Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Biała Podl: Bardzo drogie tankowanie.
106 zł tyle wyniósł 28-letniego mieszkańca gminy Huszlew koszt jednego litra paliwa, zatankowanego dzisiejszej nocy w Białej Podlaskiej. Na tą cenę złożyła się faktyczna wartość około 5 zatankowanych litrów oraz mandat, który kierowca otrzymał za ucieczkę ze stacji paliw, bez płacenia za paliwo.
-
Lublin: Z interwencji przed oblicze prokuratora
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który najpierw awanturował się ze swoją matką a następnie swoją agresję skierował na interweniujących policjantów. Sprawca zaatakował funkcjonariuszy stłuczoną butelką i nie reagował na ich polecenia. Awanturnik trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie trafi przed oblicze prokuratora. Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego grozi kara 10 lat pozbawienia wolności
-
Włodawa: Uważajmy na drogach.
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w Okunince. 50-letni kierowca opla wymusił pierwszeństwo przejazdu 18-letniemu kierowcy chryslera. Zarówno kierowcy jak i pasażerki obydwu aut trafili do szpitala. Stan kierowcy opla jest ciężki. Życiu pozostałych uczestników wypadku nie zagraża niebezpieczeństwo.
-
Lublin: Wpadka nieletniego włamywacza
Policyjni wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali nieletniego, który włamał się do jednego z samochodów stojących przy ul. Podwale w Lublinie i ukradł z niego nawigację satelitarną. 15-latek próbował włamać się także do innego pojazdu jednak został spłoszony przez przechodniów. Wkrótce młodym mężczyzną zajmie się sąd dla nieletnich.
-
Lubartów: Pijany kierowca wjechał w drzewo.
Kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z jezdni i ściął rosnące przy drodze drzewo. Mimo poważnych uszkodzeń samochodu, kierowcy udało się uciec pojazdem z miejsca zderzenia. Został zatrzymany przez lubartowskich policjantów kilkaset metrów dalej, gdy próbował ukryć auto w garażu. Jak się okazało, był nietrzeźwy.
-
Biała Podlaska: Zarzuty dla obywateli Armenii i Polaków za włamania do automatów do gier.
Bialscy policjanci rozbili kolejną grupę zajmującą się włamaniami do automatów do gier. Dwóch obywateli Armenii ingerując w elektronikę automatów generowało wysokie wygrane. Po odbiór pieniędzy wysyłali dwóch 30-letnich mieszkańców powiatu bialskiego. Dzisiaj Ormianie zostaną doprowadzeni do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. W stosunku do pomagających im Polaków Prokuratura zastosowała już dozór Policji.
-
Łęczna: Odpowiedzą za kradzież z włamaniem.
Zarzut kradzieży z włamaniem przedstawili łęczyńscy policjanci trzem mieszkańcom gm. Ludwin. Mężczyźni w styczniu włamali się do pomieszczenia gospodarczego w gm. Łęczna skąd zabrali motocykl marki SHL Gazela o wartości 3 tys. zł. Policjanci odzyskali skradziony motocykl i przekazali właścicielowi. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Lublin, Łuków: Niebezpieczny tlenek węgla.
Z objawami zatrucia tlenkiem węgla, trafiło dziś do szpitala małżeństwo z Łukowa. 59-latka i jej 61-letni mąż, mieszkanie ogrzewali piecem gazowym. Mężczyzna widząc nieprzytomną żonę zdążył zatelefonować po pomoc. W chwili przybycia policji i straży pożarnej leżał już nieprzytomny przy aparacie telefonicznym. Do podobnego zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w Lublinie. 26-latek wynajmujący pokój w domu jednorodzinnym zasłabł podczas kąpieli. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tych zdarzeń.
-
Łuków: Wypadek ze skutkiem śmiertelnym.
Łukowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku w którym śmierć poniósł 25-letni kierowca. Wczoraj na prostym odcinku drogi doprowadził do wywrócenia się na dach kierowanego przez niego opla. Mężczyzna z urazem głowy został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł. Przyczyną wypadku mogła być nadmierna prędkość. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie się do znaków drogowych oraz przede wszystkim o jazdę z bezpieczną prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem.
-
Radzyń Podlaski: Wypadek na K-19
Radzyńscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj na k-19 w miejscowości Turów. Kierowcy zostali przewiezieni do szpitala. Jak wstępnie ustalili policjanci 27 letni mężczyzna kierując samochodem Opel skręcał w drogę na swoją posesję, natomiast jadący za nim samochodem Renault 24 latek podjął manewr wyprzedzania i doszło do zderzenia pojazdów. Siła uderzenia była tak duża, że samochody rozpadły się na części.