Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Lublin: Nieletnie napadały na rówieśniczki.
Policjanci z VIII komisariatu zatrzymali 4 nieletnie dziewczyny odpowiedzialne za rozbój i pobicie. Napastniczki wybierały swoje ofiary spośród rówieśniczek wracających z lodowiska. Zadawały cios w głowę, a następnie przewracały i kopały napadnięte osoby, chcąc w ten sposób zabrać torebki. Teraz za swoje postępowanie będą się tłumaczyć przed sądem dla nieletnich.
-
Lublin: Mają na koncie włamania , kradzieże i zniszczenie mienia.
Policjanci z Wydziału ds. Przestępczości Nieletnich KMP w Lublinie oraz funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego V Komisariatu Policji ustalili nieletnich sprawców, którzy mają na swoim koncie między innymi zniszczenie mienia, kradzieże, włamania a także kradzież w celu krótkotrwałego użycia pojazdów. Dwaj młodzi mieszkańcy Lublina wieku 16 i 14 lat mają na swoim koncie 10 czynów. Teraz ich sprawą zajmie się Sąd ds. Rodziny i Nieletnich.
-
Lublin: Odpowie za oszustwa na szkodę 38 osób.
Kryminalni z komisariatu w Niemcach zatrzymali 21-latkę podejrzaną o dokonanie oszustw na szkodę 38 osób za pośrednictwem portalów internetowych. Kobieta zamieszczała ogłoszenia o pracę, oferując wynagrodzenie za wystawianie aukcji dotyczących sprzedaży telefonów komórkowych. Oszustka nie płaciła osobom za pracę, nigdy też nie wysłała żadnego telefonu oferowanego do sprzedaży. Dziś zostanie doprowadzona do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu.
-
Biała Podl: 57-letnia kobieta zamarzła przed swoim domem.
Wychłodzenie organizmu było najprawdopodobniej przyczyną śmierci 57-letniej mieszkanki Wólki Plebańskiej. Kobietę znaleziono wczoraj w godzinach południowych przed swoim domem. Na polecenie prokuratora zwłoki zabezpieczono w prosektorium, gdzie zostanie wykonana sekcja, która potwierdzi przyczynę śmierci kobiety.
-
Lublin: Spacer z krzyżem.
Na niecodzienny widok natknęli się wczoraj policjanci z Oddziałów Prewencji KWP w Lublinie. Około godz. 13: 30 przy ul. 1000-lecia zauważyli młodego mężczyznę. Funkcjonariuszy zaciekawił bagaż nieznajomego. Mężczyzna niósł na plecach ponad 1, 5 metrowy krzyż. 31-latek został zatrzymany i doprowadzony na komisariat. Jak ustalili policjanci krzyż został skradziony z jednej z lubelskich parafii.
-
Puławy: Nieszczęśliwy wypadek na stoku.
Do nieszczęśliwego wypadku doszło dzisiaj przed południem na stoku w Rąblowie. Operator kamery jednej ze stacji telewizyjnych wpadł pod ratrak. 39 letni mężczyzna z poważnymi obrażeniami został helikopterem przewieziony do lubelskiego szpitala. Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, zbierają niezbędne dowody pozwalające odtworzyć całe zdarzenie.
-
Włodawa: Spotkanie policjantów z dziećmi.
Włodawscy policjanci w ramach programu prewencyjnego Bezpieczne Ferie 2012 czuwają nad bezpiecznym wypoczynkiem dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze nie tylko kontrolują miejsca wypoczynku, ale również spotykają się z dziećmi i rozmawiają z nimi na tematy dotyczące bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Wczoraj takie spotkanie odbyło się z uczniami włodawskich podstawówek
-
Zamość: Ustalili sprawców idąc po śladach.
Za kradzież pół tony złomu odpowie 18-letni mieszkaniec gm. Zamość i jego o cztery lata młodszy brat. Nastolatkowie nocą z posesji 51-latka z gm. Zamość skradli metalowe elementy. Skradziony złom młodzieńcy sprzedali w punkcie skupu złomu. Policjanci ustalili sprawców idąc po śladach pozostawionych na śniegu. Wkrótce bracia staną przed obliczem Temidy. Młodszy odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich, starszemu natomiast zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
KWP: Porozumienie o współpracy podpisane
Lubelski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Dariusz Działo i Jego Magnificencja Rektor Politechniki Lubelskiej prof. dr hab. inż. Marek Opielak podpisali kolejne porozumienie regulujące zasady współdziałania pomiędzy światem nauki a Policją. Porozumienie określa zasady rozwoju badań naukowych mających wpływ na bezpieczeństwo i porządek publiczny regionu oraz służących poprawie jakości życia mieszkańców...
-
Wyjaśnienia dotyczące artykułu Dziennika Gazety Prawnej pt. "Wdowy i sieroty po policjantach dostaną niższe renty rodzinne"
W związku z artykułem Pani Bożeny Wiktorowskiej pt. "Wdowy i sieroty po policjantach dostaną niższe renty rodzinne", który ukazał się 31 stycznia 2012 r. w Dzienniku Gazecie Prawnej, informuję, że znalazły się w nim nieprawdziwe informacje, a całość artykułu wprowadza czytelników w błąd. Projekt ustawy zawierający propozycje zmian w systemie emerytalnym służb mundurowych nie wprowadza żadnych zmian w systemie rentowym, zarówno dla funkcjonariuszy będących obecnie w służbie, jak i dla tych, którzy wstąpią do służby od 2013 r. Nawet po wejściu w życie nowelizacji zarówno renty inwalidzkie, jak i renty rodzinne będą przyznawane na dotychczas obowiązujących zasadach, także w stosunku do funkcjonariuszy rozpoczynających służbę począwszy od 2013 r. oraz ich rodzin.