polsko-ukraińskie warsztaty, 2-6 kwietnia 2012 r.

Polsko - ukraińskie warsztaty szkoleniowe w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego w rejonie przygranicznym w ramach przygotowań do turnieju finałowego Mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA EURO 2012.

W dniach 2-6 kwietnia 2012 roku delegacja z lubelskiego garnizonu Policji, której przewodniczył insp. Igor Parfieniuk - Lubelski Komendant Wojewódzki Policji, przebywała z wizytą na Ukrainie. Celem wizyty był udział w polsko - ukraińskich warsztatach szkoleniowych w ramach przygotowań do turnieju finałowego Mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA EURO 2012. Organizatorem przedsięwzięcia była Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie wspólnie z Narodową Akademią Spraw Wewnętrznych Ukrainy w Kijowie. Szkolenie zrealizowane zostało w dwóch blokach, pierwszy z nich odbył się na terenie Polski w dniach 12 - 16 marca 2012 r., natomiast drugi przeprowadzony został na terenie Ukrainy.

 

  Uczestnicy warsztatów podczas szkolenia   Uczestnicy warsztatów podczas szkolenia

Wspólne polsko-ukraińskie warsztaty szkoleniowe, poświęcone były tematyce z zakresu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego w regionach przygranicznych obu państw, w ramach przygotowań do EURO 2012. Głównymi adresatami przedsięwzięcia byli funkcjonariusze polskiej Policji i przedstawiciele służb mundurowych Ukrainy, odpowiedzialni za bezpieczeństwo w pasie przygranicznym.

Uczestnicy warsztatów podczas wizyty na przejściu granicznym  Uczestnicy warsztatów podczas wizyty na przejściu granicznym

W ramach wizyt studyjnych delegacja przebywała między innymi na przejściu granicznym w miejscu odprawy/kontroli transportu samochodowego i kolejowego „Jagodzin”, w Centrum Szkoleniowym Głównego Urzędu Wojsk Wewnętrznych MSW Ukrainy, przebywając z wizytą  na stadionie „Arena Lwów” lubelscy policjanci uczestniczyli w ćwiczeniach praktycznych dotyczących zabezpieczania porządku publicznego przez Milicję sądową „Gryfon”, wojska wewnętrzne i oddziały specjalne „Berkut”.

Natomiast w Kijowie na stadionie „Olimpijski” delegacja miała możliwość zobaczyć od strony praktycznej ćwiczenia dowódczo-sztabowe w których uczestniczyli również przedstawiciele kierownictwa MSW Ukrainy, Służby Bezpieczeństwa Ukrainy i Ministerstwa Spraw Nadzwyczajnych, jak też przedstawiciele władz miasta. Delegacja zwiedziała międzynarodowy port lotniczy „Borysopol. Na zakończenie warsztatów delegacja uczestniczyła w zajęciach szkoleniowych w Akademii Spraw Wewnętrznych Ukrainy w Kijowie.

 

 Ćwiczenia dowódczo-sztabowe - symulacja sytuacji kryzysowej na stadionie  Oddziały specjalne "Berkut" podczas ćwiczeń

 

foto: KWP w Lublinie, Narodowa Akademia Spraw Wewnętrznych w Kijowie, Zarząd MSW Ukrainy w obwodzie wołyńskim

  

Powrót na górę strony