Aktualności
Rozmiar czcionki
-
O handlu ludźmi z młodzieżą
Łącznie sześć spotkań z młodzieżą odbyło się w dwóch szkołach średnich w ramach realizacji zagadnienia związanego z handlem ludźmi. Przy okazji nastolatkowie mieli również okazję posłuchać pogadanki na temat cyberprzestępczości i przemocy rówieśniczej. Przedsięwzięcie zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Świdniku przy współudziale Fundacji Czas Wolności.
Świdnik -
Zadzwonił, że "zabija babkę". Chciał się tylko dowiedzieć, po co był u niego dzielnicowy
43-latek z Mełgwi zadzwonił na 112 i poinformował, że właśnie "zabija babkę". Okazało się, nikomu żadna krzywda się nie dzieje. On sam na numer alarmowy dzwonił wcześniej kilkanaście razy, bo chciał się tylko dowiedzieć, po co wcześniej był niego był dzielnicowy. Policjantom tłumaczył, że zrobił to w odwecie, bo nie uzyskał odpowiedzi.
Świdnik -
Oszuści podawali się za pracowników banku
43-latka otrzymała telefon od mężczyzny podającego się za pracownika banku, który poprosił ją o pomoc przy zdemaskowaniu innego pracownika, który współpracuje z grupą przestępczą. W tym celu kobieta musiała zainstalować aplikację na komórce do zdanej obsługi pulpitu, a następnie wykonywać polecenia rozmówcy. Po jakimś czasie zorientowała się, że mogła paść ofiarą oszusta i zablokowała swoje konto.
Świdnik -
O bezpieczeństwie z przedszkolakami
Kolejne spotkanie profilaktyczne dedykowane najmłodszym zrealizowały policjantki ze Świdnika. Tym razem odwiedziły dzieci w Przedszkolu nr 7.
Świdnik -
Zderzenie busa z tirem na DK-12
Z ciężkimi obrażeniami ciała do szpitala trafił 20-letni pasażer pojazdu, który brał udział we wczorajszym zdarzeniu drogowym. Na DK-12 w Dorohuczy doszło do zderzenia busa z pojazdem ciężarowym. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.
Świdnik -
Sprzedajesz na Vinted, OLX? Nie daj się oszukać!
Kolejne zgłoszenie dotyczące oszustwa podczas sprzedaży towaru na portalu ogłoszeniowym odnotowali świdniccy policjanci. Do komendy zgłosiła się kobieta, która zrelacjonowała, że wystawiła na sprzedaż buty i otrzymała link, który odesłał ją do formularza, gdzie podała dane swojej karty oraz kody zabezpieczające, a następnie podczas rozmowy z konsultantem podawała kody autoryzacyjne przychodzące na jej telefon komórkowy. Tym sposobem 28-latka straciła ponad 5 tysięcy złotych.
Świdnik -
Sprawca zniszczenia rolety okazał się poszukiwany listem gończym
Policjanci ze Świdnika ustalili sprawcę, który zniszczył rolety antywłamaniowe do sklepu spożywczego. Okazał się nim 21-latek z Lublina, który w nocy bawił się na imprezie w pobliskiej remizie. Mężczyzna w dodatku poszukiwany był listem gończym oraz zarządzeniami sądu do odbycia kary pozbawienia wolności. Wczoraj został zatrzymany przez funkcjonariuszy i trafił za kratki.
Świdnik -
Działania świdnickich policjantów w ramach Roadpol Safety Days
Nietypowy patrol składający się z policjantów i przedszkolaków napotykali dziś kierowcy i piesi podczas kontroli drogowych. Oprócz rutynowych sprawdzeń mundurowi edukowali w zakresie bezpieczeństwa. Dzieci natomiast wręczały własnoręcznie wykonane zawieszki z przestrogami. A to wszystko w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności.
Świdnik -
Wypadek na ścieżce rowerowej
Z obrażeniami do szpitala trafiła piesza, w którą wjechał rowerzysta. 69-latka z poważnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Do zdarzenia doszło wczoraj na ulicy Wyszyńskiego w Świdniku na drodze dla rowerów. Teraz dokładne okoliczności zdarzenia będą ustalać świdniccy policjanci.
Świdnik -
Oszukani podczas zakupu węgla przez internet
Apelujemy o rozsądek podczas zakupu przez internet opału na zimę! Tylko wczoraj do świdnickiej komendy zgłosiło się dwoje mieszkańców powiatu świdnickiego, którzy stracili łącznie ponad 9 tysięcy złotych chcąc kupić w sieci węgiel. Dokonali zapłaty za zamówiony opał, jednak towaru nie otrzymali. W dodatku strona internetowa, na której widniało ogłoszenie, przestała działać.
Świdnik