnaleźli miedzy innymi broń i narkotyki.
-
Lubartów: Dzielnicowy zatrzymał oszustów
Dzielnicowy z gminy Serniki ustalił i zatrzymał dwóch oszustów z Lublina. Mężczyźni w wieku 23 i 31 lat chodząc po domach namawiali starsze osoby do podpisywania umów na instalowanie anten do odbioru telewizji cyfrowej. Umowy były fikcyjne, ale dawane przez klientów zaliczki- prawdziwe. Policjanci szacują wartość poniesionych strat. Zatrzymanym za oszustwa grozi nawet do 8 lat więzienia. Jednocześnie mundurowi apelują o wzmożoną ostrożność przed domokrążcami.
-
Lublin: Odpowiedzą za włamania.
Za włamania do samochodów odpowie trzech nieletnich chłopców z Lublina. Sprawcy włamali się do kilku fiatów 126p, dwoma z nich udało im się odjechać. Jednego rozbili na drzewie a drugi sprzedali jako złom. Wpadli na kolejnym włamaniu, tym razem do Poloneza. Kryminalni z IV komisariatu Policji udowodnili im w sumie 6 takich przestępstw. Wśród zatrzymanych byli dwaj bracia w wieku 14 i 16 lat. Teraz ich sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich w Lublinie.
-
Hrubieszów: Wypadek na przejściu dla pieszych
Wczoraj w Hrubieszowie przed godziną 17:00 na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia trzech osób. Jak ustalono, 79-letni kierujący golfem, nie zachował należytej ostrożności i na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 26-latka oraz dwie kobiety w wieku 63 i 64-lata. Poszkodowani z ogólnymi obrażeniami trafili do szpitala. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.
-
Lublin: Okradał pasażerów komunikacji miejskiej
Operacyjni z I komisariatu zatrzymali 20-latka, który odpowie za okradanie pasażerów linii komunikacji miejskiej. Kieszonkowiec wykorzystując tłok w autobusach i na przystankach zabierał podróżującym portfele z zawartością pieniędzy i dokumentów. Pokrzywdzeni oszacowali łączne straty na kwotę ponad 1 tys. złotych. Młodzieniec wyraził też chęć dobrowolnego poddania się karze, która wkrótce będzie uzgodniona z prokuraturą...
-
Puławy: Uwaga na oszustów
Puławscy policjanci poszukują sprawców, którzy oszukali dwie starsze panie z Puław. Tydzień temu oszuści podając się za hydraulików okradli 86 letnią kobietę z oszczędności oraz złota o łącznej wartości 12 tysięcy złotych. Wczoraj podający się za wnuczka młody mężczyzna wyłudził 10 tysięcy złotych od 63-latki. Apelujemy szczególnie do osób starszych o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.