Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Uważajmy na niewybuchy!
Przed weekendem mieszkaniec gminy Kodeń podczas prac polowych znalazł niewybuch pochodzący z okresu I wojny światowej. Mężczyzna od razu powiadomił Policję. „Niebezpieczne znalezisko” zostało zneutralizowane. Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że takich przedmiotów nie należy dotykać, a tym bardziej przenosić.
Biała Podlaska -
Dzięki policyjnemu systemowi AFIS odpowie za przestępstwo sprzed kilku lat
Za kradzież pieniędzy odpowie 30-letnia mieszkanka Warszawy. Kobieta podejrzana jest o kradzież 6,5 tysiąca złotych. Do zdarzenia doszło w połowie 2018 roku na terenie Białej Podlaskiej. Na jej udział w zdarzeniu wskazał system AFIS, do którego wprowadzono zabezpieczone na miejscu zdarzenia ślady linii papilarnych. O jej dalszym losie zadecyduje sąd.
Biała Podlaska -
Groził siekierą swojej byłej partnerce
Za groźby karalne z użyciem niebezpiecznego przedmiotu oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 43-latek z gminy Konstantynów. Mężczyzna widząc swoją byłą partnerkę groził jej, by po chwili wrócić z siekierą. Wobec 43-latka zastosowany został dozór Policji oraz zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
Biała Podlaska -
Chciał się przejechać samochodem znajomego...
Za włamanie i kradzież osobowego volvo odpowie 37-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. Wartość strat oszacowana została na kwotę 4 tysięcy złotych. Jak ustalili policjanci, „łupem amatora cudzego mienia” padł samochód należący do jego znajomego. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy.
Biała Podlaska -
Podróżował drogą krajową bez uprawnień oraz pod wpływem narkotyków
Wczoraj na „krajowej dwójce” bialscy policjanci zatrzymali kierowcę opla. Przeprowadzone przez mundurowych badanie wykazało, że 32-latek znajdował się pod wpływem narkotyków. Nie posiadał też uprawnień do kierowania. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Kierowanie pod wpływem środków odurzających zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.
Biała Podlaska -
Chciał sprzedać skradziony rower, uniemożliwili mu to bialscy policjanci
Za kradzież roweru odpowie 24-letni bialczanin. Sprawca wykorzystał moment pozostawienia przez właściciela niezabezpieczonego jednośladu. Po tym ukrył go nieopodal miejsca zamieszkania, zamierzając sprzedać. Ubiegli go bialscy funkcjonariusze, którzy odzyskali rower zanim zdążył po niego wrócić. 24-latek usłyszał zarzuty w warunkach recydywy
Biała Podlaska -
Kierowca tira z ponad 3 promilami zatrzymany dzięki zgłoszeniu
Prawie 3,5 promila alkoholu miał w organizmie 38-letni kierowca tira, który w takim stanie podróżował „krajową dwójką”. Policjanci bialskiej drogówki otrzymali informacje o ciężarówce jadącej całą szerokością jezdni, od innego uczestnika ruchu. Dzięki jego obywatelskiej postawie funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu kierowcę stanowiącego śmiertelne zagrożenie zarówno dla siebie jak też innych użytkowników dróg.
Biała Podlaska -
Jazdę zakończył uderzając w skrzynkę elektryczną
Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 75-latek z gminy Wisznice. Mężczyzna zatrzymany został dzięki informacji przekazanej przez świadka. W chwili zatrzymania miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci ustalają okoliczności sprawy oraz przypominają, że kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.
Biała Podlaska -
Poszukiwani listami gończymi w policyjnych rękach
Niemal 11 lat spędzi w zakładzie karnym 31-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna, który poszukiwany był 7 listami gończymi, od ubiegłego roku ukrywał się przed organami ścigania. Dzisiaj mundurowi zatrzymali też poszukiwanego 36-latka. W obydwu przypadkach niezbędne było siłowe wejście pod wytypowane przez mundurowych adresy.
Biała Podlaska -
Wspólne działania funkcjonariuszy wymierzone w nielegalny hazard
Bialscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego po raz kolejny uderzyli w nielegalny hazard. Mundurowi zabezpieczyli sprzęt komputerowy oraz pieniądze w lokalu, który działał pod przykrywką „kafejki internetowej”. Ustalenia funkcjonariuszy wskazywały jednak, że są tam prowadzone gry hazardowe bez wymaganej koncesji lub zezwolenia.
Biała Podlaska