Aktualności

"Alkohol i woda to się nie łączy"

Data publikacji 19.08.2022

"Alkohol i woda to się nie łączy" – to nowy spot profilaktyczny na temat bezpieczeństwa nad wodą. Z naszych statystyk wynika, że alkohol to główna przyczyna utonięć w województwie lubelskim. Spot zrealizowali wspólnie: janowscy policjanci, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Janowie Lubelskim oraz pracownicy Telewizji Zamość.

 

Film Film "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Pobierz plik Film "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". (format mp4 - rozmiar 22.8 MB)

 

Trwają wakacje, dobra zabawa, wypoczynek nad wodą. Niestety niejednokrotnie dochodzi do tragedii, kiedy ktoś pije alkohol, a potem wskakuje do wody.

Doskonale wiedzą o tym uczniowie klasy II a i II d  I Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim, którzy wraz z Komendą Powiatową Policji w Janowie Lubelskim oraz Telewizją Zamość przygotowali i nagrali profilaktyczny spot "Alkohol i woda to się nie łączy".

Policjanci reanimują mężczyznę, który wpadł do wody.

Licealiści wzięli udział w zainscenizowanym zdarzeniu nad wodą pokazując jakie okoliczności doprowadzają do tragedii: spożywanie alkoholu a następnie pływanie, chęć zaimponowania innym, namowa i sugestia koleżanek i kolegów czy popis, który doprowadza do tragedii.

Ratownicy reanimują mężczyznę, który wpadł do wody.

Dzięki zainscenizowanemu zdarzeniu możemy uświadomić sobie, jakie zagrożenie niesie spożywanie alkoholu i nierozsądne zachowanie. Puentą spotu jest: „Alkohol i woda to się nie łączy”. Niech to będzie przestrogą dla wszystkich wypoczywających nad wodą. Często pozornie niewinne spotkanie, impreza na wolnym powietrzu, której towarzyszy alkohol może zakończyć się tragedią. Takich sytuacji mamy zbyt wiele, zbyt wielu ludzi traci w ten sposób życie. Korzystajmy z czasu wolnego, cieszmy się ze spotkań w gronie przyjaciół, wypoczywajmy ale w bezpieczny sposób.

Wszystkie podejmowane działania dotyczące bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą  odbywają się w związku z trwającą Ogólnopolską akcją „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Powrót na górę strony