Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Trwa powiatowa akcja „Trzeźwość”
Dzisiaj od rana na drogach powiatu bialscy policjanci prowadzą wzmożone działania prewencyjno – kontrolne pod kryptonimem “Trzeźwość”. Ich celem jest zmniejszenie liczny zdarzeń drogowy spowodowanych przez nietrzeźwych oraz eliminowanie z naszych dróg nieodpowiedzialnych kierowców, którzy decydują się kierować pojazdem po wypiciu alkoholu.
Biała Podlaska -
Czterech kierowców rażąco przekroczyło prędkość a jeden wyprzedzał na przejściu dla pieszych – bilans weekendowej pracy krasnostawskiej drogówki
W miniony weekend policjanci krasnostawskiej drogówki zatrzymali aż 4 kierowców, którzy w rażący sposób przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Wszystkim zatrzymane zostały prawa jazdy. Ponadto kierowcy ukarani zostali mandatami karnymi. Najsurowiej został ukarany kierowca volkswagena, który w m. Żółkiew jechał z prędkością 112 km/h. 36-latek otrzymał 2000 złotych mandatu i 14 punktów karnych. Ponadto mundurowi ujawnili kierującego Audi wyprzedzającego inny pojazd na przejściu dla pieszych. Za to wykroczenie otrzymał
Krasnystaw -
Nie była w stanie utrzymać toru jazdy...przyczyna - alkohol
Blisko 3 promile alkoholu miała kierująca samochodem Audi, która nie mogła utrzymać toru jazdy i zjechała na przeciwległy pas ruchu, którym poruszał się autokar pełen pasażerów. Na szczęście, w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Nieodpowiedzialna 24 latka będzie odpowiadać teraz przed sądem. Grozi jej wysoka grzywna oraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
Tomaszów Lubelski -
Potrącenie rowerzysty we Włodawie
20-latek wyjeżdżając z parkingu potrącił rowerzystę. Jadący rowerem mężczyzna trafił do szpitala. Policjanci apelują do kierowców o wzmożoną czujność na drodze. Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze robią się zmienne i bardziej niebezpieczne. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.
Włodawa -
Przed wyjazdem na groby zabezpieczmy swoje domy
Przed nami okres Wszystkich Świętych. Wyjeżdżając na groby swoich bliskich oprócz przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym pamiętajmy także o konieczności zabezpieczenia domów i mieszkań. Rodzinne wyprawy na nekropolie to bowiem dobra okazja dla mieszkaniowych włamywaczy, którzy czyhają na nasze mienie. Wizyta na rodzinnych grobach to też okazja dla kieszonkowców, dlatego apelujemy, by pilnować swoich torebek czy kieszeni płaszczy.
KWP -
Bądź bezpieczny na drodze, noś odblaski!
Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze w związku z obecnymi warunkami pogodowymi. Pamiętajmy, że w porze jesienno-zimowej zwłaszcza niechronieni uczestnicy ruchu drogowego narażeni są na często tragiczne skutki zdarzeń drogowych. Noś odblaski - bądź bezpieczny!
Krasnystaw -
Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Apelujemy o ostrożność
Nadchodzi Dzień Wszystkich Świętych. Jest to okres, w którym przemieszczamy się po terenie całego kraju odwiedzając groby swoich bliskich. Ruch na drogach krajowych oraz w okolicach cmentarzy już teraz jest wzmożony. Apelujemy do wszystkich kierowców, by podczas jazdy zachowali szczególną ostrożność. Jak co roku policjanci przygotowują się do wzmożonej pracy w tym szczególnym okresie. Funkcjonariusze zadbają o porządek i bezpieczeństwo m.in. w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem dróg w okolicach cmentarzy.
Krasnystaw -
Świeć przykładem - noś odblaski” - spotkania z dziećmi
Policjanci w ramach akcji "Świeć przykładem - Noś odblaski" w minionym tygodniu odwiedzili uczniów klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej w Kolonii Poniatowa, Kraczewicach, Niezabitowie i Skokowie. W spotkaniu mundurowym towarzyszyła maskotka Mrówka. Funkcjonariusze opowiadali jak bezpiecznie poruszać się po drodze i poza nią, o tym jak ważne jest noszenie odblasków, jakie należy przestrzegać zasady, aby droga do szkoły i ze szkoły była bezpieczna - to główne tematy spotkania.
Opole Lubelskie -
Spotkanie z dziećmi w Szpikołosach
Policjanci odwiedzili dzieci i ich wychowawców z Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Szpikołosach. Podczas spotkania przypomniano maluchom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Wszystko po to, aby dzieci były bezpieczne.
Hrubieszów -
Wybił szybę w sklepie i skradł puszki z piwem
Policjanci z Posterunku Policji w Sawinie zatrzymali 46-latka, który włamał się do sklepu na terenie gminy Wierzbica. Najpierw wybił szybę w oknie, a następnie sięgając ręką przez kratę skradł... 30 puszek z piwem. Usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Chełm