Aktualności
Rozmiar czcionki
-
6 tys zł. zł mandatu i 34 punkty karne - to miesięczny "dorobek" 21-latka z Audi
Prawie 6 tysięcy złotych, 34 punkty karne i zatrzymane prawo jazdy - to miesięczny „dorobek” 21-latka z gminy Borowie. Mandat za przekroczenie dozwolonej prędkości na początku lutego „ nie nauczył” młodego kierowcy. Kilka dni temu znów miał „za ciężką nogę” i dostał za to kolejny mandat. Tym razem już stracił prawo jazdy.
Łuków -
Jechał "wężykiem", wpadł dzięki zgłoszeniu od świadka
Ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie miał 31-latek, który kierował Seatem. Jadącego „wężykiem” mężczyznę zauważył inny kierowca i powiadomił policjantów. 31-latek już stracił prawo jazdy, a jego samochód „trafił” na parking strzeżony.
Łuków -
Kolejne ofiary oszustów straciły pieniądze
Prawie 40 tysięcy złotych stracił 31-latek, z którym skontaktowali się oszuści podszywający się pod bankowca i policjanta. Natomiast 44-latka do której zatelefonowała rzekoma przedstawicielka banku straciła niemal 20 tysięcy złotych. Niestety zmanipulowani przez oszustów pokrzywdzeni sami wpłacili pieniądze na ich konta.
Łuków -
Miał zyskać na inwestycjach giełdowych, a stracił kilka tysięcy złotych
Inwestujący w kryptowaluty 53-latek stracił kilka tysięcy złotych, po tym jak skontaktowali się z nim fałszywi konsultanci z firmy inwestycyjnej. Instruowany przez oszustów mężczyzna zainstalował na swoim smartfonie aplikacje, dzięki którym oszuści mogli przejąć kontrolę nad jego urządzeniem. Nie podejrzewając podstępu, zrealizował jeszcze kila wpłat na wskazane przez oszustów konta bankowe.
Łuków -
Pod wpływem alkoholu jechał na polowanie
33-latek przekroczył dozwoloną prędkość i tłumaczył się policjantom, że śpieszy się na polowanie. W aucie przewoził sztucer i amunicję, a był pod wpływem alkoholu. Stracił już prawo jazdy, a dodatkowo sąd może też orzec przepadek jego broni i amunicji.
Łuków -
„Pomagamy i chronimy” - Policjanci ze Stoczka Łukowskiego uratowali 37-latka
Gdyby nie szybka interwencja policjantów ze Stoczka Łukowskiego doszłoby do tragedii. Mundurowi odnaleźli nieprzytomnego 37-latka, który w zamkniętym samochodzie odkręcił butlę gazową próbując popełnić samobójstwo. Uratowanego mężczyznę odwieziono do szpitala, jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.
Łuków -
Pojazdy wpadły na siebie jak kostki domina
Dwie osoby z obrażeniami ciała i cztery uszkodzone pojazdy. To skutki groźnie wyglądającego zdarzenia do jakiego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 63. Na szczęście urazy uczestników kolizji okazały się niegroźne, ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 24-letni sprawca kolizji został ukarany mandatem, a jego konto zasiliły punkty karne.
Łuków -
Mazda bez badań technicznych, a kierowca z promilami
Zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności to konsekwencje, z jakimi musi liczyć się 37-latek. Mężczyzna kierując Mazdą nie zatrzymał się „na znaku Stop”, miał ponad pół promila alkoholu w organizmie, a jego auto nie miało badań technicznych. Wkrótce usłyszy zarzuty.
Łuków -
Jeden z kierowców dachował i wpadł do rowu, inny uderzył w drzewo
Padający, marznący śnieg i śliska nawierzchnia - z takimi warunkami muszą liczyć się kierowcy. Wczoraj na drogach powiatu łukowskiego doszło do dwóch poważnych wypadków drogowych. Kierujący Renaultem 75-latek na śliskiej nawierzchni jezdni utracił panowanie nad swoim pojazdem i „dachował” do przydrożnego rowu. Z kolei kierujący Seatem 22-latek uderzył w przydrożne drzewo. Apelujemy o rozsądek i rozwagę.
Łuków -
Dachowanie w Sięciaszce
Zimowa aura i zmieniające się warunki na drodze wymagają od jej użytkowników większej wyobraźni i rozwagi. Padający śnieg, zamarzająca mżawka czy też niskie temperatury mogą stwarzać duże zagrożenia w ruchu drogowym. Minionej nocy przekonał się o tym 19-latek kierujący Hondą Accord.
Łuków