Szczęśliwy finał poszukiwań 51 - latka - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Szczęśliwy finał poszukiwań 51 - latka

Data publikacji 22.02.2021

Parczewscy policjanci odnaleźli zaginionego 51-latka, który w niedziele wczesnym rankiem samowolnie oddalił się z Domu Pomocy Społecznej w Kalince. Wymagał stałej opieki, ponadto istniało zagrożenie, że przebywając na zewnątrz mógł się wychłodzić.

W niedziele rano  policjanci z parczewskiej komendy otrzymali informacje o zaginięciu 51-latka zamieszkałego  w gminie  Wohyń . Z przekazanych   przez Dyrektora  Domu Pomocy Społecznej w Kalince (gm. Jabłoń) informacji wynikało, że mężczyzna samowolnie  opuścił DPS  w niedziele ok godz. 4 rano. Mężczyzna wymagał stałej opieki, ponadto istniało zagrożenie , że  przebywając na zewnątrz mógł się wychłodzić

Zastępca Komendanta  Powiatowego  Policji w Parczewie ogłosił alarm. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Dziania, w które zostały zaangażowane wszystkie patrole z komendy, były prowadzone na terenie gminy Jabłoń, a także w powiecie radzyńskim. Kilkunastu funkcjonariuszy prewencji oraz służb kryminalnych przez kilka godzin  przeszukiwało tereny  leśne, główne drogi, boczne uliczki, przystanki autobusowe.

Po kilku godzinach poszukiwań  parczewscy policjanci  zauważyli zaginionego  jak szedł drogą  K-19 w kierunku Kocka ( powiat radzyński) . Mężczyzna na szczęście nie posiadał obrażeń i został przekazany załodze karetki pogotowia.

starszy sierżant Anna Kopeć