Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Świdnik: Z trzema promilami wiózł żonę i dzieci
Blisko 300 kontroli drogowych, około 35 mandatów karnych – to efekt wzmożonych działań, jaką przeprowadzili w okresie minionych świąt policjanci świdnickiej drogówki. Niestety pomimo wielu apeli o bezpieczeństwo na drodze, nie zabrakło amatorów jazdy na tzw. podwójnym gazie. Rekordzista podróżując z żoną i dwójką dzieci miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.
Świdnik -
Świdnik: 15-latek wiózł mamę i jej znajomego.
Za udostępnienie pojazdu nieletniemu będzie odpowiadać przed sądem karnym 33-letnia mieszkanka gm. Piaski. Kobieta wraz ze swoim znajomym podróżowała mazdą, za kierownicą której siedział jej 15-letni syn. Osobówka, będąca jej własnością nie posiadała obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz aktualnych badań technicznych.
Świdnik -
Świdnik: Skończyło się na strachu.
Nadmierna prędkość jazdy w połączeniu z trudnymi warunkami na drodze to przyczyna zdarzenia drogowego do którego doszło wczoraj na zjeździe z Al. Witosa na Al. Jana Pawła w Świdniku. Na szczęście 31-letniej kierującej, której auto wielokrotnie uderzyło w przydrożne barierki energochłonne, nic poważnego się nie stało. Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają o zasadzie ograniczonego zaufania tak by każda podróż autem była bezpieczna.
Świdnik -
Świdnik: Jazda z kontrabandą zakończona w rowie.
Blisko 3 tys. paczek papierosów równych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili świdniccy policjanci. Nielegalny towar został znaleziony w seacie, który wpadł do rowu. Kierowcą okazał się 54-latek, który miał prawie 2 promile, natomiast właścicielem kontrabandy jego 23-letni syn. Obaj trafili do policyjnego aresztu.
Świdnik -
Świdnik: Uwaga, mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu.
Świdniccy policjanci informują, że w związku z meczem piłki nożnej o mistrzostwo III ligi grupy lubelsko-podkarpackiej, pomiędzy drużynami „AVIA” Świdnik – „MOTOR” Lublin S.A. w dniu 28 marca br. na stadionie w Świdniku, mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu w rejonie ulic usytuowanych w bezpośredniej bliskości stadionu tj. na ul. Żwirki i Wigury, Al. Lotników Polskich, ul. Sportowej.
Świdnik -
Świdnik: Piaseccy seniorzy rozpoczęli kurs „Bezpieczny Senior”.
W Miejskim Centrum Kultury w Piaskach rozpoczął się kurs „Bezpieczny Senior”, zorganizowany przez świdnickich i piaseckich policjantów dla mieszkańców gm. Piaski. Jak nie paść ofiarą oszustów, jak się bronić przed napastnikiem, jak udzielać pomocy przedmedycznej oraz jakie prawa ma konsument, te i wiele innych zagadnień zostanie poruszonych podczas cyklu spotkań.
Świdnik -
Świdnik: Poszukujemy świadków zdarzenia na drodze.
Piesza kobieta przechodząc po przejściu dla pieszych z nieletnim dzieckiem została potrącona wczoraj przez pojazd. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 36-letni kierowca mazdy ominął autobus, zatrzymujący się przed przejściem dla pieszych i przejeżdżając po przejściu uderzył w kobietę. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Świdniccy policjanci ustalając okoliczności, proszą o kontakt świadków, których zeznania pomogą ustalić przyczyny zdarzenia.
Świdnik -
Świdnik: Poszukujemy świadków wypadku.
Świdniccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło wczoraj w Świdniku na ul. Racławickiej. Pojazd marki VW Polo, którym kierowała 46-letnia kobieta, potrącił na przejściu dla pieszych 69-letnią pieszą. Poszkodowana z licznymi urazami ciała trafiła do szpitala. Świadków zdarzenia prosimy o pomoc. W tej sprawie należy się kontaktować z Komendą Powiatową Policji w Świdniku pod numerem tel. 997 lub 81 749-42-10.
Świdnik -
Świdnik: 25-latka odpowie za jazdę na tzw. „podwójnym gazie”
Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniej mieszkance gm. Milejów. Kobieta, kierując osobowym VW z otwartym bagażnikiem miała blisko 1,2 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymane jej prawo jazdy oraz dokumentacja sprawy trafi do decyzji sądu, który zdecyduje o konsekwencjach karnych wobec jej zachowania.
Świdnik -
Świdnik: Wiózł syna na podwójnym gazie.
Za kierowanie skuterem w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem 33-letni mieszkaniec gm. Milejów. Mężczyzna mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie wiózł na skuterze swojego 14-letniego syna. Na szczęście obeszło się bez zdarzenia na drodze, które mogło mieć tragiczny w skutkach finał.
Świdnik