Aktualności

Groźne zderzenie z łosiem

Data publikacji 31.12.2022

Wczoraj w miejscowości Dorohucza w powiecie świdnickim, kierujący Toyotą jadąc drogą krajową numer 12 uderzył w łosia, który nagle wbiegł na jezdnię. Następnie na zwierzę najechał jadący z naprzeciwka kierujący Audi po czym obróciło jego pojazd i czołowo zderzył się z pojazdem marki Renault. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach, gdzie dzikie zwierzęta mogą przekraczać jezdnię!

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 16:00 w miejscowości Dorohucza,w powiecie świdnickim. Dyżurny świdnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zderzeniu się trzech pojazdów z łosiem.

Na miejsce pojechali policjanci wraz ze służbami ratowniczymi. Jak ustalili mundurowi, kierujący pojadem marki Toyota, mieszkaniec Lublina, jadąc drogą krajową nr. 12 uderzył w łosia, który nagle wbiegł na jezdnię. W wyniku zderzenia zwierzę padło na przeciwległy pas ruchu, a następnie najechał na nie 41 letni mieszkaniec Świdnika, kierujący pojazdem marki Audi.  W wyniku najechania obróciło pojazd, po czym zderzył się czołowo z jadącym 53 letnim mieszkańcem powiatu chełmskiego, kierującym pojazdem Renault.

Kierujący pojazdem Audi oraz Renault z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala.

Apelujemy o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze. Kiedy zbliżamy się do terenów leśnych czy odsłoniętych pól, na drogę może nagle wybiec dziko żyjące zwierzę, dlatego zachowajmy szczególną ostrożność, zwolnijmy, aby mieć możliwość szybkiej, odpowiedniej reakcji. Zwracajmy również uwagę na znaki ostrzegawcze, które informują nas o zagrożeniach. 

młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska

  • pojazd który brał udział w zderzeniu
  • pojazd który brał udział w zdarzeniu
  • miejsce zdarzenia
Powrót na górę strony