Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Ryki: Dwaj nastolatkowie odpowiedzą za usiłowanie kradzieży z włamaniem
Dęblińscy policjanci ustali dwóch sprawców usiłowania kradzieży z włamaniem do jednej ze szkół. Jak się okazało, to uczniowie w wieku 14 i 15-lat. Nastolatkowie postanowili „dowiedzieć się”, co znajduje się w zamkniętym budynku. Po wypchnięciu okna dostali się do środka. Spłoszeni alarmem uciekli. Ogromne zdziwienie towarzyszyło ich twarzom, gdy do ich domów zapukali policjanci.
Ryki -
Ryki/Włodawa: Apelujemy o ostrożność na drogach, reagujmy na osoby narażone na wychłodzenie
Zimowa aura w końcu zawitała również do naszego regionu. Radość dla najmłodszych, ale dla kierowców większe niż zwykle utrudnienia na drogach. Apelujemy o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Aby bezpiecznie dotrzeć do celu zdejmijmy „nogę z gazu”. W takich warunkach niedostosowanie prędkości jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych. Niskie temperatury, to także duże zagrożenie dla osób bezdomnych, starszych, samotnie mieszkających czy nietrzeźwych. Dlatego nadal apelujemy, aby zgłaszać służbom sytuacje kiedy ktoś może być zagrożony wychłodzeniem.
Ryki -
Ryki: Zaparkował swojego opla na ścieżce rowerowej
Policjanci z dęblińskiego komisariatu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 41-latek z gminy Puławy zaparkował swojego opla na ścieżce rowerowej. Miał blisko 2,5 promila. Stracił prawo jazdy. Sprawą pijanego kierowcy zajmie się teraz sąd. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
Ryki -
Ryki: Burmistrz Ryk i Grupa Biegowa Biegusiem.pl przekazali Policji defibrylator
Burmistrz Ryk Pan Jarosław Żaczek przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Rykach mł. insp. Kazimierza Kuli nowy defibrylator. Urządzenie zostało zakupione przez Grupę Biegową Biegusiem.pl. z pieniędzy, które zbierane były podczas imprez sportowych pod patronatem Burmistrza Ryk. Sprzęt ratujący życie od dzisiaj będzie służył potrzebującym w nagłych sytuacjach zatrzymania krążenia.
Ryki -
Ryki: Choć był tylko przejazdem, dwukronie zdążył złamać prawo
Policjanci z komisariatu w Dęblinie zatrzymali sprawcę kradzieży alkoholu. 53-latek z Częstochowy będąc przejazdem w Dęblinie postanowił napić się piwa, nie płacąc za nie. Na jednej ze stacji paliw ukradł puszkę i uciekł w rejon osiedla. Funkcjonariusze bardzo szybko namierzyli mężczyznę i odzyskali skradzione mienie. Okazało się, że kilkadziesiąt minut wcześniej mundurowi ukarali mandatem tego samego 53-latka za usiłowanie kradzieży dwóch piw w jednym ze sklepów.
Ryki -
Ryki: Zwiedzanie komendy i rozmowy o bezpieczeństwie z dziećmi
„Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” – takie hasło przyświecało spotkaniu policjantów z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiedziu. Uczniowie pojawili się wczoraj w komendzie, a niecodzienna wizyta była dla nich okazją do zwiedzenia budynku, poznania pracy policjantów, ale również wysłuchania informacji na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Pamiątkowe, „bezpieczne” kolorowanki będą im przypominać o tym, czego dowiedziały się podczas tej nietypowej lekcji.
Ryki -
Ryki: Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwą rowerzystkę
Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miała 60-letnia mieszkanka gminy Ryki zatrzymana przez dęblińskiego policjanta w czasie, gdy wracał po zakończonej służbie do domu. Funkcjonariusz zwrócił uwagę na nietypowy styl jazdy kobiety i uniemożliwił jej dalszą jazdę.
Ryki -
Ryki: Nocne zatrzymanie za usiłowanie kradzieży z włamaniem do stacji paliw
Ryccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn za usiłowanie kradzieży z włamaniem do jednej z ryckich stacji paliw. Do zdarzenia doszło dziś w nocy. Dwaj mieszkańcy Ryk w wieku 18 i 25-lat najpierw ukradli klucz od drzwi wejściowych stacji, a następnie postanowili sami się obsłużyć. Spłoszeni przez pracowników krótko cieszyli się wolnością. W bardzo krótkim czasie zostali zatrzymani przez mundurowych, a noc spędzili w policyjnym areszcie. Wkrótce usłyszą zarzuty.
Ryki -
Ryki: Rowerzysta z promilami
Wczoraj w miejscowości Gózd w gminie Kłoczew dzielnicowi zatrzymali nietrzeźwego rowerzystkę. Mężczyzna z dużymi trudnościami poruszał się jednośladem jadąc wężykiem w kierunku Okrzei. W swoim organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Teraz o konsekwencjach jego wczorajszej przejażdżki zadecyduje Sąd.
Ryki -
Ryki: Stracili uprawnienia do kierowania
Policjanci Referatu Ruchu Drogowego ryckiej komendy, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo na naszych drogach zatrzymali prawo jazdy kierowcy za zbyt szybką jazdę. Na policyjny radar wpadł mieszkaniec powiatu chełmskiego. Na liczniku audi w terenie zabudowanym miał 117 km/h. Mężczyzna jadąc przez miejscowość Długowola za nic miał przepisy prawa ruchu drogowego. Zbyt szybka jazda zakończyła się dla niego utratą prawa jazdy. W nieco innych okolicznościach uprawnienia do kierowania stracił 30-latek z Dęblina. Z ustaleń policjantów wynika, że rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego i doprowadził do kolizji z motorowerem.
Ryki