Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Lublin: Zobaczył i zareagował.
Blisko 2,3 promila alkoholu miała w organizmie 38 letnie matka, która mając pod opieką swojego trzyletniego syna spacerowała ulicami miasta. Nietrzeźwą kobietę z trudem utrzymująca się na nogach zauważył mieszkaniec Lublina. Mężczyzna nie zawahał się by zareagować. Ujął kobietę i poinformował o zdarzeniu policjantów.
Lublin -
Lublin: Nietypowa interwencja.
W dość nietypowych okolicznościach, ale szczęśliwie zakończyła się jedna z wczorajszych interwencji przeprowadzona przez policjantów z KP w Bełżycach. 60 letni mężczyzna podczas kąpieli stracił równowagę, upadł na plecy uderzając głową o płytki, dodatkowo przewrócił się tak niefortunnie, że zaklinował się w wysokim brodziku. Pomimo wielu prób sam nie był w stanie wydostać się spod prysznica. W końcu telefonicznie poprosił o pomoc.
Lublin -
Lublin: Uważajmy na drogach.
Do dwóch wypadków w ruchu drogowym doszło wczoraj w powiecie lubelskim. Do pierwszego z nich doszło w Lublinie przy ul. Gospodarczej. Kierujący samochodem osobnym m-ki Peugeot potrącił nietrzeźwego pieszego. 65 latek trafił do szpitala. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wieczorem w Nasutowie. Tam kierująca samochodem m-ki Renault kobieta najechała na leżącego na drodze rowerzystę. 54 latek zmarł na miejscu zdarzenia.
Lublin -
Lublin: By wyeliminować konkurencję, „wrobił” ją w narkotyki.
W ręce policjantów z wydziału narkotykowego KMP w Lublinie wpadł 31-letni mieszkaniec gm. Puławy. Hubert W. wysłał pocztą i podrzucił właścicielom dwóch konkurencyjnych firm łącznie blisko pół kilograma narkotyków. Następnie anonimowo poinformował policję. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz tworzenia fałszywych dowodów popełnienia przestępstwa. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową w Lublinie.
Lublin -
Biała Podl.: Włamywali się do automatów.
Policjanci z Białej Podlaskiej i Terespola ustalili sprawców szeregu włamań do automatów do gier o niskich wygranych na terenie powiatu. Przestępstwa popełniała grupa mieszkańców Białej Podlaskiej. Najstarszy z grupy 35-latek odpowie również za posiadania suszu marihuany oraz kilku sztuk amunicji, którą mundurowi znaleźli podczas przeszukania jego posesji.
Lublin -
Lublin: Kradli sprzęt budowlany z terenów budowy .
Tymczasowy areszt to środek zapobiegawczy jaki zastosował Sąd Rejonowy w Lublinie wobec sprawców kradzieży z włamaniem do domów w budowie. Zatrzymani mężczyźni kradli głównie sprzęt budowlany. Łączna wartość skradzionego mienia to prawie 85 tysięcy złotych. Jeden z włamywaczy próbując uniknąć zatrzymania zaatakował funkcjonariusza łomem, później próbował przekupić innego z policjantów wręczając pieniądze w zamian za wolność. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Lublin Północ w Lublinie.
Lublin -
Lublin: Dzień otwarty w KMP Lublin.
Dziś w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie odbył się „Dzień Otwarty”, podczas którego dzieci i młodzież miały możliwość przyjrzeć się pracy lubelskich policjantów, obejrzeć sprzęt policyjny oraz zwiedzić pomieszczenia komendy. Korzystając z okazji policjanci przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się na drodze oraz zasady kontaktów z osobami nieznajomymi.
Lublin -
Lublin: W drodze na ryby napotkali nastolatków z marihuaną
Dwóch nieletnich z narkotykami ujawnili wczoraj policjanci, którzy w czasie wolnym od służby poszli razem na ryby. Jeden z młodzieńców na widok zbliżających się mężczyzn odrzucił dwa woreczki z marihuaną. Kolejną porcję tych narkotyków policjanci ujawnili przy jego koledze. Nieletni zostali przekazani pod opiekę rodzicom.
Lublin -
Lublin: Chciał przyozdobić ściany parkingu?
Zarzut uszkodzenia mienia usłyszał wczoraj 20-letni mieszkaniec Lublina. Młodzieniec farbą w sprayu pomalował elewację ściany na siódmym piętrze jednego z budynków parkingowych w Lublinie. Naniesione przez 20-latka graffiti zajmuje około 30 metrów kwadratowych powierzchni. Straty powstałe wskutek zniszczenia, oszacowane zostały na około 12 tys. złotych.
Lublin -
Lublin: Potrącił rowerzystę przy ul. Doświadczalnej. Poszukujemy świadków!
Lubelscy policjanci poszukują świadków wypadku drogowego, do którego doszło 4 października b.r. przy skrzyżowaniu ul. Witosa z ul. Doświadczalną. Kierujący VW golfem podczas skrętu w lewo przodem pojazdu potrącił rowerzystę. Jak się okazało kierujący jednośladem był nietrzeźwy. Świadków prosimy o kontakt z Wydziałem ds. Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym KMP w Lublinie przy ul. Północnej 3, pokój nr 150 lub kontakt pod nr tel. (81) 535-41-85 lub 112/997.
Lublin
