Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Łuków : Areszt dla 26-latka
Tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy, to środek zapobiegawczy jaki zastosował łukowski sąd wobec 26-latka z gminy Serokomla. Młody mężczyzna mimo wyroku sądowego nie opuścił swego domu i groził ojcu pobiciem oraz zabójstwem. To nie pierwszy jego konflikt z prawem. Kilka tygodni temu opuścił Zakład Karny, gdzie przebywał za znęcanie się nad rodziną.
Łuków -
Łuków : Toyotą bez badań technicznych, ale za to z promilami
Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 29-latkowi z gminy Krzywda. Mężczyzna kierował swoją toyotą mając ponad promil alkoholu w organizmie. O nietrzeźwym kierowcy policjantów powiadomiła telefoniczne kobieta, która przekazała dane pojazdu i wskazała miejsce gdzie miał on dojechać. Okazało się też że pojazd miał nieaktualne badania techniczne.
Łuków -
Łuków: Miało być obywatelskie ujęcie, tymczasem odpowie za rozbój i posiadanie marihuany
Miało być obywatelskie ujecie, tymczasem za rozbój i posiadanie marihuany odpowie 29-latek z pow. radzyńskiego. Mężczyzna najpierw zajechał drogę swojej znajomej, a potem przydusił ją do fotela, zabrał kluczyki i radioodtwarzacz. Policjantom tłumaczył, że chciał w ten sposób uniemożliwić pijanej kierującej kierowanie samochodem. Jak się okazało, mężczyzna chwilę później tłumaczył się mundurowym ze znalezienia marihuany w jego aucie.
Łuków -
Łuków: Turniej – „Bezpieczne Gimnazjum”
Na terenie Gimnazjum Nr 2 w Łukowie odbyła się czwarta edycja turnieju prewencyjnego „BEZPIECZNE GIMNAZJUM”. W zawodach wzięły udział trzy drużyny reprezentujące łukowskie gimnazja. Zwyciężyła drużyna z Gimnazjum Nr 2 w Łukowie.
Łuków -
Łuków: Wpadli z marihuaną
Łukowscy kryminalni podczas pościgu zatrzymali dwóch mieszkańców Łukowa, którzy posiadali marihuanę. Funkcjonariusze zabezpieczyli w ich samochodzie 2 kilogramy nielegalnej substancji, a także elektronarzędzia. Policjanci sprawdzą czy mężczyźni nie zajmowali się rozprowadzaniem środków odurzających, a także czy urządzenia nie są kradzione. Obaj w przeszłości byli już karani między innymi za kradzieże, za kradzieże z włamaniem, a także za przestępstwa narkotykowe.
Łuków -
Łuków: Wpadł samochodem do stawu
O ogromnym szczęściu może mówić 22-latek z gminy Krzywda. Po tym jak wpadł swym peugeotem do stawu nie doznał poważnych obrażeń ciała. Okazało się, że młody mężczyzna był trzeźwy, ale mógł być pod działaniem środków odurzających. W jego odzieży policjanci znaleźli zawiniątko z brunatną substancją.
Łuków -
Łuków : Podejrzany pakunek w pociągu
Policjanci, pirotechnicy i służby ratunkowe uczestniczyły w działaniach po otrzymaniu informacji o podejrzanej paczce znajdującym się w pociągu na stacji kolejowej. Po sprawdzeniu okazało się, że nie było w niej nic groźnego. Teraz funkcjonariusze ustalą, kto zostawił podejrzany pakunek.
Łuków -
Łuków : Znalazł granaty podczas prac na posesji
Okazuje się, że pozostałości z czasów wojny można znaleźć jeszcze dziś. O takim znalezisku poinformował policjantów mieszkaniec gminy Łuków. Na swojej posesji znalazł czerty granaty. Niewybuchy zostały zabezpieczone do czasu przyjazdu saperów. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić.
Łuków -
Łuków: Dziwny zbieg okoliczności z fiatami punto w tle
Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 66-letni kierowca fiata punto, którego zatrzymali wczoraj policjanci do kontroli drogowej. Gdy laweta zabierała pojazd nietrzeźwego, nagle uderzył w nią inny fiat punto i odjechał z miejsca. Kierowca tego z kolei auta najpierw uciekał przez pola, a potem pieszo. Jak się okazało, 39-latek z Łukowa nie miał ze sobą żadnych dokumentów i w dodatku był pijany. Obaj staną teraz przed sądem, grozi im do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami.
Łuków -
Łuków : „Bezpieczny peleton”
W minioną sobotę, w ramach „Europejskiego dnia bez samochodu” ulicami Łukowa przejechał „Bezpieczny peleton”. Nad bezpieczeństwem ponad 200 cyklistów czuwali policjanci z łukowskiej drogówki.
Łuków