Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Nietrzeźwi kierujący
18 wpadek pijanych kierowców...
-
KWP: Zawsze Bezpieczne
Wczoraj w hali Globus w Lublinie ruszyła kolejna edycja kursu samoobrony dla kobiet pod nazwą „Zawsze Bezpieczne”. Wspólne działania Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz Klubu Karate Tradycyjnego są adresowane do wszystkich kobiet bez względu na wiek, wykształcenie czy wykonywany zawód. Głównym celem, jaki przyświeca tej akcji jest uświadomienie Paniom potencjalnych zagrożeń i sposobów ich neutralizowania.
-
Ryki: Grafficiarze zatrzymani
Policjanci z Dęblina kilkanaście minut od zgłoszenia zatrzymali trzech mężczyzn z Lublina, którzy malowali graffiti na wagonach kolejowych. Sprawców zauważył pracownik PKP w Dęblinie, który o zdarzeniu powiadomił policję. Straty jakie spowodowali oszacowano na kwotę blisko 1,6 tys. Złotych. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za zniszczenie mienia grozi do 5 lat więzienia
-
Tragiczny wypadek na K-17 w m. Tarzymiechy
Policjanci ustalają przyczynę wypadku drogowego do jakiego doszło wczoraj rano na drodze krajowej K-17 w miejscowości Tarzymiechy (pow. Krasnystaw). W zdarzeniu brały udział trzy pojazdy. Zginęły 3 osoby a 5 zostało ciężko rannych. Przez około pięć godzin trwały utrudnienia w ruch pojazdów.
-
Świdnik: Policja poszukuje oszustki
Policjanci poszukują oszustki, która pod pretekstem wyleczenia 68-letniej kobiety z ciężkiej choroby, okradła jej oszczędności. Wykonanie modlitwy nad jajkiem, święconą wodą oraz pieniędzmi miało przywrócić mieszkance Piask, zdrowie. O tym, że została okradziona, zorientowała się dopiero po wyjściu oszustki z mieszkania.
-
Nietrzeźwi kierujący
24-nietrzeźwych kierujących
-
Nietrzeźwi kierujący
19-nietrzeźwych kierujących
-
KWP: Przywitanie z mundurem
Złożeniem roty ślubowania przez 29 funkcjonariuszy wstępujących w szeregi lubelskiej Policji rozpoczęły się dzisiaj uroczystości 90 rocznicy powstania Polskiej Policji. Uroczystościom, które odbyły się w Muzeum na Zamku w Lublinie towarzyszyła sesja i wystawa historyczna dotycząca powstania i ewolucji służb policyjnych. Przykładem dla zakładających dziś mundur stróżów prawa była czwórka policjantów, których Wicewojewoda Lubelski uhonorowała Krzyżami za Dzielność oraz Medalami za ofiarność i odwagę.
-
Świdnik: Złodziejskie trio w rękach Policji
Rodzeństwo wraz z ich kolegą wpadli w ręce Policji, po tym jak zostali zatrzymani przez personel sklepu na usiłowaniu kradzieży. Pełnoletni Nina D. i Piotr D. odpowiedzą karnie. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Nieletnim Danielem D. zajmie się sąd rodzinny.
-
Świdnik: Czujny policjant
W ręce świdnickich policjantów wpadł pirat drogowy, który na jednym z parkingów uszkodził trzy samochody i uciekł. Funkcjonariusz, który przyjmował zgłoszenie skojarzył opisywanego przez świadków sprawcę z faktem legitymowania go ponad tydzień wcześniej. Po niespełna 4 godzinach sprawca kolizji był już w rękach mundurowych. Okazał się nim obywatel Ukrainy. Mężczyzna w swoim organizmie miał blisko promil alkoholu. 25-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.