Staż kadetów Krajowej Szkoły Policji Litewskiej w KWP w Lublinie

W dniach 5 – 16 maja 2014 roku czterech słuchaczy Krajowej Szkoły Policji Litewskiej przebywało na stażu w lubelskiej Policji, w ramach projektu „Rozwój umiejętności i kompetencji zawodowych przyszłych funkcjonariuszy Policji państw członkowskich Unii Europejskiej”.

Zdjęcie uczestników stażu przed komisariatem policji    Litewscy kadeci w policyjnym samochodzie służbowym

Celem stażu było zapoznanie słuchaczy Krajowej Szkoły Policji Litewskiej z systemem Polskiej Policji, strukturą organizacyjną Policji lubelskiej, celami i organizacją działań oraz sprzętem wykorzystywanym podczas wykonywania zadań policyjnych. Kadeci Szkoły Policji Litewskiej, w trakcie dwutygodniowego stażu, mieli okazję poznać zadania realizowane przez różne jednostki i komórki organizacyjne lubelskiej Policji. Wspólnie z lubelskimi policjantami uczestniczyli w patrolach pieszych, zmotoryzowanych, wzięli aktywny udział w zajęciach, w ramach lokalnego doskonalenia zawodowego z zakresu technik i taktyk interwencji oraz szkoleniu Nieetatowego Oddziału Prewencji.

Kadeci podczas zajęć teoretycznych   

Zapoznali się z zadaniami oraz obserwowali pracę policjantów na Stanowisku Wspomagania Dowodzenia oraz w Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Stażyści odwiedzili również Sekcję Przewodników Psów Służbowych Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz Pracownie: Osmologiczną, Audiowizualną oraz Komputerową Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Jeden dzień w ramach programu stażu spędzili z policjantami Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz Izby Dziecka, poznając realizowane przez  nich zadania. Uczestniczyli również z mini turnieju strzeleckim, podzcas którego mieli okazję porównać broń stosowaną przez polską i litewską Policję.

                                          Policjanci z Litwy w siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Lublinie

                                                                                 

Ponadto policjanci Oddziału Prewencji Policji w Lublinie oraz  Sekcji Antyterrorystycznej zapoznali stażystów z realizowanymi przez nich zadaniami oraz wykorzystywanym sprzętem. W czasie wolnym stażyści poznawali historię i zabytki Lublina oraz zwiedzali Lubelszczyznę oraz uczestniczyli w wydarzeniach sportowych odbywających się w tym czasie w Lublinie.

 

                                            Uczestniczki stażu podczas biegowej imprezy sportowej         

Na zakończenie stażu kadeci Litewskiej Szkoły Policji otrzymali Certyfikaty Europass Mobility z rąk insp. Dariusza Szkodzińskiego - Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie.

 

                                            Pamiątkowe zdjęcie kadetów z Litwy z przedstawicielami lubelskiej Policji          

Powrót na górę strony