Aktualności
Rozmiar czcionki
-
O kobietach w Policji
Choć policjant to zawód nadal zdominowany przez mężczyzn, nie brakuje w naszych szeregach kobiet. Policjantka zatrzymująca pojazd do kontroli drogowej, czy ta patrolująca ulice to widok w dzisiejszych czasach dosyć powszechny. Z ponad 4700 funkcjonariuszy pełniących służbę w lubelskim garnizonie policji, ponad 630 to policjantki. Z kolei 860 Pań realizuje swoje zadania i obowiązki na stanowiskach cywilnych. Dziś z okazji Dnia Kobiet wszystkim kobietom w Policji składamy najserdeczniejsze życzenia.
Dodano: 08.03.2015 KWP -
Lublin: Okradał ludzi głównie w autobusach. Usłyszał 10 zarzutów.
Dziesięć zarzutów kradzieży usłyszał 43-letni lublinianin. Mężczyźnie, którego niedawno zatrzymali policjanci z I komisariatu, podobne zarzuty zostały przedstawione także na II i IV komisariacie. Łupami 43-latka padły portfele i dokumenty, które kradł pasażerom w autobusach miejskiej komunikacji. Mężczyzna na sumieniu ma też kradzież wartej 700 zł. torby, w której posiadanie wszedł w jednym z centrów treningowych.
Dodano: 08.03.2015 Lublin -
Zamość: Wypadek na K-74.
Zamojscy policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku jaki wydarzył się wczoraj w miejscowości Płoskie. Na drodze krajowej nr 74 czołowo zderzyły się dwa pojazdy hyundai i ford. Śmierć w wyniku doznanych obrażeń poniosła pasażerka hyundaia - 79-letnia mieszkanka Rzeszowa. 77-letni kierowca tego pojazdu trafił do szpitala z poważnymi urazami. Do szpitala przewiezionych zostało również 5 osób podróżujących fordem.
Dodano: 08.03.2015