Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Łęczna: Groził skokiem z balkonu. Został obezwładniony przez policjantów
Łęczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności, w których 27-latek pochodzący z Augustowa znalazł się na balkonie mieszkania znajdującego się na 3 piętrze bloku w Łęcznej. Mężczyzna nie chciał zejść z balkonu i został obezwładniony przez policjantów. Okazało się, że jest nietrzeźwy i ma ponad 2 promile alkoholu.
Łęczna -
Tomaszów Lub.: Kontrolują obozy harcerskie
Wczoraj policjanci i strażacy przeprowadzili kontrole obozu harcerskiego ZHP Chorągiew Łódzka. Obozowisko znajduje się w miejscowości Nowiny pow. tomaszowski. Przy okazji tej wizyty funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo znajdujących się tam harcerzy.
Tomaszów Lubelski -
Kraśnik: Wypadek motorowerzysty
Na skrzyżowaniu ulic Urzędowska i Przechodnia doszło do wypadku, w którym ucierpiał motorowerzysta. Jak wynika z policyjnych ustaleń 79 letni mieszkaniec Kraśnika wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie zachował ostrożności i podstawowych zasad bezpieczeństwa. Doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym. Z obrażeniami starszy mężczyzna został przewieziony do szpitala.
Kraśnik -
Radzyń Podl.: Wypadek śmiertelny
Wczoraj w miejscowości Bełcząc gm. Czemierniki kierujący motocyklem 27-letni mężczyzna, stracił panowanie nad pojazdem. W następstwie czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzył w zaparkowany na wjeździe do posesji samochód osobowy. Pomimo prowadzonej reanimacji kierujący zmarł na miejscu zdarzenia.
Radzyń Podlaski -
Biała Podl.: Z promilem do przedszkola
Niemal promil alkoholu miała w organizmie 31-latka, która w takim stanie przewoziła dwoje dzieci do przedszkola. Kobieta nie posiadała również dokumentów niezbędnych podczas kontroli. Maluchy trafiły pod opiekę dziadków, natomiast 31-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej za swój czyn odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.
Biała Podlaska -
Kraśnik: Odpowie za uszkodzenie mienia
Nietrzeźwy 30-latek spowodował uszkodzenia elewacji i elementów wejścia do klatki schodowej bloku mieszkalnego. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów chwilę po dokonaniu zniszczeń. Trwa szacowanie kosztów jakie będzie musiał ponieść celem naprawy uszkodzeń. Wandal noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.
Kraśnik -
Zamość: Z promilami, na zakazie i bez dokumentów
Przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz inne przewinienia przeciwko przepisom ruchu drogowego odpowie 40-letni obywatel Ukrainy, który uczestniczył w kolizji z volkswagenem. Badanie wykazało, że w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Ponadto poruszał się pojazdem pomimo sądowego zakazu, a w czasie kontroli nie miał dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości popełniła również jego znajoma, która przyjechała na miejsce kolizji kierując pojazdem marki Honda.
Zamość -
Biała Podl.: Samochodowo-Motocyklowy Rajd z okazji "Święta Policji"
Wczoraj na terenie powiatu bialskiego odbył się RAJD SAMOCHODOWO-MOTOCYKLOWY „NASZA HISTORIA”. Impreza zorganizowana została przez Klub Motocyklowy Grom przy współpracy ze Stowarzyszeniem Emerytów i Rencistów Policyjnych oraz Komendą Miejską Policji w Białej Podlaskiej z okazji Święta Policji. Trasa rajdu liczyła 50 km. I miejsce i puchar Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej zdobyła Pani Karolina mieszkająca na stałe w Wielkiej Brytanii.
Biała Podlaska -
Chełm: Funkcjonariusz zareagował widząc nietrzeźwego kierowcę
Funkcjonariusz Straży Granicznej udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu mężczyźnie. Zauważył, że kierowca audi jedzie „całą szerokością” jezdni. Podejrzewając, że może być nietrzeźwy powiadomił o tym fakcie policjantów. Jechał za nim i próbował go zatrzymać. W pewnej chwil auto wjechało do rowu i utknęło w przydrożnej skarpie. Badanie stanu trzeźwości 51-letniego kierowcy audi wykazało, że miał w organizmie 2 promile alkoholu. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2 i utratą prawa jazdy.
Chełm -
Puławy: Wyrzucił psa z czwartego piętra
Zarzut znęcania się nad zwierzęciem usłyszał 38-letni mieszkaniec Puław, który wyrzucił psa z czwartego piętra bloku. Za swój czyn odpowie przed Sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.
Puławy