Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Biała Podl.: Wypadki na drogach powiatu. Apelujemy o rozwagę!
Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch zdarzeń drogowych do których doszło wczoraj na terenie powiatu. W ich wyniku do szpitala z obrażeniami ciała trafiły 3 osoby. Apelujemy do kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę. Pamiętajmy, że od tego, w jaki sposób prowadzimy auto zależy nie tylko życie i zdrowie nasze, ale również innych korzystających z dróg.
Biała Podlaska -
Biała Podl.: Spotkanie z działkowcami
W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” sierż. szt. Renata Burdach spotkała się wczoraj z działkowcami Ogródków Działkowych „Pod Lasem” w Białej Podlaskiej. Dzielnicowa omówiła tematy związane z bezpieczeństwem seniorów oraz bezpiecznym użytkowaniem ogródków działkowych. Promowała również aplikacje: Moja Komenda oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Biała Podlaska -
Biała Podl.: Odpowie za zastrzelenie psa
Za zabicie psa odpowie 57-letni mieszkaniec powiatu bialskiego. Mężczyzna podejrzewany jest o oddanie strzału do zwierzęcia z broni myśliwskiej. Do zdarzenia doszło w czasie, gdy właścicielka czworonoga wyszła z nim na spacer. Wczoraj wobec mężczyzny prokurator zastosował dozór policji. Ustawa o ochronie zwierząt przewiduje za to przestępstwo do 3 lat więzienia.
Biała Podlaska -
Biała Podl.: Śmiertelny wypadek na DK-2
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na DK-2 w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Volkswagen zderzył się z osobowym oplem. W wyniku wypadku śmierć na miejscu zdarzenia poniosła jedna osoba, natomiast 4 inne trafiły do szpitala. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.
Biała Podlaska -
Biała Podl.: Uciekając ze sklepu rozbił szybę oraz zgubił buta i telefon komórkowy
Za uszkodzenie mienia odpowie 25-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież alkoholu w jednym z bialskich marketów. Gdy "amator cudzego mienia" uciekał ze sklepu zgubił należące do siebie przedmioty. Uszkodził również szybę w drzwiach budynku. Wczoraj 25-latek usłyszał zarzut i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Biała Podlaska -
Biała Podl.: Zderzenie z przyczepką
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w sobotnie popołudnie w miejscowości Połoski. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w trakcie jazdy z osobowego VW wypięła się przyczepka, która zderzyła się z jadącym z przeciwka motocyklem. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał kierujący jednośladem. Apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze i dbałość o stan techniczny użytkowanych pojazdów.
Biała Podlaska -
Biała Podl: Jazdę zakończył na drzewie
Wczoraj po południu w miejscowości Ludwinów kierujący audi 37-latek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Od mężczyzny czuć było woń alkoholu. 37 latek nie chciał poddać się badaniom na alkomacie wobec czego została pobrana krew do dalszych badań. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.
Biała Podlaska -
Biała Podl.: Potrącił 95-letniego cyklistę na ścieżce rowerowej, stracił uprawnienia do kierowania
Z obrażeniami ciała przewieziony został wczoraj do szpitala 95 latek, który kierując rowerem na ul. Warszawskiej w Białej Podlaskiej został potrącony przez kierowcę renault. Do wypadku doszło w momencie, kiedy kierujący pojazdem wyjeżdżając z parkingu potrącił cyklistę jadącego ścieżką rowerową. Za rażące naruszenie przepisów w ruchu drogowym 60-latek stracił uprawnienia do kierowania. Zostanie skierowany także przeciwko niemu wniosek o ukaranie do Sądu.
Biała Podlaska -
Biała Podl.: Spotkanie z uczniami Zespołu Szkół nr 1 w Terespolu
Dzielnicowi komisariatu w Terespolu wspólnie z WORD w Białej Podlaskiej odwiedzili uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Terespolu. Tematyką spotkania była „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze po raz kolejny przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Na zakończenie dzieci otrzymały elementy odblaskowe ufundowane przez WORD.
Biała Podlaska -
Biała Podl.: Wpadł podczas interwencji, był poszukiwany
Najbliższe 1,5 roku spędzi w zakładzie karnym 49-latek z Terespola. Mężczyzna poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży z włamaniem. Wpadł podczas interwencji mundurowych, zgłoszonej przez mieszkańców bloku. Dzisiaj mężczyzna został doprowadzony do jednostki penitencjarnej.
Biała Podlaska