Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Łuków: Mandaty i zatrzymane prawa jazdy za nadmierną prędkość w miejscach naniesionych na KMZB
Blisko siedemdziesięciu kierowców zostało ukaranych w miniony weekend mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości. Pięciu z nich przekroczyło dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h i straciło prawo jazdy. To efekty pracy policjantów z łukowskiej drogówki w miejscach zaznaczonym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Łuków -
Łuków: O krok od tragedii
O ogromnym szczęściu mogą mówić dwie 17-latki z gminy Trzebieszów, które zostały potrącone przez samochód osobowy. Kierująca autem 35-letnia łukowianka nie zainteresowała się pokrzywdzonymi i nie zatrzymując się odjechała z miejsca wypadku. Policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło w strefie zamieszkania gdzie pieszy może korzystać z całej szerokości jezdni i ma pierwszeństwo przed pojazdami, i już zatrzymali 35-latce prawo jazdy.
Łuków -
Łuków: Nielegalne papierosy schowane w skrzynkach elektrycznych
Ponad 750 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli łukowscy policjanci. Taką ilość nielegalnych wyrobów tytoniowych schował w skrzynkach elektrycznych handlujący na miejskim targowisku 63-latek z Łukowa. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.
Łuków -
Łuków: Kryminalni ustali sprawcę włamania i kradzieży Mercedesa
Areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy, to środek zapobiegawczy jaki zastosował łukowski Sąd wobec 37-latka z Litwy. Mężczyzna w ubiegłym miesiącu w Łukowie włamał się do auta i skradł mercedesa. Łukowscy kryminalni ustalili, że sprawcą jest obcokrajowiec i przekazali jego personalia do Straży Granicznej. 37-letni obywatel Litwy we wtorek został zatrzymany na przejściu w Budzisku.
Łuków -
Łuków: Mogło skończyć się tragicznie
Dwie osoby ranne i całkowicie uszkodzone to skutki groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, do jakiego doszło wczoraj pomiędzy Świdrami a Świderkami. Kierujący samochodem marki Audi 19-latek z gminy Wojcieszków zderzył się z fiatem Seicento, którym kierował 46-letni łukowianin. Na szczęście uczestnicy wypadku doznali niegroźnych urazów, ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Łuków -
Łuków: Policjanci oddają krew w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą”
Krew jest bezcennym darem ratującym ludzkie życie i zdrowie. Do akcji „spoKREWnieni służbą” odbywającej się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej włączyli się policjanci z łukowskiej komendy, którzy oddali krew w szczytnym celu.
Łuków -
Łuków: Kryminalni odzyskali skradziony motocykl
Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 19-latkowi z Siedlec, który ukradł w Łukowie motocykl marki Suzuki. Młodego mężczyznę zatrzymali łukowscy kryminalni i odzyskali już skradziony motocykl. Młodzieniec już usłyszał zarzuty, a suzuki wkrótce wróci do właściciela.
Łuków -
Łuków: Jechał z promilami, „wylądował" w ogródku
Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 43-latek z gminy Łuków który kierował wczoraj samochodem marki Volvo. Mężczyzna kierując swym pojazdem „wyskoczył” z jezdni , przeleciał nad jedną posesją, na drugiej uderzył w ogrodzenie i w drzewo, z którym „wylądował” na trzecim podwórku. Kierowca auta z niegroźnymi urazami został przewieziony do szpitala.
Łuków -
Łuków: Wpadł gdy awaryjnie odpalał skradzioną skodę
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 40-latkowi z powiatu łukowskiego który włamał się do auta i skradł skodę fabię. Policjanci zatrzymali mężczyznę, gdy próbował awaryjnie „odpalić” auto za pomocą przewodów dołączonych do akumulatora stojącego w pobliżu samochodu. Jeszcze wczoraj skoda fabia wróciła do właściciela.
Łuków -
Łuków: Dzielnicowi zorganizowali ciepły posiłek dla potrzebujących
Kiedy temperatura na zewnątrz spadła poniżej zera, policjanci pamiętają, że są ludzie którzy mogą potrzebować naszej pomocy. Funkcjonariusze codziennie sprawdzają miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby narażone na wychłodzenie. Oprócz takich działań mundurowi dbają też by osoby te miały jedzenie. W ubiegłym tygodniu łukowscy dzielnicowi razem z pracownikami GOPS Trzebieszów przekazali potrzebującym gorący posiłek, przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Aktywny Trzeciak”.
Łuków
