Wizyta Krajowej Szkoły Policji w Hamburgu

Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie od 2003 roku współpracuje z Krajową Szkołą Policji w Hamburgu oraz Policją w Hamburgu. Istotnym elementem tych kontaktów jest coroczna wizyta słuchaczy w/w szkoły w KWP w Lublinie.W tym roku przedstawiciele Krajowej Szkoły Policji w Hamburgu odwiedzili KWP w Lublinie 18 czerwca. Pobyt delegacji zagranicznej miał na celu wymianę wiedzy związanej z rozwiązaniami organizacyjnymi, zadaniami i sposobami działania instytucji policyjnych obu krajów, ich stanem etatowym, wyposażeniem oraz zasadami szkolenia policjantów. Wizyta stanowiła również okazję do omówienia szczegółów realizacji projektu KWP w Lublinie „Współpraca międzynarodowa organów ścigania w zakresie zapobiegania i walki z przestępczością gospodarczą i korupcyjną jako element zapewnienia bezpieczeństwa w Unii Europejskiej”, w którym Policja w Hamburgu jest partnerem.
 
Podczas wizyty, słuchacze Krajowej Szkoły Policji w Hamburgu  odwiedzili Komendę Miejską Policji w Lublinie oraz Komisariat V Policji w Lublinie. Podczas wizyty zapoznani zostali z
- rozwiązaniami organizacyjnymi, zadaniami i sposobami działania polskiej Policji,
- kryteriami naboru do Policji i systemem szkolnictwa policyjnego.
Następnie delegacja miała również okazję zobaczyć strzelnicę KWP w Lublinie oraz sprzęt wykorzystywany przez Sekcję Antyterrorystyczną w Lublinie.
 
 
 
Powrót na górę strony