Aktualności

„Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”

Data publikacji 23.01.2023

Świdniccy policjanci po raz kolejny włączają się w ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której głównym założeniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zdarzeniom w okresie zimowym podczas zabaw na świeżym powietrzu. Z tej okazji funkcjonariusze spotkali się z młodzieżą wyjeżdżającą na zimowisko do Murzasichle. Policjanci przypomnieli jak bezpiecznie spędzać czas wolny poza domem oraz „nakręcili” młodzież na bezpieczne korzystanie z zabaw na śniegu.

O tym, że każda okazja jest dobra do mówienia o bezpieczeństwie pamiętają świdniccy policjanci. Dzisiaj rano funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy skontrolowali autokar wyjeżdżający do miejscowości Murzasichle, nieopodal Zakopanego. Oprócz dokumentów pojazdu funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy oraz aktualność jego uprawnień.

Ponieważ młodzież wyjeżdża w góry i zapewne będzie korzystać z atrakcji zimowych na stoku w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo na stoku” policjanci przypomnieli młodzieży jak należy się zachowywać w trakcie różnego rodzaju rekreacji na śniegu. Omawiając poszczególne zagadnienia wszystkie rozmowy złożyły się na tak zwany Dekalog Narciarza. Uczestnicy wyjazdu otrzymali gadżety związane z bezpieczeństwem na śniegu, między innymi elementy odblaskowe, światełka oraz worki. Opiekunowie natomiast zostali wyposażeni w odblaskowe opaski, które jak zobowiązali się posłużą im do promowania akcji a przede wszystkim sprawią, że będą widoczni na drodze.

Nie zabrakło również informacji tym jak należy się zachowywać, gdy jest się świadkiem zdarzenia drogowego, gdy ktoś potrzebuje pomocy oraz co zrobić w przypadku utraty np. telefonu.

komisarz Magdalena Szczepanowska

  • policjant w autobusie razem z dziećmi
  • ulotka trzymana w ręku
  • dziecko trzyma odblaski z napisem kręci mnie bezpieczeństwo
Powrót na górę strony