Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Nie zauważył pieszego na przejściu
Mandat i punkty karne to konsekwencje z jakimi spotkał się kierujący osobowym mercedesem. Mężczyzna jadąc autem potrącił przechodzącego przez przejście 17-latka. Kierujący pojazdem mówił, że pieszego zauważył w ostatniej chwili i nie zdążył już wyhamować. Na szczęście młodzieniec doznał tylko niegroźnych urazów. Zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.
Łuków -
Kolejne oszustwo „na pracownika banku”
Niestety tym razem 36-latka padła ofiarą oszustów, którzy „wyprowadzili” z jej konta prawie 23 tysiące złotych. Namówiona przez rzekomego pracownika banku kobieta zainstalowała na smartfonie oprogramowanie, dzięki któremu przestępcy mieli dostęp do jej konta bankowego. Za późno kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustów i straciła swoje oszczędności.
Łuków -
Sprzedając „w sieci” zachowaj ostrożność
Prawie 1400 złotych mogła stracić 25-latka z gminy Adamów, która chciała sprzedać buty na popularnym portalu aukcyjnym. Okazało się, że kupującą była oszustka, która wysłała sprzedającej link do płatności. Jednak pieniądze nie wpłynęły na konto młodej kobiety, a niewiele brakowało by zostały z niego wypłacone. Na szczęście w porę transakcja została zablokowana.
Łuków -
29-latek wpadł z marihuaną
Łukowscy kryminalni zatrzymali 29-latka, który w blaszanym garażu ukrywał prawie 150 porcji marihuany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz prowadzący postępowanie policjanci ustalają, skąd 29-latek posiadał narkotyki oraz czy nie zajmował się także ich rozprowadzaniem.
Łuków -
Oszustwo na pracownika banku
20 tysięcy złotych straciła 52-latka z gminy Łuków, z którą skontaktował się rzekomy pracownik jednego z banków. Zmanipulowana przez oszustów kobieta zainstalowała na smartfonie oprogramowanie, dzięki któremu przestępcy mieli dostęp do jej konta bankowego. Za późno kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustów, którzy wypłacili pieniądze z jej konta.
Łuków -
Z kebabem, promilami i na sądowym zakazie
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz kierowania pojazdami grozi 30-latkowi z gminy Łuków. Nietrzeźwy mężczyzna zakupił w barze kebab i odjechał swoim samochodem. O jadącej „wężykiem” osobówce powiadomił policjantów inny kierowca. Okazało się, że 30-latek był już karany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a aktualnie obowiązuje go sądowy zakaz. Dzisiaj usłyszy zarzuty.
Łuków -
Podał się za pracownika banku, zaciągnął pożyczkę na koncie 49-latki
20 tysięcy złotych straciła 49-latka, z którą skontaktował się rzekomy pracownik cyberprzestępczości jednego z banków. Ulegając namowom mężczyzny, kobieta zainstalowała na swoim smartfonie oprogramowanie, które miało uchronić jej oszczędności. Niestety aplikacja ta nie ochroniła jej konta bankowego, a dzięki niej oszust wziął pożyczkę, którą natychmiast przelał na inne konto.
Łuków -
Czołowe zderzenie tira z osobówką
Z obrażeniami ciała przetransportowano śmigłowcem pokrzywdzonego w wypadku drogowym 22-latka. W kierowaną przez niego toyotę uderzył jadący z przeciwka tir. Na szczęście urazy jakich doznał młody mężczyzna nie zagrażają jego życiu.
Łuków -
Trzy wypadki drogowe w majowy weekend
Trzy wypadki drogowe odnotowali policjanci w weekend majowy na drogach powiatu łukowskiego. Na szczęście uczestnicy tych zdarzeń doznali niegroźnych urazów ciała, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagi na drodze
Łuków -
Zbierając nakrętki wspomogli 4-letnią Michalinkę
W niespełna miesiąc policjanci i pracownicy łukowskiej Komendy Policji „zapełnili” serce plastikowymi nakrętkami, które przekazali rodzicom 4-latki. Po ich recyklingu, dzięki otrzymanym w ten sposób środkom finansowym będzie można wspomóc leczenie i rehabilitację małej dziewczynki.
Łuków

