Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Lublin: Nocą skakali po samochodach, rankiem już siedzieli w policyjnej celi
Za uszkodzenie sześciu samochodów może odpowiedzieć dwóch młodych mężczyzn, którzy dzisiejszej nocy skakali po zaparkowanych na ul. Zana samochodach. Wandali zatrzymani kilka ulic dalej lubelscy policjanci, wezwali przez świadków zdarzenia. 22 i 24 latek trafili do policyjnego aresztu. Policjanci ustalają wartość strat poniesionych przez właścicieli pojazdów. Uszkodzenie mienia to przestępstwo, za które kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
Lublin -
Lublin: Odpowie za posiadanie i rozpowszechnianie pornografii z udziałem małoletnich
Kryminalni z KMP w Lublinie zatrzymali 32-latka, który posiadał i rozpowszechniał filmy pornograficzne z udziałem małoletnich. Wczoraj Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury gdzie przyznał się do winy. Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
Lublin -
Lublin: Właściwa postawa, szybka reakcja
Dzięki sygnałowi od jednej z mieszkanek Lublina oraz szybkiej reakcji lubelskich funkcjonariuszy i policjantów z Krakowa najprawdopodobniej nie doszło do tragedii. Kobieta tuż po północy zgłosiła, że jej niedawno poznany znajomy chce popełnić samobójstwo, o czym powiadomił ją na portalu społecznościowym. Policjanci odnaleźli 21-letniego obywatela Japonii na terenie Krakowa. Nietrzeźwy mężczyzna trafił do szpitala.
Lublin -
Lublin: W miejscu kradzieży zgubił telefon, a przed policjantami schował się u babci w szafie
Lubelscy policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Lublina podejrzanego o kradzieże i zniszczenie kabli telekomunikacyjnych. Wartość strat na szkodę trzech firm telekomunikacyjnych oszacowana została na kwotę prawie 7 tys. zł. Mężczyźnie podczas kradzieży przy jednej ze studzienek wypadł telefon komórkowy, natomiast przy drugiej nagrał się na monitoring znajdujący się w pobliżu. Przez dwa dni po przestępstwie ukrywał się, kryminalni znaleźli go u babci w szafie.
Lublin -
Lublin: Ustaleni w ciągu kilku godzin od publikacji nagrania
O tym, że policyjne publikacje i apele o pomoc w ustaleniu sprawców przestępstw przynoszą efekty, świadczą przykłady z ostatnich kilku dni. Dzięki informacjom przekazanym od anonimowego rozmówcy ustaleni zostali dwaj mężczyźni, którzy ukradli kobiecie portfel, a znalezioną wewnątrz kartą bankomatową zapłacili za zakupy. Po publikacji z kolei innego nagrania, na komisariat III Policji w Lublinie zgłosił się z mężczyzna, który po zakończonym kursie taksówką miał pobić taksówkarza i nie zapłacić za przejazd.
Lublin -
Lublin: Potrącił pieszą na przejściu
Wczoraj na oznakowanym przejściu dla pieszych na al. Racławickich kierujący pojazdem marki Suzuki potrącił 21-latkę. Sprawca zdarzenia to 82-letni mieszkaniec Lublina. W wyniku zdarzenia kobieta trafiła do szpitala. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego.
Lublin -
Lublin: Kto widział potrącenie pieszego w Uniszowicach?
Komenda Miejska Policji w Lublinie prowadzi postępowanie w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 29 kwietnia pomiędzy godziną 21:00 a 22:00 w miejscowości Uniszowice. Gdzie w niewyjaśnionych okolicznościach kierujący NN samochodem potrącił pieszego. Osoby, które były świadkami zdarzenia prosimy o kontakt z Policją pod nr tel.: (81) 535-41-85 lub 997.
Lublin -
Lublin: SP nr 38 w Lublinie zwycięzcą konkursu "Jestem Bezpieczny"
11 drużyn ze szkół podstawowych powiatu lubelskiego przystąpiło dziś do XVII finału konkursu „ Jestem Bezpieczny”. Zawodnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą podczas rozwiązywania testu, ale także zaprezentować przygotowany plakat o bezpieczeństwie. I miejsce, a tym samym udział w wojewódzkim finale tego konkursu zajęła Szkoła Podstawowa nr 38 w Lublinie.
Lublin -
Lublin: „Bezpiecznie na przejściu dla pieszych”
W jaki sposób bezpiecznie korzystać z przejścia dla pieszych jadąc rowerem, hulajnogą lub na rolkach - podczas zajęć praktycznych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie pokazywali dzieciom jak robić to bezpiecznie i zgodnie z przepisami. Akcja była przeprowadzona pod hasłem „Bezpiecznie na przejściu dla pieszych”. Udział w niej wzięło ponad 100 dzieci.
Lublin -
Lublin: Policyjny pościg za fordem
25-letni mieszkaniec Lublina kierujący pojazdem marki Ford Focus na ul. Zemborzyckiej nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Policjanci z lubelskiej drogówki podjęli pościg za autem, które poruszało się na zagranicznych numerach rejestracyjnych. Uciekający kierowca nagminnie łamał przepisy, czym stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Na skrzyżowaniu ul. Głuskiej i ul. Wyzwolenia stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a uszkodzeniu uległo jedynie auto 25-latka. Teraz mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed Sądem.
Lublin
