Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Rowerzysta podawał się za znajomego... bo był poszukiwany
Dzielnicowi z zamojskiej komendy w Lipsku zatrzymali do kontroli 48-letniego rowerzystę. Okazało się, że cyklista był poszukiwany i aby uniknąć konsekwencji z tym związanych podawał się za znajomego. Mężczyzna trafił do aresztu śledczego, gdzie będzie odbywał zaległą karę roku pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko rodzinie.
Zamość -
Zatrzymany 47-latek poszukiwany listem gończym
Chełmscy kryminalni zatrzymali 47-latka poszukiwanego przez sąd, który wydał za nim list gończy. Ma do odbycia zasądzona karę pozbawienia wolności w wymiarze 4 lat za przestępstwo na tle seksualnym. Został już doprowadzony do zakładu karnego.
Chełm -
Wyjaśniamy okoliczności tragicznego wypadku podczas zmiany kół
Policjanci z wisznickiego komisariatu wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na jednej z posesji w gm. Łomazy. 56-latek prawdopodobnie zmieniając koła w samochodzie został przygnieciony przez niezabezpieczone auto. W wyniku tego zdarzenia poniósł śmierć na miejscu. Ustalamy okoliczności tego tragicznego wypadku oraz apelujemy o rozwagę!
Biała Podlaska -
Nieprawidłowe wyprzedzanie przyczyną kolizji na DK-17
45-latek kierując pojazdem marki Mercedes Sprinter w Kalinowicach na DK-17 wykonując manewr wyprzedzania zderzył się z jadącą z naprzeciwka Toyotą. 45-latek oraz 35-letnia kierująca Toyotą trafili do szpitala. Na szczęście nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Apelujemy o ostrożność podczas wykonywania manewrów na drodze.
Zamość -
Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas "Wszystkich Świętych"
Przed nami okres Wszystkich Świętych, który wiąże się ze zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych, szczególnie w okolicach cmentarzy. Będziemy czuwać nad bezpieczeństwem tych, którzy wybiorą się na groby swoich bliskich. Funkcjonariusze będą kierować ruchem, pomagać kierowcom poruszać się w okolicach cmentarzy. Przypominamy, że w rejonie cmentarzy zostaną także wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Apelujemy o ostrożną i rozsądną jazdę!
KWP -
34-letni recydywista poszukiwany listem gończym trafił za kratki
Kraśniccy poszukiwacze namierzyli poszukiwanego listem gończym 34-letniego recydywistę. Mieszkaniec gm. Wilkołaz trafił już za kratki. Natomiast podczas przeszukania jego posesji kryminalni ujawnili elementy broni, amunicję oraz woreczek z amfetaminą. Mężczyzna miał już na swoim koncie wyroki za narkotyki, broń, oszustwo, zniszczenie mienia i zakłócenie obrządku religijnego. Teraz usłyszał nowe zarzuty. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. To kolejny sukces kraśnickich poszukiwaczy.
Kraśnik -
Wicemistrzostwo mł. asp. Mateusza Koczmary w Pucharze Świata Karate Kyokushin IKO
Mł. asp. Mateusz Koczmara stanął na podium w Pucharze Świata Karate Kyokushin IKO. W kategorii kumite masters zajął II miejsce. Jest to kolejny sportowy, aczkolwiek życiowy sukces policjanta, który na co dzień pełni służbę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie. IKO World Cup odbył się w katowickim Spodku, a udział w nim wzięło ponad 800 zawodników. Gratulujemy!
KWP -
Chciała zainwestować w kryptowalutę - straciła 85 tys. zł
85 000 zł straciła 65-latka, która uwierzyła, że zadzwonił do niej konsultant firmy inwestycyjnej. Sprawca przekonał kobietę, do przelania gotówki na inwestycje w kryptowalutę, która miała jej się zwrócić w krótkim czasie. Po tym bez wiedzy i zgody pokrzywdzonej wypłacił z jej konta znajdujące się tam środki. Apelujemy o rozwagę podczas operacji finansowych.
Biała Podlaska -
Policyjna akcja NURD na drogach powiatu zamojskiego
Dzisiaj na terenie naszego powiatu policjanci zamojskiego ruchu drogowego prowadzą akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych, rowerzystów oraz innych niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Zamość -
Czujności policjantów udaremniła jazdę nietrzeźwym kierującym
Wczoraj na terenie powiatu tomaszowskiego policjanci z posterunku w Łaszczowie i Lubyczy Królewskiej zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich kierowało rowerem, gdzie rekordzista miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie i jechał całą szerokością jezdni. Z kolei 58 latek wsiadł za kierownicę Iveco mając blisko promil alkoholu.
Tomaszów Lubelski
