Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Krasnystaw: Nieletni wpadli z belkami
Za kradzież stalowych belek odpowiedzą przed sądem rodzinnym trzej młodzi mieszkańcy gminy Żółkiewka. Dwóch 16-latków i ich o rok młodszy kolega z terenu niezamieszkałej posesji skradli 4-metrowe belki i sprzedali przypadkowemu nabywcy. Mężczyzna ten również musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za nabycie kradzionych przedmiotów. Przestępstwo nieumyślnego paserstwa zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności
-
Świdnik: Uwaga ślisko na drogach!
Pogorszenie warunków atmosferycznych przekłada się na utrudnienia panujące na drogach. Apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności. Dzisiaj rano w Świdniku doszło do zdarzenia drogowego, w którym ucierpiała kierująca oplem. Przyczyną było niedostosowanie prędkości do panujących warunków
-
Lublin: Ukradł zabytkową czcionkę i sprzedał na skupie złomu
Policjanci z I komisariatu zatrzymali 29-latka, który z magazynu po byłej introligatorni ukradł zabytkową czcionkę drukarską. Stanowiła ona część wyposażenia maszyn, które były przewożone do ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN". Sprawca zdołał wynieść ponad pół tony tej zabytkowej czcionki, a następnie sprzedać na skupie złomu za 1,8 tys. złotych. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty. Mieszkaniec Lublina odpowie za przestępstwo zagrożone karą 5 lat pozbawienia wolności
-
Radzyń Podl: Tragiczne skutki wypadku.
Radzyńscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj w godzinach rannych na krajowej 19 w miejscowości Białka. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący seatem, 20 letni mężczyzna wyprzedzając fiata doblo zderzył się z nadjeżdżającym samochodem ciężarowym. Kierujący satem w trakcie akcji reanimacyjnej zmarł. Policja ustala okoliczności wypadku.
-
Biała Podl.: Sprawcy brutalnych rozbojów usłyszeli zarzuty.
Dwa brutalne rozboje dokonane w sobotę i niedzielę, to ?dorobek? dwóch mężczyzn i dwóch kobiet zatrzymanych przez bialską policję. Sprawcy bijąc i grożąc nożem okradli 50?letniego mieszkańca Białej Podlaskiej, z którym wcześniej spożywali alkohol. Następnego dnia dokonali z kolei rozboju na 26-letnim mieszkańcu miasta. Wszyscy zostali zatrzymani. Dzisiaj usłyszeli zarzuty w bialskiej Prokuraturze, która wystąpi do sądu o tymczasowy areszt
-
Lubartów: Kontrabanda w chryslerze.
Policjanci lubartowskiej drogówki zatrzymali 21 latka, który przewoził papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Mundurowi ujawnili nielegalny towar podczas kontroli drogowej związanej z popełnionym wykroczeniem drogowym. Łącznie zabezpieczono 263 paczki papierosów pochodzących z przemytu.
-
KWP: Wizyta przedstawicieli Dyrekcji Okręgowej Policji w Schwabisch Hall.
Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie gościli przedstawiciele Dyrekcji Okręgowej Policji w Schwabisch Hall - p. Gunther Fresleben Dyrektor Okręgowej Policji w Schwabisch Hall oraz p. Alfred Schreiber- opiekun projektu ze strony Dyrekcji Okręgowej Policji w Schwabisch Hall. Przedstawiciele niemieckiej policji spotkali się Lubelskim Komendantem Wojewódzkim Policji insp. Igorem Parfieniukiem. Mieli także możliwość zwiedzenia IV Komisariat Policji oraz zapoznali się z zadaniami i strukturą Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie. Odwiedzili także Komendę Miejską Policji w Lublinie, gdzie wizytowali Stanowisko Wspomagania Dowodzenia oraz Izbę Dziecka.
-
Hrubieszów: Świadomie i Bezpiecznie
Od wczoraj hrubieszowscy policjanci rozpoczęli program prewencyjny Świadomie i bezpiecznie, który jest skierowany do uczniów klas II szkół średnich z terenu całego powiatu. To już XII edycja tego programu, która jest realizowana przy współpracy Powiatowej Biblioteki Publicznej im. prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie oraz Straży Miejskiej
-
Biała Podl.: Odpowiedzą za okradanie starszych i samotnych osób
Dwa dokonania i jedno usiłowanie kradzieży zarzucili dzisiaj bialscy funkcjonariusze dwóm kobietom i mężczyźnie, zatrzymanym w niedzielne popołudnie w miejscowości Hrud. Grupa okradała starsze bądź niedołężne, samotnie mieszkające osoby. Z posiadanych informacji wynika, że osoby te mogły dopuścić się także innych czynów na terenie powiatu bialskiego i innych. Zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawiania wolności. Policjanci wystąpili już do Prokuratury z wnioskami o zastosowanie tymczasowego aresztowania
-
Lublin: Złodziej w kapeluszu
Do policyjnego aresztu trafił 36-letni mężczyzna po tym, jak z jednego z marketów skradł butelkę wódki a następnie szarpał się na zewnątrz z pracownikami ochrony. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna, który niespełna miesiąc temu opuścił zakład karny, już zdążył popełnić dwie kradzieże. Jego łupem padły dwa telefony komórkowe oraz kapelusz, który nosił nawet w chwili popełnienia kolejnych przestępstw...