Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zamość: „Nasz tydzień bezpieczeństwa” z udziałem policjantów
Dzieci z Przedszkola nr 7 w Zamościu spotkały się z policjantami z zamojskiej komendy. W czasie spotkania mundurowi opowiedzieli przedszkolakom na temat zasad bezpiecznego zachowania w domu, na placu zabaw, czy też w czasie spacerów.
Zamość -
Zamość: „Przemocy mówię NIE”
X Wojewódzki Konkurs Plastyczny pod hasłem "Przemocy mówię NIE" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zamość i Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu został rozstrzygnięty. Wczoraj w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, wręczenie nagród oraz wystawa prac. Wyróżnienie i nagrodę specjalną ufundowaną przez komendanta zamojskich policjantów otrzymał Jakub Marzec ze Szkoły Podstawowej w Cześnikach.
Zamość -
Zamość: Sprzedawał „podróbki” urządzeń elektrycznych
25-latek z gminy Krasnobród posiadał urządzenia elektryczne z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi. Oferował je do sprzedaży za pośrednictwem jednego z portali internetowych. Nielegalnie oznaczony towar ujawnili i zabezpieczyli wczoraj policjanci z Zamościa. 25-latek swoim zachowaniem naruszył przepisy prawa własności przemysłowej. To przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.
Zamość -
Zamość: Dzięki zgłoszeniu wpadł nietrzeźwy kierujący
Wzorową postawą wykazał się mieszkaniec Zamościa, który poinformował dyżurnego o nietrzeźwym kierowcy jadącym motorowerem przez ulice Bodaczową. Policjanci na miejscu ustalili, że 67-letni mieszkaniec gminy Szczebrzeszyn w organizmie miał prawie 3 promile alkoholu. Wkrótce za swój czyn odpowie przed Sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Zamość -
Zamość: Szczęśliwy finał poszukiwań 36-latka
Przez kilka godzin trwały intensywne poszukiwania 36-latka z gminy Szczebrzeszyn, który w sobotnie popołudnie w złym stanie emocjonalnym wyjechał z domu samochodem w nieznanym kierunku. O pomoc w odnalezieniu mężczyzny poprosił zaniepokojony o jego życie brat. Intensywne poszukiwania prowadzone przez zamojskich policjantów zakończyły się pomyślnie – mężczyzna został odnaleziony. 36-latkiem zaopiekował się personel medyczny.
Zamość -
Zamość: Szczęśliwy finał poszukiwań miłośniczki długich spacerów
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania nastolatki z gminy Szczebrzeszyn, której zaginiecie zgłosił zaniepokojony jej losem ojciec. W sobotę 14-latka wyszła z domu na spacer i nie powróciła o umówionej porze, nie odbierała również telefonów od rodziców. Zaniepokoiło to ojca nastolatki, który o pomoc w odnalezieniu córki poprosił zamojską policję. Trwające kilka godzin poszukiwania zakończyły się sukcesem – całą i zdrową 14-latkę odnaleźli policjanci ze Szczebrzeszyna i przekazali pod opiekę zatroskanych rodziców.
Zamość -
Zamość: Wiosenne amory zakończone kradzieżą
Romantyczna randka w scenerii zwierzynieckiego parku zakończyła się dla kobiety utratą telefonu. Jak czasami w życiu bywa, okazało się, że mężczyźnie chodziło o coś zupełnie innego niż kobiecie. Podczas miłosnych uścisków i pocałunków randkowicz zabrał jej telefon, a później nie chciał się przyznać do swojego czynu. Zdruzgotana kobieta powiadomiła policjantów, którzy odnaleźli telefon w odzieży mężczyzny. Za swoje postępowanie nieuczciwy amant odpowie przed sądem.
Zamość -
Zamość: Artefakty historyczne w domu 25-latka
25-latek z gminy Skierbieszów w swoim domu przechowywał przedmioty stanowiące wartość historyczną. Policjanci zabezpieczyli ponad dwadzieścia 20 różnych przedmiotów o znaczeniu militarnym. Ponadto mężczyzna korzystając z wykrywacza metali wykonywał nielegalne poszukiwania a znalezione artefakty sprzedawał za aukcjach internetowych. Za przywłaszczenie zabytków odpowie przed sądem.
Zamość -
Zamość: Powyżej 100 km/h w terenie zabudowanym
Trzem kierowcom, którzy wczoraj w terenie zabudowanym, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, poruszali się z prędkością powyżej 100 km/h zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. Dwóch z nich zostało zatrzymanych do kontroli drogowej na ul. Legionów w Zamościu, a trzeci w podzamojskiej miejscowości Sitaniec. Piraci drogowi otrzymali mandaty oraz punkty karne. Za zbyt szybką jazdę kierowcom zatrzymano również prawo jazdy.
Zamość -
Zamość: Sprzedawali wodę zamiast oleju napędowego
Policjanci z Zamościa zatrzymali oszustów, którzy zamiast oleju napędowego sprzedawali wodę. Na chwile obecną zostało ustalonych 13 pokrzywdzonych, którzy przez działalność nieuczciwych sprzedawców stracili pieniądze w łącznej kwocie ponad 20 tysięcy złotych. Zatrzymani sprawcy, 38-letnia kobieta oraz jej 18-letni syn, usłyszeli już zarzuty. Oszustwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.
Zamość