Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Świdnik: Ekspedientka ukradła klientowi kartę bankomatową.
Świdniccy kryminalnymi zatrzymali 28-letnią kobietę, pracownicę sklepu, która ukradła klientowi kartę bankomatową. Z konta mężczyzny zniknęło 2700 zł. Wypłat dokonał chłopak sprzedawczyni, którego także zatrzymano.
-
Puławy: Przez mściwość wpadł w kolejne tarapaty.
Wczoraj policjanci udali się do jednego ze sklepu na interwencje sklepowej kradzieży. Tam ukarali mandatem 32 latka z Puław, który ukradł płytę CD, lizaki i telefon stacjonarny. Kiedy wyszedł ze sklepu ukradł kołpak od policyjnego, oznakowanego opla. Ten fakt widzieli policjanci, którzy chwilę później zatrzymali mężczyznę, który usiłował zemścić się na funkcjonariuszach. Dzisiaj zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie sprawcy kradzieży. Teraz 32-latkowi grozi grzywna do 5 tys. złotych.
-
Hrubieszów: Pobili kolegę, bo przegrali mecz.
Wczoraj hrubieszowscy policjanci ustalili dwóch 17-latków, którzy w środę pobili 16-letniego kolegę. Do zdarzenia doszło w minioną środę na przystanku autobusowym w pobliżu jednej ze szkół. Jak się okazało powodem pobicia kolegi był przegrany w tym dniu mecz. Za pobicie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
KWP: Bezpieczna droga z radami SpangeBoba
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie przeprowadzili dziś zajęcia profilaktyczno ? edukacyjne dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej. Podczas spotkania z dziećmi mundurowi zaprezentowali film edukacyjny z radami SpangeBoba, który wpływa na wyrabianie nawyków bezpiecznego zachowania dzieci na drogach
-
KWP: Podpisanie umów partnerskich w ramach programu współpracy transgranicznej POLSKA-BIAŁORUŚ-UKRAINA
Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie gościła delegacja Zarządu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy obwodu wołyńskiego. Celem wizyty było m.in. podpisanie umów partnerskich w ramach programu współpracy transgranicznej POLSKA-BIAŁORUŚ-UKRAINA na lata 2007-2013. W ramach tego projektu zakupiony zostałby sprzęt dla Laboratorium Kryminalistycznego, który służyłby do analizy, badań i wykrywania niebezpiecznych substancji. Wartość sprzętu planowanego do zakupu wynosi niemal 3 miliony euro.
-
Lublin: Ukradł motocykl, by nie wracać pieszo do domu
Kryminalni z VI komisariatu wspólnie z policjantami z komendy miejskiej zatrzymali 19-latka, który na początku września skradł zaparkowany przy kamienicy motocykl. Jak wyjaśnił sprawca, ukradł pojazd, by nie wracać pieszo do domu. Jak się okazało, nastolatek ma na koncie jeszcze włamania do dwóch samochodów...
-
Biłgoraj: Przedszkolaki zwiedzają komendę.
Wczoraj biłgorajską komendę odwiedziła grupa maluchów jednego z miejscowych przedszkoli. Dzieci miały okazję zobaczyć jak pracują policjanci oraz usłyszeć od nich jak być bezpiecznym w domu i na ulicy. Policjanci zorganizowali dla nich również pokaz sprzętu policyjnego. Najmłodsi mogli również poczuć się jak mali policjanci i wsiąść do radiowozu.
-
Zamość: Nielegalna nocna przejażdżka
Zamojscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś w nocy w Klemensowie. Dwaj bracia w wieku 12 i 13 lat podróżując volkswagenem uderzyli w drzewo. Karetką odwiezieni zostali do szpitala, gdzie pozostali na obserwacji. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wkrótce sprawą nocnej przejażdżki braci zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.
-
Łuków: Ruszyła kolejna edycja Kobieta Bezpieczna i Program X
W Łukowie ruszyła kolejna edycja programu prewencyjnego dla kobiet pod nazwą "Kobieta Bezpieczna" oraz "Program X" dla pracowników socjalnych. Organizatorem programów jest Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policjiw Łukowie i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie. Przedsięwzięcie jest adresowane do wszystkich kobiet bez względu na wiek, wykształcenie czy wykonywany zawód, bowiem każda z Pań może stać się potencjalną ofiarą...
-
Lublin: Marihuana suszyła się na strychu i w pudełkach po butach
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie zatrzymali 23-letniego mieszkańca gm. Niemce, który odpowie za posiadanie narkotyków. W trakcie przeszukania posesji, którą mężczyzna zamieszkuje, mundurowi znaleźli ponad 70 gałązek konopi indyjskich suszących się na strychu, zaś pod jego łóżkiem w pudełkach po butach ? ponad 300 gram tej rośliny. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności...