Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Drogowy recydywista
30-latek kierujący volvo w miejscowości Zielone stracił panowanie nad autem, zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z volkswagenem. Miał 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. Wstępne badanie wykazało, że znajduje się również pod wpływem środków odurzających, a na jego koncie figuruje aktywny zakaz kierowania pojazdami. Wczoraj usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.
Biała Podlaska -
Policjanci z Terespola zabezpieczyli znaczne ilości amfetaminy
Za posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowej odpowie 21-letni mieszkaniec Terespola. W miejscu jego zamieszkania policjanci ujawnili narkotyki, które wystarczyłyby do sporządzenia ponad 200 porcji dilerskich. 21-latek usłyszał też zarzut udzielania narkotyków. Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za popełniony czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Biała Podlaska -
Włamał się do myjni samochodowej
Za kradzież z włamaniem do automatu myjni samochodowej odpowie 42-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Łupem „amatora cudzego mienia” padło 39 złotych, jednak straty związane z uszkodzeniem przez sprawcę urządzenia wyniosły 25 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.
Biała Podlaska -
57-latek odpowie za kradzież z włamaniem
Za kradzież z włamaniem odpowie 57-letni mieszkaniec gminy Wisznice. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież portfela z dokumentami i kartą płatniczą. Sprawca wykonał nią kilka transakcji zbliżeniowych. Mundurowi zatrzymali mężczyznę odzyskali też dokumenty pokrzywdzonego. To już kolejny raz, gdy 57-latek usłyszał zarzuty dotyczące płatności cudzą kartą. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Biała Podlaska -
Odpowie za szereg kradzieży i włamań
Za szereg kradzieży oraz kradzieży z włamaniem odpowie 20-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. Jego łupem padły między innymi elektronarzędzia, wędki z osprzętem oraz rower. Wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 5 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali większość przedmiotów ustalili też paserów skradzionego mienia.
Biała Podlaska -
Wpadł gdy przewoził kontrabandę
2,5 tysiąca paczek „bezakcyzowych” papierosów nie trafi na rynek. Wspólne działania policjantów z komisariatu w Terespolu oraz funkcjonariuszy Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego doprowadziły do zatrzymania 26-latka, który w osobowej dacii przechowywał kontrabandę. Łączna suma uszczuplenia skarbowego wyniosła w tym przypadku niemal 60 tysięcy złotych. Na poczet przyszłych kar mundurowi zabezpieczyli od mężczyzny 20 tysięcy złotych. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
Biała Podlaska -
Profilaktyka wśród uczniów bialskich szkół
W tym tygodniu aspirant Sylwia Jaworowska przeprowadziła szereg spotkań z zakresu problematyki handlu ludźmi oraz odpowiedzialności prawnej młodzieży. Pogadanki przeprowadzone wśród uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego im. A. Staszica w Białej Podlaskiej odbyły się online.
Biała Podlaska -
Odpowiedzą za kradzież kosmetyków
Zarzuty kradzieży usłyszeli wczoraj dwaj mężczyźni w wieku 21 i 23-lat. „Amatorzy cudzego mienia” wpadli na gorącym uczynku, gdy próbowali opuścić sklep z towarem za który nie zapłacili. Ich łupem padły kosmetyki o wartości ponad 800 złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Biała Podlaska -
Chcąc zainwestować pieniądze stracił ponad 50 tysięcy złotych
Ponad 50 tysięcy złotych stracił mieszkaniec Białej Podlaskiej, który zaufał nieznajomym podszywającym się pod konsultantów firmy inwestycyjnej. Mężczyzna początkowo zainstalował program do zdalnej obsługi komputera. W efekcie stracił zainwestowaną kwotę. Sprawcy wzięli również na dane pokrzywdzonego kolejne 50 tysięcy kredytu. Dzięki szybkiej reakcji policjantów te pieniądze zostały odzyskane.
Biała Podlaska -
Płacił za zakupy znalezioną kartą
Za kradzież z włamaniem oraz usiłowanie odpowie 60-letni bialczanin. Mężczyzna podejrzany jest o kilkukrotne posłużenie się znalezioną kartą. Zaprzestał dopiero po kolejnych nieudanych transakcjach. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty, przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Biała Podlaska