Aktualności

Kolejny dzień naszych działań na łukowskich drogach!

Data publikacji 17.06.2023

Kolejny dzień naszych wzmożonych działań na drogach powiatu łukowskiego. Kontrolujemy prędkość kierujących pojazdami, stan trzeźwości kierujących, zwracamy uwagę na pieszych, motocyklistów i rowerzystów. W działaniach pomaga nam policyjny dron. Apelujemy o przestrzeganie przepisów drogowych i bezpieczną jazdę!

To już drugi dzień naszych działań kontrolno-prewencyjnych na drogach powiatu łukowskiego. Kilka dni temu podobna akcja, miała miejsce w pow. puławskim.

Mundurowi z drogówki kontrolują przede wszystkim prędkość kierujących pojazdami zarówno statycznie przy użyciu mierników prękości jak i dynamicznie przy użyciu videorejestratorów.  Uwzględniamy szczególnie te miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. W działaniach wspomagają nas policjanci z KWP w Lublinie, którzy poczynania użytkowników dróg obserwują za pomocą drona.

Powinniśmy mieć świadomość, że wypadki, których przyczyną jest nadmierna prędkość generują najwięcej ofiar śmiertelnych. Dlatego kierujący, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów, a zwłaszcza ci, którzy rażąco przekroczą dozwolone limity prędkości, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Będziemy zwracać uwagę na zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.

Sprawdzamy również stan trzeźwości kierujących pojazdami. A to wszystko po to, by użytkownicy dróg byli bezpieczni!

Szerokiej drogi!
 

komisarz Anna Kamola

Powrót na górę strony