wizyta studyjna w Berlinie

    W dniach 11 - 17 marca 2012 r. przedstawiciele lubelskiej Policji, pod przewodnictwem insp. Igora Parfieniuka Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz insp. Jacka Buczka Zastępcy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji uczestniczyli w wizycie studyjnej w Berlinie. Wizyta odbyła się w ramach projektu KWP w Lublinie „Bezpiecznie do celu - policyjna wymiana doświadczeń w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym”, finansowanego ze środków programu Leonardo da Vinci. Zgodnie z założeniami projektu, celem wizyty studyjnej była wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie rozwiązań dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Powitanie polskiej delegacji przez przedstawicieli Policji w Berlinie na sali konferencyjnej      Policjanci niemieccy prezentują sprzęt znajdujący się w dyspozycji policji drogowej

Podczas swojego pobytu policjanci poznali strukturę organizacyjną oraz zadania Policji berlińskiej z uwzględnieniem zagadnień ruchu drogowego. Policjanci Wydziału Zadań Centralnych, Centralnej Służby Ruchu Drogowego zaprezentowali Centrum Kontroli Ruchu Drogowego w Berlinie, jak również sprzęt znajdujący się w ich dyspozycji. Policjanci lubelscy poznali teorię i praktykę w zakresie przeprowadzania kontroli ruchu drogowego i eliminowania nieprawidłowości zarówno dotyczących zachowań uczestników ruchu drogowego, jak i stanu technicznego pojazdów i dróg. Zapoznali się z programami edukacyjnymi w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wdrażanymi zarówno przez Policję, jak i przez Urząd Miasta Berlina.  Ponadto policjanci mieli okazję wziąć udział w kontroli ruchu drogowego na autostradzie. 

 

Centrum Kontroli Ruchu Drogowego w Berinie      Uczestnicy wizyty biorą udział w kontroli bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Berlinie

Wiedza oraz doświadczenia zdobyte podczas wizyty studyjnej zostaną przekazane policjantom lubelskiego garnizonu zajmującym się tematyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas szkolenia kaskadowego, które będzie miało miejsce w Lublinie, w czerwcu 2012 r.

 

Powrót na górę strony