Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Poślizg zakończony dachowaniem
Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną dachowania BMW. 19 – latka, która kierowała pojazdem, trafiła do szpitala na obserwację. Na szczęście skończyło się tylko na drobnych potłuczeniach.
Parczew -
Szczęśliwy finał poszukiwań 24-latka
Dzięki sprawnej i skutecznie przeprowadzonej akcji poszukiwawczej, parczewscy policjanci odnaleźli 24-latka, którego zaginięcie zgłosiła jego rodzina. Mężczyzna opuścił w sobotę miejsce zamieszkania, po czym w poniedziałek nad ranem telefonicznie poinformował ojca, że znajduje się w lesie i nie potrafi wrócić do domu, a następnie kontakt się z nim urwał. Szybka wymiana informacji oraz zaangażowanie służb mundurowych w akcję przyczyniły się do szczęśliwego zakończenia poszukiwań.
Parczew -
Pijany próbował odjechać skuterem. Zareagowali świadkowie
Wzorową postawą wykazali się mieszkańcy Parczewa. Widząc nietrzeźwego mężczyznę, który próbuje włączyć się do ruchu skuterem, szybko zareagowali i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Kierowca pojazdu został przekazany policjantom. Badanie wykazało, że miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.
Parczew -
Potrącił pieszego na pasach. Stracił prawo jazdy
Wczoraj na alejach Jana Pawła II w Parczewie doszło do potrącenia pieszego. Jak ustalili policjanci kierujący pojazdem marki Audi nie zachował należytej ostrożności i potrącił przechodzącego po pasach 72 – latka. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Badanie wykazało, że kierujący autem był trzeźwy. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy.
Parczew -
Nietrzeźwi kierowcy
Parczewscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 2 kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę "na podwójnym gazie". Jako pierwszy w ręce stróżów prawa wpadł 36-latek z gminy Jabłoń, który podróżował vw i miał 1.5 promila alkoholu ponadto posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponad 2 promile miał natomiast kierowca audi, który nie dostosował się do znaku STOP i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.
Parczew -
Ratownicy medyczni ujęli nietrzeźwego kierującego
Ratownicy medyczni przewożący pacjenta ujęli nietrzeźwego kierującego. 50-latek jechał oplem całą szerokością drogi i utrudniał w ten sposób transport załodze karetki pogotowia. Na widok zbliżającego się patrolu Policji nietrzeźwy 50 - latek próbował jeszcze uciekać pieszo w kierunku lasu ale został szybko zatrzymany przez parczewskich mundurowych. Okazało się, że ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.
Parczew -
Odpowie za włamanie do domku letniskowego
Mundurowi z Parczewa zatrzymali 24 - latka, który włamał się do domku letniskowego w miejscowości Lejno. Najpierw młody mężczyzna wykradł klucze od domowników, którzy opiekowali się działką, a następnie dostał się do domku. Łupem złodzieja padła wiatrówka, latarka i inne przedmioty pozostawione w budynku. Jeszcze tego samego dnia, w którym właściciel zgłosił włamanie, mężczyzna został zatrzymany, a skradzione przedmioty odzyskane.
Parczew -
Poszukiwany wpadł, bo nie miał maseczki
Wczoraj wieczorem uwagę mundurowych zwrócił mężczyzna, który nie posiadał obowiązkowej maseczki. Podczas legitymowania 37–latka, policjanci sprawdzili go w policyjnych bazach. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany i najbliższe miesiące spędzi za kratkami. Powodem jego nieszczęścia są niezapłacone grzywny.
Parczew -
Przekroczył prędkość. Jechał na zakazie i niesprawnym autem
Mundurowi z parczewskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość. Jak się okazało mężczyzna na swoim sumieniu miał nie tylko to. W trakcie interwencji wyszło na jaw, że 26-latek posiada aktywny zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych a pojazd ma zatrzymany dowód rejestracyjny.
Parczew -
Przekazanie odblasków
Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Parczewie, Pan Janusz Zieliński Przewodniczący Rady Powiatu Parczewskiego przekazał na ręce Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Parczewie komisarza Mariusza Kawalerskiego elementy odblaskowe. Przekazane kamizelki i odblaski będą wykorzystywane przez parczewskich policjantów podczas spotkań ze społeczeństwem, a także rozdawane osobom poruszającym się w po zmroku bez wymaganych przepisami odblasków. Wszystko odbyło się w ramach wspólnej współpracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa.
Parczew