Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Chełm: Zatrzymani za włamanie do sklepu.
Chełmscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 19 i 23 lat. Okazali się oni sprawcami kradzieży z włamaniem do sklepu. Ich łupem padły pieniądze, karty telefoniczne, papierosy i telefon komórkowy. Funkcjonariusze odzyskali cześć skradzionego mienia. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Wszyscy trzej jeszcze wczoraj usłyszeli zarzuty w tej sprawie.
-
Kraśnik: Matka z synem na podwójnym gazie
Kraśniccy policjanci zatrzymali 19-latka, który mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie kierował pojazdem. Razem z nim autem podróżowała jego 38-letnia matka. Po wykonaniu czynności w jednostce policji 19 latek został zwolniony do miejsca zamieszkania. Jakież duże było zdziwienie funkcjonariuszy, kiedy na innej ulicy mundurowi zauważyli zatrzymywany wcześniej pojazd, którym tym razem kierowała matka 19-latka. Jak się okazało również i ona była w stanie nietrzeźwości. Teraz obydwoje odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności...
-
Łuków: Laweta uderzyła w malucha.
Policjanci ustalają przyczynę wypadku drogowego, do jakiego doszło wczoraj w miejscowości Wola Bystrzycka. Laweta, którą ciągnął samochód ciężarowy nagle się odczepiła i uderzyła w fiata 126p. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę.
-
Janów Lub: Potrącenie pieszego w Krzemieniu.
Wczoraj wieczorem doszło do wypadku w Krzemieniu. 40-letni mieszkaniec gminy Dzwola został potrącony przez samochód osobowy marki Skoda. Mężczyzna z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala.
-
KWP: Ziele na os. Maki (Film)
Blisko 4 kilogramy ziela konopi indyjskich ujawnili wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Taką ilość nielegalnego towaru posiadali w wynajmowanej stancji w Lublinie dwaj bracia w wieku 23 i 26 lat. Oprócz narkotyków, policjanci zabezpieczyli też dwie elektroniczne wagi oraz urządzenie do rozdrabniania suszu. Z takiej ilości substancji można sporządzić około 40 tys. działek dilerskich o czarnorynkowej wartości blisko 160 tys. złotych. Jeszcze dziś obaj mężczyźni zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt.
-
Parczew: Odpowie za rozbój.
W minioną sobotę policjanci z Parczewa zatrzymali mężczyznę, którzy kilka minut wcześniej dokonał rozboju na 55 latku. Zatrzymany 31 latek wcześniej z pokrzywdzonym pił w jego domu alkohol. Rozbójnik w chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu w organizmie. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozić może do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Lublin: "Pechowe" subaru
Policyjni wywiadowcy w bezpośrednim pościgu zatrzymali sprawcę włamania do subaru. Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 2 w nocy. Kiedy nad ranem właścicielka wróciła z komisariatu gdzie zgłosiła oficjalne zawiadomienie, postanowiła pójść do swojego samochodu. Kiedy wsiadła do środka, poczuła jak ktoś chwyta ją za ramię. Przestraszona uciekła z pojazdu i pobiegła do komisariatu. Mundurowi z I komisariatu zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 21-letni student. Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.
-
Janów Lub: Zatrzymani włamywacze.
Janowscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Chrzanów w wieku 16 i 17 lat, którzy mają na swoim koncie włamania do samochodów i kradzieże paliwa, które miały miejsce na terenie powiatu. Obaj młodzieńcy przyznali się do włamań i kradzieży paliwa.
-
Biała Podl: Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił znalezione pieniądze.
Policjanci ustalają tożsamość mężczyzny, który w piątek wieczorem pozostawił w bankomacie pokaźną kwotę pieniędzy. Gotówka trafiła do Komendy Miejskiej Policji przekazana przez kolejnego klienta bankomatu. Uczciwy znalazca to 51-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.
-
Hrubieszów: Zakończenie III edycji Bezpiecznej Kobiety.
W miniony piątek w Komendzie Powiatowej Policji w Hrubieszowie, odbyło się uroczyste zakończenie programu ?Bezpieczna Kobieta?, połączone z rozdaniem certyfikatów. W spotkaniu uczestniczyły Panie biorące w kursie oraz Wójt Gminy Hrubieszów Jan Mołodecki i z-ca Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Adam Gronkiewicz.