Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Pijany i bez uprawnień przyjechał na zakupy
26-latek mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu i nie posiadając uprawnień kierował fiatem. W takim stanie przyjechał na zakupy do jednego z zamojskich marketów. Jego niepewną jazdę zauważył inny uczestnik ruchu, który w poczuciu odpowiedzialności za bezpieczeństwo na naszych drogach powiadomił policjantów.
Zamość -
Kierujący toyotą nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście
W podzamojskiej miejscowości Płoskie kierujący toyotą wyjeżdżając z parkingu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w jadącego drogą krajową rowerzystę. Po zderzeniu 63-letni kierujący jednośladem został przewieziony do szpitala.
Zamość -
Chciał zainwestować w kryptowaluty, został oszukany
Ofiarą oszustów działających na rynku kryptowalut padł 42-latek z powiatu zamojskiego. Za namową rzekomego doradcy zainstalował program do zdalnego kierowania urządzeniem. Wykorzystał to oszust, który zaciągnął na jego koncie pożyczkę w kwocie 70 tysięcy złotych. Ostrzegamy i apelujemy o zachowanie rozwagi przy tego typu transakcjach!
Zamość -
Zamiast kupionego telefonu otrzymała ładowarkę
Mieszkanka Zamościa kupiła on-line telefon za ponad 3 tysiące złotych. Po przelaniu umówionej ze sprzedawcą kwoty otrzymała paczkę. Jednak w środku nie było telefonu a pudełko z ładowarką, której wartość można oszacować na kwotę kilkunastu złotych. Bądźmy czujni i uważajmy na nieuczciwych sprzedawców.
Zamość -
27-latek odpowie za zniszczenie mienia
Policjanci ze Szczebrzeszyna zatrzymali 27-latka, który zniszczył zainstalowaną na drzwiach roletę antywłamaniową oraz stojącą na terenie szkoły tablicę informacyjną. Właściciele zniszczonych przedmiotów wycenili straty na łączną kwotę prawie 3 tysięcy złotych. Teraz o dalszym losie 27-latka zdecyduje sąd.
Zamość -
Oszukany podczas internetowych zakupów. Bądźmy czujni i uważajmy na oszustów
Kolejny mieszkaniec powiatu zamojskiego robiąc zakupy w sieci stracił pieniądze. Tym razem zakup dotyczył karty graficznej do komputera. Pokrzywdzony przesłał umówioną ze sprzedawcą kwotę, jednak nie otrzymał towaru. Na nieuczciwej transakcji stracił 600 złotych. Internetowi oszuści bez skrupułów wykorzystają brak czujności kupujących. Pamiętajmy więc o zachowaniu ostrożności.
Zamość -
Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku
W Kalinowicach kierujący oplem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na drogę krajową nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z mercedesem. Do szpitala z obrażeniami ciała została przewieziona 70-letnia pasażerka opla. Policjanci apelują o ostrożność na drodze i skupienie uwagi za kierownicą.
Zamość -
Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości
37-latek kierując oplem w organizmie miał ponad 3,5 promila alkoholu. Stwarzając zagrożenie dla uczestników ruchu „zygzakiem” jechał drogą krajową numer 74. Zauważył to inny kierujący, który nie pozostał obojętny, zareagował i powiadomił służby. 37-latek za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.
Zamość -
Kupił traktor do koszenia trawy i został oszukany
53-latek na internetowych zakupach stracił prawie 6 tysięcy złotych. Taką kwotę zapłacił nieuczciwemu sprzedawcy za traktor do koszenia trawy. Jednak ciągnik do niego nie dotarł. Apelujemy o ostrożność podczas robienia zakupów przez internet.
Zamość -
17-latka zabłądziła w lesie. Odnaleźli ją policjanci
Sukcesem zakończyły się prowadzone dzisiejszej nocy przez policjantów poszukiwania nastolatki z gminy Nielisz. 17-latka wracając do domu od koleżanki zgubiła się w lesie. Telefonicznie powiadomiła o tym rodzinę, a ta zaalarmowała policjantów. Mundurowi odnaleźli ją kilka kilometrów od domu na terenie leśnego szlaku. 17-latka w organizmie miała prawie promil alkoholu, co niewątpliwie miało wpływ na utratę przez nią orientacji w terenie. Na szczęście nic się jej nie stało. Policjanci odwieźli ją do domu i przekazali pod opiekę rodzinie.
Zamość