Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Lubartów: Nietrzeźwy i na zakazie
Policjanci z lubartowskiej drogówki w miejscowości Wola Sernicka zatrzymali do kontroli nietrzeźwego kierującego motorowerem. 48-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo, jak ustalili mundurowi, zatrzymany mężczyzna kierował jednośladem pomimo zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwa będzie odpowiadał teraz przed sądem.
Lubartów -
Włodawa: Szczęśliwy finał poszukiwań 39-latka
Dziś w nocy mieszkanka Włodawy powiadomiła o zaginięciu jej męża, który wyjechał z domu i podejrzewała, że mógł próbować popełnić samobójstwo. Zaniepokojona rodzina zawiadomiła policję. Do poszukiwań oprócz włodawskich policjantów włączyli się funkcjonariusze z Lublina. Po kilku godzinach policjanci odnaleźli zaginionego. Załoga pogotowia zabrała go na obserwację do szpitala.
Włodawa -
Zamość: Policjant na wolnym zatrzymał kierowcę z promilami
Zatrzymaniem przez policjanta będącego w czasie wolnym zakończyła się podróż dla nietrzeźwego kierowcy pojazdu marki Peugeot. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że w organizmie miał prawie 2 promile. 61-latek z Zamościa w takim stanie poruszał się przez Obrocz, stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.
Zamość -
Świdnik: Audi dachowało w Janowicach
Dziś rano w Janowicach kierujący pojazdem marki Audi dachował. Na szczęście kierowca nie odniósł poważnych obrażeń. Do zdarzenia doszło podczas manewru wyprzedzania. Policja apeluje o ostrożność na drodze.
Świdnik -
Lubartów: Potrącenie pieszej w Lubartowie
Nieustąpienie pierwszeństwa pieszej przez kierującego pojazdem marki Volkswagen było prawdopodobną przyczyną zdarzenia drogowego do którego doszło wczoraj w Lubartowie. 19-letni mieszkaniec miasta, wykonując manewr skrętu w lewo, najechał na pieszą. W wyniku tego zdarzenia, 23-letnia kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.
Lubartów -
Tomaszów Lub.: Nielegalne papierosy w garażu
Ponad tysiąc paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli wczoraj tomaszowscy policjanci. Kontrabanda znajdowała się w jednym z garaży. 24-letni właściciel kontrabandy odpowie za przestępstwo skarbowe, za które grozi wysoka grzywna i przepadek zabezpieczonych przedmiotów.
Tomaszów Lubelski -
Radzyń Podl.: Wypadek w Stasinowie na DK-63
Policjanci z radzyńskiej komendy ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Stasinów na DK-63. Na skrzyżowaniu zderzyły się dwa pojazdy, w wyniku czego z obrażeniami ciała do szpitala trafiły dwie osoby. Funkcjonariusze apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.
Radzyń Podlaski -
Łęczna: Czujny obywatel pomógł w zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy, który w trakcie jazdy pił alkohol
Godną naśladowania postawą wykazał się mężczyzna, który poinformował policję, że widzi w ruchu drogowym nietrzeźwego kierującego. Zatrzymany 35-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, kiedy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty karne. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Łęczna -
Zamość: Policjanci ustalają okoliczności pożaru
Zamojscy policjanci wyjaśniają przyczyny pożaru samochodu, do którego doszło wczoraj w nocy na jednym z osiedlowych parkingów. Na szczęście nikomu nic się nie stało, zniszczeniu uległ jedynie pojazd.
Zamość -
Biała Podl.: Stracili uprawnienia za nadmierną prędkość
Policjanci z bialskiej drogówki, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu, w ciągu ostatniego tygodnia zatrzymali uprawnienia 5 kierowcom. „Amatorzy szybkiej jazdy” przekroczyli dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się 55-letni mieszkaniec woj. śląskiego, który jechał 142 km/h. Policjanci apelują o rozważną i bezpieczną jazdę przypominając, że nadmierna prędkość jest wciąż główną przyczyną zdarzeń drogowych.
Biała Podlaska